Загружается, подождите...

Кетоконазол-фітофарм (Ketoconazolum-phytopharm)


міжнародна і хімічна назви: ketoconazole;1-ацетил-4-[4-[[(2RS,4SR)-2-(2,4-дихлорофеніл)-2-(1Н-імідазол-1-ілметил)-1,3-діоксолан-4‑іл]метокси]феніл]піперазин;

основні фізико-хімічні властивості: крем білого або майже білого кольору;

склад: 1 г препарату містить кетоконазолу 0,02 г;допоміжні речовини: пропіленгліколь, імідосечовина, ізопропілміристат,цетостеариловий спирт, макроголу 12 цетостеариловий ефір, октилдодеканол, каліюдигідрофосфат, динатрію фосфат додекагідрат, вода очищена.

Форма випуску. Крем для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові препарати для місцевого застосування.Похідні імідазолу та триазолу. Код АТС D01A C08.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Протигрибковий засіб. Протигрибковий ефект зумовленийпригнічуванням синтезу ергостеролу та змінюванням складу інших ліпіднихкомпонентів мембран грибів. Кетоконазол виявляє фунгіцидну та фунгістатичну діювідносно дерматофітів (Trichophyton spp., Epidermophyton floccosum, Microsporumspp.), дріжджових грибів (Candida spp., Pityrosporum, Torulopsis, Cryptococcus,Malassezia furfur), диморфних вищих грибів (еуміцетів). Менш чутливі докетоконазолу Aspergillus spp., Sporotrix schenskii, деякі Dermatiaceae, Mucorspp. та інші фукоміцети за винятком Entomophthrales. Розвитку резистентностіпід час лікування препаратами кетоконазолу не виявлено. Препарат швидколіквідує свербіж. Фармакокінетика. При місцевому застосуванні крему кетоконазол практичноне всмоктується; при тривалому застосуванні у крові не виявляється.

Показання для застосування. Для місцевого лікування та профілактикизахворювань шкіри, що викликані чутливими до кетоконазолу збудниками, таких як:дерматомікоз гладкої шкіри; пахова епідермофітія; епідермофітія кистей та стоп,а також кандидоз шкіри та висівкоподібний лишай. Лікування себорейногодерматиту, що викликаний Pityrosporum ovale.

Спосіб застосування та дози. Крем застосовують місцево. Перед нанесеннямпрепарату необхідно ретельно очистити і підсушити уражені ділянки. Прилікуванні дерматомікозу гладкої шкіри, пахової епідермофітії, епідермофітіїкистей та стоп, кандидозів шкіри, а також висівкоподібного лишаю рекомендуєтьсянаносити крем 1 раз на добу на уражену ділянку та ділянку шкіри, що безпосередньо до неї прилягає. При лікуваннісеборейного дерматиту крем наносять 1 або 2 рази на добу залежно від ступеняураження. Лікування слід продовжувати протягом достатнього часу, щонайменшепротягом ще кількох днів після зникнення всіх симптомів захворювання та доотримання негативних результатів мікологічного дослідження. Якщо не виявляєтьсяніякого клінічного покращання після 4 тижнів лікування, препарат слідвідмінити, а діагноз – переглянути.Слід додержуватись загальних заходів гігієни для запобіганняінфікуванню та реінфікуванню.Звичайний термін лікування становить: висівкоподібний лишай – 2 - 3тижні; дріжджові інфекції – 2 - 3 тижні; пахова епідермофітія – 2 - 4 тижні;дерматомікоз гладкої шкіри – 3 - 4 тижні; епідермофітія стоп – 4 - 6 тижнів;себорейний дерматит – 2 - 4 тижні, але для підтримуючої терапії при цьомузахворюванні крем продовжують наносити 1 - 2 рази на тиждень.

Побічна дія. У місцях аплікаціїпрепарату рідко можуть виникати місцеве подразнення шкіри та почуття печії абомісцевий прояв алергічної реакції у вигляді контактного дерматиту.

Протипоказання. Підвищена чутливість докетоконазолу або інших компонентів препарату.

Передозування. У зв’язку з тим, що системнаабсорбція кетоконазолу при місцевому застосуванні практично відсутня,передозування малоймовірне.Застосуваннякрему у надмірній кількості може призвести до виникнення еритеми, набряку шкірита печії. Ці симптоми звичайно зникають після припинення терапії.

Особливості застосування. Крем призначений тільки для зовнішньогозастосування на шкіру. Слід уникати його попадання в очі. При потраплянні кремув очі їх треба промити водою. Якщо через 4 тижні після початку лікування невідзначено клінічного покращання, необхідно підтвердити діагнозмікробіологічним методом та виключити іншу причину захворювання.Щоб запобігти синдрому відміни після припиненнятривалого місцевого лікування кортикостероїдами рекомендується продовжуватизовнішнє застосування кортикостероїдів вранці, а крему “Кетоконазол-Фітофарм”ввечері з подальшим поступовим зниженням дози та відміною кортикостероїдівпротягом 2 - 3 тижнів.Вагітністьі лактація. Оскільки резорбція кетоконазолу при місцевому застосуванні кремівпрактично відсутня, можливе застосування препарату у період вагітності талактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодії з іншими лікарськими засобами невиявлено.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступнрому для дітей місці притемпературі від 15оС до 25оС. Не заморожувати. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z