Загружается, подождите...

Кзим (Ixime)


міжнародна назвa: cefixime;

основні фізико-хімічні властивості: порошок від білуватого до блідо-жовтогокольору, що утворює суспензію від білуватого до жовтого кольору, з характернимфруктовим запахом при готуванні;

склад: 5 мл суспензії містять 100 мг цефиксиму безводного;допоміжні речовини: смола ксантанова, натріюбензоат, ароматизатор (суниця) 052311 АР0551, кремнію діоксид колоїдний,сахароза.

Форма випуску. Порошок для приготування суспензії для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системногозастосування. Цефалоспорини. Код АТС J01D А23.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Бактерициднийантибіотик широкого спектра дії групи цефалоспоринів. Бактерицидна дія цефиксиму, як і інших цефалоспоринів, відбуваєтьсяшляхом гальмування синтезу стінок клітин. Цефиксим є високостійким уприсутності бета-лактамових ензимів. Було доведено, що цефиксим діє протибільшості штамів таких мікрорганізмів.Грампозитивні:Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcusagalactiae.Грамнегативні:Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Escherichia coli,Proteus mirabilis, Neisseria gonorrhoeae (включаючи штами, які виробляють і невиробляють пеніцилліназу), Haemophilus parainfluenzae (які виробляють або нібета-лактамазу), Proteus vulgaris, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella oxytoca,Pasteurella multicida, різновиду providencia, різновиду Salmonella, різновидуShigella, Citobacter amalonaticus, Citobacter diversus, Serratia marscescens.ФармакокінетикаПри пероральномуприйомі цефиксиму 40-50% препарату всмоктується організмом; при прийоміпрепарату з їжею час усмоктування його збільшується приблизно на 0,8 години.При пероральному застосуванні суспензії максимальна концентрація досягає рівняна 25-50% вище, ніж при застосуванні даного препарату у формі таблеток. Приодноразовому застосуванні дози 200 мг найвищий рівень концентрації в кровідосягається через 2-5 годин. Приблизно 50% увібраної організмом дози виводитьсяу незмінному вигляді із сечею протягом 24 годин, 10% виводиться з жовчю. Періоднапіврозпаду цефиксиму в сироватці крові у здорових осіб не залежить відприйнятої дози і становить в середньому 3-4 години, однак у деяких здорових(нормальних) організмах може досягати 9 годин.

Показання для застосування. Інфекції, спричинені чутливими до цефиксимумікроорганізмами. Препарат застосовується в отоларингології при лікуваннісинуситу, тонзиліту, фарингіту, середнього отиту; інфекцій дихальних шляхів(гострий і хронічний бронхіт, пневмонія, плеврит); інфекцій жовчних шляхів(холангіт, холецистит); інфекцій сечостатевого тракту (цистит, пієлонефрит,ендометрит, простатит); інфекцій шкіри, м’яких тканин і кісток. Лікуванняскарлатини.

Спосіб застосування та дози. Для приготування суспензії використовується очищена, свіжопереварена і охолодженадо кімнатної температури вода. Відкрити флакон і налити приблизно 1/4 відоб’єму флакона воду, закрити кришкою флакон та ретельно збовтати. Після цьоговідкрити флакон і добавити води до позначки на етикетці (позначено стрілкою) нафлаконі. Закрити кришку і добре струсити флакон. Приймати перорально. Прийомїжі не впливає на всмоктування препарату. При супутній патологіїшлунково-кишкового тракту приймати Ікзим після їжі.Дорослим: 400 мг 1 раз на добуДітям: старше 6 міс. – 8 мг/кг 1 раз на добу, або 4 мг/кг кожні 12годинДітям, з масою тіла більше 50 кг або старше 12 років рекомендуєтьсяприймати таку ж дозу, як і дорослим - 400 мг 1 раз на добу, або 200 мг кожні 12годин Курс лікування - від 5 днів (при неускладнених інфекціях) до 10 - 14днів.При нирковій недостатності потрібна корекція дози залежно від рівняклубочкової фільтрації: при швидкості клубочкової фільтрації більше 60 мл\хв.дози не змінюються. Від 21 мл/хв. до 60 мл/хв. призначається 3/4 стандартноїдози; менше 20 мл/хв. призначають 1/2 стандартної дози.

Побічна дія. Препарат добре переноситься. Можуть виникати слабкінегативні реакції, такі як запаморочення, головний біль, розладишлунково-кишкового тракту: діарея та рідкі випорожнення, нудота і блювання;алергійні реакції, анемія.

Протипоказання. Цефіксим протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістюдо антибіотиків групи цефалоспоринів і пеніцилінів, до інших компонентівпрепарату, у хворих з порушенням функції печінки, при шлунково-кишковійкровотечі, виразковому коліті. Дітям до 6 місяців.

Передозування. При передозуванні можливі такі ускладнення як:зниження концентраційної та видільної функції нирок, жовтяниця з підвищеннямрівню білірубіну, АлАт, АсАт, лужної фосфатази, запаморочення, гіперрефлексія,галюцинації. Специфічних антидотів для лікування передозування немає.Призначають симптоматичну та підтримуючу терапію (промивання шлунку,дезінтоксикаційна терапія, ентеросорбенти). При появі ознак алергії –антигістамінні препарати, кортикостероїди. Препарат не виводиться приперитонеальному діалізі, в невеликій кількості виводиться при гемодіалізі.

Особливості застосування. Загальні: при тривалому лікуванні можлива появастійких організмів, що характеризуються швидким розростанням. У такому випадкунеобхідно провести ретельне обстеження пацієнта. При виникненні інфекції підчас лікування необхідно призначити відповідне лікування, залежно від типуінфекції.В 1 мірній ложці (5 мл) препарату міститься 2,31 г цукру, що необхідновраховувати при лікуванні хворих на цукровий діабет.Застосування цефиксиму може призвести до хибно-позитивної реакції наглюкозу в сечі при використанні Клінітесту, розчину Бенедиктс або розчинуФейлінгс. Рекомендується використовувати тест на глюкозу, що заснований наферментній реакції оксидази глюкози. При проведенні лікування іншимиантибіотиками цефалоспорину був відмічений псевдопозитивний прямий Кумбс-тест.Отже, необхідно визнати, що позитивний Кумбс-тест може бути викликаний дієюпрепарату. З обережністю призначають при захворюваннях ШКТ.Вагітні і жінки, які годують груддю. Дія цефиксиму не вивчалося під часвагітності і родового періоду. Слід припиняти годування груддю під часзастосування препарату.Ефективність і безпека препарату у дітей до 6 місяців не вивчалася.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Підвищує концентрацію карбамазепіну в крові.

Умови та термін зберігання. Порошок зберігативсухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі до 25 0С(не використовувати після закінчення терміну придатності); готову суспензію – взахищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище25 0С (використати протягом 14 діб).Термін придатності - 2 роки в нерозкритій упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z