Загружается, подождите...

Йокс (Jox)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина чeрвоно-коричневого кольору зможливою слабкою опалесценцією;

склад: 1 мл спрею міститьполівідон-йоду 85 мг, алантоїну 1 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, ментол, кислоти лимонноїмоногідрат, натрію дигідроцитрат, етанол, вода очищена.

Форма випуску. Спрей.

Фармакотерапевтична група. Лікарські засоби, що застосовуються призахворюваннях горла. Антисептики. Код АТС R02AA20.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Полівідон-йод виділяє приконтакті зі шкірою або слизовими оболонками йод, що має широкий спектрпротимікробної дії за рахунок безпосередньої дії на протеїни мікроорганізмів.Препарат містить також алантоїн, який характеризується протизапальною дією.Фармакокінетика. При місцевому нанесенні полівідон-йоду на неушкодженушкіру абсорбція йоду мінімальна. При застосуванні у порожнині рота, у вагіні тана ушкодженій шкірі (сильні опіки) має місце більш виражена системна абсорбціяйоду, внаслідок чого може виникнути інтерференція з тиреоїдальними функціями.Йод в організмі перетворюється на йодиди, які накопичуються головним чином ущитовидній залозі та виділяються переважно нирками, а також у невеликійкількості з випорожненнями, слиною, пόтом. Йодиди проходять крізьплацентарний бар’єр, проникають у материнське молоко.

Показання для застосування. Ангіна катаральна, фолікулярна, лакунарна;ангіна стрептококова (при одночасному лікуванні антибіотиками); хронічнийтонзиліт; фарингіт, глосит, афтозний стоматит, перші симптоми грипу.

Спосіб застосування та дози. Зняти захисний ковпачок та надітиаплікатор. Натиснути 2–3 рази на аплікатор, щоб розчин надійшов до розпилювачата після натискання розбризкувався. Після цього ввести трубочку аплікатора на2–3 см у порожнину рота, закрити рот, затримати дихання та зробити 1–3 зрошенняу правий бік, а потім – у лівий бік. Застосовувати, як правило, 2–4 рази надень, у разі необхідності – кожні 4 години. Аплікатор перед та післязастосування необхідно промивати гарячою водою.

Побічна дія. Препарат відзначається доброю переносимістю.Симптоми підвищеної чутливості виникали тільки зрідка, можлива алергічнареакція на йод (свербіж, гіперемія, кропив’янка), що потребує припиненнязастосування препарату. У поодиноких випадках було виявлено короткочасневідчуття пекучого болю в місці застосування (переважно у дітей) або відчуттясухості у порожнині рота. Тривале застосування полівідон-йоду може спричинити йодизм (металевийприсмак, підвищене слиновиділення, набряки очей або гортані, набряк легенів,шкірні висипання, розлади шлунково-кишкового тракту).

Протипоказання. Підвищена чутливість до йоду або інших компонентівпрепарату. Вагітність, період лактації. Гіперфункція щитовидної залози,декомпенсована серцева, ниркова недостатність, дослідження або терапіярадіоактивним йодом (у період за 2 тижні перед і після дослідження аботерапії). Дитячий вік молодше 8 років.

Передозування. При рекомендованому місцевому застосуванні препаратуу порожнині рота або глотки не спостерігалися випадки передозування. Однак уразі проковтування розчину йоду розвивалось гостре отруєння. Пацієнти спочаткувідчували металевий присмак у порожнині рота, починалося блювання, біль ушлунку та пронос. Протягом 1–3 діб спостерігалася анурія, набряк голосовоїщілини з наступною асфіксією, аспіраційна пневмонія або набряк легенів. Удеяких випадках спостерігався навіть сильний розлад кровообігу.Лікування симптоматичне та спочатку включає стандартні заходи, щозапобігають подальшій абсорбції шлунково-кишкового тракту. Пацієнт повиненвипити молоко та заварений крохмаль. Якщо не ушкоджено стравохід, можнапровести промивання шлунка. Крім того, необхідно прийняти активоване вугілля та1–5% розчин тіосульфату натрію, що забезпечує відновлення йоду в йодид.Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. Препарат не призначений для внутрішньогозастосування.Не слід вдихати та/або проковтувати препарат. Якщо протягом 3 діб станхворого не поліпшується або спостерігається несприятлива дія, незвичнівідчуття, необхідна консультація лікаря. Недоцільно одночасно застосовуватипрепарат Йокс з іншими ліками, призначеними для застосування у порожнині ротата горла. При ларингіті препарат можна застосовувати тільки у винятковихвипадках.Препарат містить 19% етанолу та не містить цукор. Дітям старшого віку слід застосовувати препарат з обережністю, зоглядом на можливість ларингоспазму. З обережністю препарат застосовують у хворих на печінковунедостатність. У таких хворих може підвищуватись рівень трансаміназ, томунеобхідно контролювати його у сироватці крові. Застосування Йоксу не впливає на здатність керувати транспортнимизасобами та механізмами.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не рекомендується комбінувати препарат зіншими антисептичними засобами у порожнині рота та горла, у першу чергу – зперекисом водню. Йокс несумісний з відновниками, солями алкалоїдів таречовинами, що відрізняються кислою реакцією.

Умови та термін зберігання. Препарат слід зберігати при температурі до 25°С узахищеному від світла місці. Препарат слід зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z