Загружается, подождите...

Кетонал форте (Ketonal forte)


міжнародна назва: кетопрофен;

основні фізико-хімічні властивості: світло-блакитного кольору, круглі,двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою;

склад: 1 таблетка містить 100 мг кетопрофену;допоміжні речовини: магнію стеарат, кремнію діоксидколоїдний безводний, повідон, крохмаль кукурудзяний, тальк, лактози моногідрат,гідроксипропілцелюлоза, поліетиленгліколь 400, барвник блакитний індиготин Е132, титану діоксид, віск карнаубський.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичнізасоби. Код АТС M01A Е03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кетопрофен є нестероїднимпротизапальним засобом, що має аналгезуючу, протизапальну та жарознижуючу дію.При запаленні кетопрофен інгібує синтез простагландиніві лейкотрієнів, гальмуючи активність циклооксигенази та частково –ліпооксигенази, також він інгібує синтез брадикініну і стабілізує лізосомальнімембрани.Чинить знеболювальний ефект та усуває проявисимптомів запально-дегенеративних захворювань опорно-рухового апарату.Фармакокінетика.Абсорбція. Післяперорального прийому швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Післяприйому дози 100 мг максимальна концентрація кетопрофену в плазмі крові (10,4мкг/мл) відтворюється приблизно через 1,5 години. Біодоступність кетопрофену втаблетках становить 90% і прямо пропорційна дозі, що застосовується.Розподілення. Ступінь зв’язування з білками – 99%.Об’єм розподілення – 0,1 - 0,2 л/кг. Кетопрофен проникає в синовіальну рідину.Стабільна концентрація кетопрофену в плазмі крові досягається протягом 24 годинпісля прийому пероральніх форм. Фармакокінетика кетопрофену суттєво невідрізняється залежно від віку пацієнтів. Кумуляція кетопрофену в тканинах неспостерігається.Метаболізм і виведення. Кетопрофен інтенсивнометаболізується в печінці за допомогою реакції мікросомального окислення. Зорганізму виводиться у вигляді кон’югата з глюкуроновою кислотою. Періоднапіввиведення становить 2 години. До 80% введеної дози кетопрофену виводитьсяіз сечею, як правило (понад 90%) у вигляді глюкуроніду, близько 10% – зфекаліями.У пацієнтів з нирковою недостатністю виведеннякетопрофену сповільнено, період напіввиведення збільшується на годину. Упацієнтів з печінковою недостатністю кетопрофен може накопичуватись у тканинах.У пацієнтів старшого віку метаболізм і виведення кетопрофену сповільнюються,однак це має клінічне значення тільки при порушенні функції нирок.

Показання для застосування.Ревматоїдний артрит;серологічно негативний спондилоартрит (анкілозуючийспондиліт, псоріатичний артрит, реактивний артрит);подагра, псевдоподагра;остеоартрит;позасуглобовий ревматизм (тендиніт, бурсит, капсулітплеча);больовий синдром (посттравматичні болі;післяопераційні болі; болі при метастазах пухлин);первинна дисменорея.

Спосіб застосування та дози.Дози підбираються індивідуально, залежно від станупацієнта та його реакції на лікування.Звичайна добова доза кетопрофену становить 100 – 300мг.Максимальна добова доза кетопрофену становить 300мг.Кетонал® форте приймають по 1 таблетці 2–3 рази надобу.Таблетки приймають під час їди, запиваючи водою абомолоком (не менше 100 мл).Для запобігання негативній дії кетопрофену наслизові оболонки органів шлунково-кишкового тракту можна одночасно прийматиантацидні засоби.

Побічна дія. Найчастіше спостерігаються диспептичні явища,нудота, метеоризм, біль у черевній порожнині, діарея, запор, розлади травлення,зниження апетиту, блювання, стоматит.Рідко відмічається головний біль, запаморочення, сонливість,депресія, безсоння, нервозність.Дуже рідко відмічалися порушення функції печінки інирок, розлади зору і шум у вухах.У менш ніж 1% пацієнтів спостерігались гастрит,випорожнення чорного кольору, кровотеча з прямої кишки, прихована кров у калі,перфорація виразки шлунка, шлунково-кишкові прориви, криваве блювання.Частота розвитку виразки шлунка у пацієнтіввизначається факторами ризику, що включають стать, вік, паління, вживанняалкоголю, стрес, одночасний прийом таких ліків, як ацетилсаліцилова кислота,кортикостероїди, а також дозу кетопрофену і тривалість його прийому.Кетопрофен може погіршувати перебіг гіпертензії ізбільшувати ризик розвитку периферичних набряків.Дуже рідко розвиваються агранулоцитоз,тромбоцитопенія та анемія.Рідко відмічалися висипання на шкірі та інші реакціїгіперчутливості, такі як анафілактичний шок, бронхоспазм, напад бронхіальноїастми.

