Загружается, подождите...

Кетонал дуо (Ketonal duo)


міжнародна та хімічна назви: ketoprofen; 3-бензоїл-альфа-метилбензолоцтовакислота або у вигляді лізинової солі кетопрофену-D, L-лізин,2-(3-бензоїлфеніл)пропіонат;

основні фізико-хімічні властивості: капсула має прозоре тіло і блакитну кришку;вміст капсули – білі і жовті сферичні гранули;

склад: 1 капсула містить кетопрофену 150 мг;допоміжніречовини: ядро сферичної гранули: целюлоза мікрокристалічна, лактозимоногідрат, повідон, натрію кроскармелоза, полісорбат 80; оболонкаядра сферичної гранули: еудражит RS 30D, еудражит RL 30D, триетилцитрат,полісорбат 80, тальк, заліза оксид жовтий (Е172), кремнію діоксид колоїднийбезводний.

Форма випуску. Капсули тверді.

Фармакотерапевтичнагрупа.Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби. КодАТС M01A E03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Кетопрофен інгібує синтез простагландинів ілейкотрієнів, гальмуючи активність ферменту циклооксигенази і таким чиномпригнічує синтез простагландинів з арахідонової кислоти, також він інгібуєсинтез брадикініну і стабілізує лізосомальні мембрани. Фармакокінетика. Абсорбція. Кетопрофен у вигляді капсул Кетонал

® Дуодобре всмоктується після перорального прийому. Кетонал

® Дуоявляє собою нову лікарську форму, яка відрізняється від звичайних капсулспособом вивільнення активної речовини. Капсули містять два види пелет: білі іжовті. Кетопрофен вивільняється швидко з одного виду пелет, і повільно – зіншого, що обумовлює пролонговану дію препарату. Біодоступність капсул змодифікованим вивільненням становить 90%. Приймання їжі не впливає на загальнубіодоступність кетопрофену, але зменшує швидкість всмоктування. Жирна їжазбільшує час досягнення максимальної концентрації, але не зменшуєбіодоступність і максимальну концентрацію кетопрофену в плазмі. Одночаснийприйом антацидних або інших препаратів, що зменшують кислотність шлунковогосоку, не впливає на швидкість і об’єм всмоктування кетопрофену. Післяперорального прийому капсул Кетонал

® Дуо з модифікованимвивільненням максимальна плазмова концентрація 9036,64 нг/мл досягаєтьсяпротягом 1,76 год. Розподілення. Кетопрофен у 99% зв’язується з білками плазми крові,переважно з альбуміновою фракцією. Об’єм розподілення становить 0,1 л/кг.Кетопрофен проникає в синовіальну рідину і досягає там концентрації, якадорівнює 30% від плазмової. Метаболізм і виведення. Кетопрофен підлягає метаболізму в печінці, девін кон’югує з глюкуроновою кислотою і формує нестабільну сполукукетопрофенглюкуронід, яка є резервуаром активної речовини. У хворих з нирковоюнедостатністю може відбуватись накопичення кон’югата в плазмі крові ірозщеплення з вивільненням активної речовини. У здорових дорослих людейкон’югована форма кетопрофену виявляється в плазмі крові лише у невеликійкількості. У людей похилого віку вищий вміст кон’югата може бути обумовленийбільш низькими значеннями ниркового кліренсу. Приблизно 60 - 75% кетопрофенувиділяється з сечею, переважно у вигляді кон’югата з глюкуроновою кислотою.Менше 10% виводиться у незміненому вигляді з калом. Активних метаболітівкетопрофену немає. Гідроксил метаболіт також не є активним. Плазмовий кліренскетопрофену становить приблизно 0,08 л/кг/год.

Показання для застосування. Захворювання суглобів: ревматоїдний артрит;серонегативні спондилоартрити (анкілозуючий спондилоартрит, псоріартричнийартрит, реактивний артрит); подагра, псевдоподагра; артроз; позасуглобовийревматизм (тендиніт, бурсит, капсуліт плечового суглоба).Больовийсиндром: посттравматичний; альгодисменорея; післяопераційний; біль приметастазах у кістці пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Спосіб застосування та дози. Стандартна доза для дорослих і дітей старше15 років становить 1 капсула (150 мг) на добу. При нетривалому застосуваннімаксимальна добова доза становить 300 мг – по 1 капсулі кожні 12 годин. Капсулислід приймати з їжею, ковтаючи цілими і запиваючи повною склянкою води. Капсулиможна також запивати молоком або приймати разом з антацидними препаратами зметою зменшення частоти шлунково-кишкових розладів; молоко та антацидніпрепарати не впливають на адсорбцію препарату. Тривалість лікування залежить від перебігу та тяжкості захворювання.