Протипоказання.Підвищена чутливість до кетопрофену абодопоміжних речовин, саліцилатів та інших нестероїдних протизапальних засобів;ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишковоготракту в стадії загострення;хронічна диспепсія в анамнезі;тяжкі порушення функції печінки та/або нирок;схильність до кровотеч;астматичні напади та риніт в анамнезі післязастосування нестероїдних протизапальних засобів;вагітність (III триместр) і грудневигодовування;діти до 14 років.

Передозування. При передозуванні кетопрофену можуть виникатинудота, блювання, біль в епігастрії, дуже рідко – криваве блювання, випорожненнячорного кольору, порушення свідомості, пригнічення дихання, судоми, ниркованедостатність, порушення функції печінки та ниркова недостатність.При передозуванні рекомендується промивання шлунката прийом активованого вугілля. Лікування - симптоматичне; застосовуютьантагоністи гістамінових Н2-рецепторів, інгібітори протонногонасосу, простагландини.

Особливості застосування. Слід застосовувати з обережністю для лікуванняпацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, порушеннями згортаннякрові, хворих на гемофілію, захворювання Віллібранда, тромбоцитопенію, знирковою та печінковою недостатністю, а також при одночасному призначенніпероральних антикоагулянтів і гепарину, особливо низькомолекулярного.Як і всі інші нестероїдні протизапальні препарати,кетопрофен може маскувати симптоми та ознаки інфекційних захворювань.Слід дотримуватись обережності при призначеннікетопрофену пацієнтам з гіпертензією та серцево-судинними захворюваннями, дляяких характерна затримка рідини в організмі. Необхідно регулярно контролюватиартеріальний тиск у всіх пацієнтів, які приймають кетопрофен, особливо упацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.При тривалому лікуванні кетопрофеном, особливопацієнтів старшого віку, необхідно контролювати формулу крові, а також функціїпечінки та нирок. При кліренсі креатиніну нижче 0,33 мл/с (20 мл/хв) слідвідкоректувати дозу кетопрофену.Лабораторні аналізи. Кетопрофен знижує агрегаціютромбоцитів та збільшує час кровотечі. У 15% пацієнтів підвищуються показникифункціональних печінкових тестів. Інколи (менш ніж у 1% пацієнтів) відмічаєтьсязначне підвищення АЛТ або АСТ.Застосування в періоди вагітності та лактації.Протипоказано призначення в третьому триместрі вагітності, у першому та другомутриместрах застосування препарату можливо тільки в тому разі, коли потенційнакористь виправдовує можливий ризик негативної дії на плід.Призначення нестероїдних протизапальних засобів у третьомутриместрі вагітності може зумовити передчасне закриття Боталової протоки талегеневу гіпертензію у новонароджених, а також пізні пологи.Грудне вигодовування необхідно припинити на періодлікування кетопрофеном.Вплив на психофізичні здатності. Рідко нестероїдніпротиревматичні засоби можуть зумовити запаморочення, сонливість. При цихсимптомах не слід керувати автомобілем або працювати з механізмами, робота зякими вимагає точних психічних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кетопрофен може зменшувати ефект діуретиківта антигіпертензивних препаратів, підвищує ефективність пероральнихгіпоглікемізуючих препаратів – похідних сульфанілсечовини, а також деякихпротисудомних засобів (фенітоїну). Одночасне застосування кетопрофену тадіуретиків або інгібіторів ангіотензинконвертази підвищує ризик порушенняфункції нирок.У зв’язку з підвищенням ризику кровотечі приодночасному прийомі кетопрофену та пероральних антикоагулянтів абокортикостероїдів пацієнт повинен перебувати під постійним медичним контролем.При одночасному прийомі кетопрофену та серцевих глікозидів,препаратів літію, циклоспорину та метотрексату їх токсичність підвищуєтьсявнаслідок зниження екскреції.Кетопрофен може зменшувати ефект міфепристону, томуміж курсом лікування міфепристоном і початком терапії кетопрофеном повиннопройти не менше 8 діб.Кетопрофен не слід призначати одночасно з іншиминестероїдними протизапальними засобами та саліцилатами.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0Су недоступному для дітей місці.Термін придатності – 5 років.Не застосовувати препарат після закінчення термінупридатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z