Побічна дія. Більшість людей переносять кетопрофен добре і незазнають побічних ефектів. Але можуть спотерігатися нудота, коліки і біль уживоті, запори, діарея, втрата апетиту, головний біль, запаморочення,сонливість або порушення сну; порушення дихання; біль у грудях; порушення ритмусерця; висипання, кропив’янка; фоточутливість; набряк гомілки, ніг, обличчя;кровотеча або підвищена схильність до утворення гематом; жовтяниця (жовтезабарвлення шкіри і склер); зменшення сечовиділення; гострий біль у животі,блювання кров’ю або вмістом чорного кольору; чорний кров’янистий клейкий кал;пропасниця нез’ясованої етіології або біль у горлі; підвищення артеріальноготиску.

Протипоказання. Гіперчутливість до кетопрофену або інших компонентівлікарського препарату, саліцилової кислоти, іншого нестероїдногопротиревматичного засобу; загострення виразкової хвороби шлунка абодванадцятипалої кишки; якщо раніше була виразка шлунку або шлунково-кишкова кровотеча;хронічна диспепсія (дискомфорт і біль у верхній частині живота); тяжка ниркованедостатність; схильність до кровотеч; бронхіальна астма і риніт; вагітність ілактація; діти до 15 років.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, біль у животі, блювання кров’ю, кал чорногокольору, запаморочення, пригнічення дихання, судоми, порушення ниркової іпечінкової функції.Лікування: симптоматичне; промивання шлунка, прийомактивованого вугілля, застосування антагоністів гістамінових Н2-рецепторів,інгібіторів протонного насоса, простагландинів.

Особливості застосування. З обережністю слід призначати пацієнтам зшлунково-кишковими захворюваннями в анамнезі. Кровотеча і перфорація можутьрозвиватися раптово без попередніх симптомів. Особливої уваги потребуєзастосування препарату у пацієнтів з порушенням гемостазу, гемофілією, хворобоюВіллебранда, тяжкою тромбоцитопенією, нирковою і печінковою недостатністю, атакож у пацієнтів, які приймають антикоагулянти (кумарин і похідні гепарину, восновному низькомолекулярні гепарини). Також з обережністю слід призначати препарат людям літнього віку,людям, які зловживають алкоголем і курцям. Ризик виникнення побічних ефектіввищий у людей літнього віку.Як і всі нестероїдні протизапальні засоби, кетопрофен може маскуватисимптоми інфекційних захворювань.Кетопрофен слід з обережністю призначати пацієнтам, які хворіють наартеріальну гіпертензію та із захворюваннями серця, що супроводжуютьсязатримкою рідини в організмі. При прийманні нестероїдних протизапальнихпрепаратів рекомендується моніторинг артеріального тиску, особливо у пацієнтівз серцево-судинними захворюваннями. Довготривалі курси терапії кетопрофеном, як і іншими нестероїднимипротизапальними препаратами, потребують моніторингу гематологічних показників,показників функції печінки і нирок, особливо у пацієнтів літнього віку. Прирівні кліренсу креатиніну понад 0,33 мл/сек (20 мл/хв) необхідно змінити дозукетопрофену. Перед проведенням хірургічної операції слід припинити прийманнякетопрофену.Лабораторні аналізи. Кетопрофен зменшує агрегацію тромбоцитів ізбільшує час кровотечі. Дуже часто (до 15% пацієнтів) при прийманні кетопрофенуспостерігається незначне зростання рівня печінкових ферментів. Значне збільшенняАЛТ або АСТ спостерігається у менш, як 1% пацієнтів, які приймають нестероїдніпротизапальні препарати. Застосування вперіод вагітності та лактації.Безпека застосування кетопрофену під часвагітності і годування груддю не визначена. У І - ІІ триместрах застосуванняпрепарату можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода або дитини.Призначеннянестероїдних протизапальних засобів у ІІІ триместрі вагітності може зумовитипередчасне закриття боталової протоки та легеневу гіпертензію у новонароджених,а також пізні пологи. Грудневигодовування необхідно припинити на період лікування кетопрофеном.Вплив на психофізичні здібності.У поодиноких випадках у людей,які мають гіперчутливість до нестероїдних протизапальних препаратів, можливийрозвиток запаморочення, вертиго і сонливості. Такі пацієнти не повинні керуватиавтомобілем або працювати зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід приймати кетопрофен одночасно зіншим нестероїдним протиревматичним засобом або саліцилатами (ацетилсаліциловакислота). При одночасному прийомі кетопрофену з гіпотензивними препаратами ідіуретиками можливе зменшення гіпотензивної і сечогінної дії. Кетопрофенпідсилює дію протисудомних і протидіабетичних препаратів. При одночасномуприйомі діуретиків, інгібіторів АПФ і кетопрофену збільшується ризикнефротоксичності. Прийом кетопрофену одночасно з антикоагулятами ікортикостероїдними гормонами підвищує ризик кровотеч. Кетопрофен можезменшувати екскрецію серцевих глікозидів, літію, циклоспорину та метотрексату ітим самим збільшувати їх токсичність. Одночасний прийом нестероїднихпротизапальних препаратів зменшує ефект міфепристону. Нестероїдні протизапальніпрепарати слід приймати не раніше, як через 8 - 12 днів після відміниміфепристону.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці воригінальній упаковці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z