Загружается, подождите...

Ксел (Ixel)


міжнародна та хімічна назви: milnacipran; (±)цис-2-(амінометил)-N,N-діетил-1-фенілциклопропанкарбоксамід;

основні фізико-хімічні властивості: капсули по 25 мг: тверді желатинові капсули №4 оранжево-рожевогокольору з написами чорним шрифтом “IXEL” – на кришці і “25” – на корпусі, якімістять порошок від білого до кремового кольору;капсули по 50 мг: тверді желатинові капсули з кришечкамиоранжево-рожевого кольору з написами чорним шрифтом “IXEL” і корпусомцегляно-червоного кольору з написом чорним шрифтом “50”, які містять порошоквід білого до кремового кольору;

склад: 1 капсула містить мілнаципрану гідрохлориду 25 мг; 50 мг;допоміжні речовини: кальцію фосфат двозаміщений (дигідрат), кальціюкармелоза (кальцію карбоксиметилцелюлоза), повідон К30, кремнію оксид колоїднийбезводний, магнію стеарат, тальк.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антидепресанти. Селективні інгібітори зворотногонейронального захоплення серотоніну. Код АТС N06А В.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Іксел – антидепресант. Селективно інгібує зворотне захопленнянорадреналіну і серотоніну. Не має спорідненості з М-холінорецепторами,a-адренорецепторами або гістаміновими Н1-рецепторами, а також D1-та D2-допамінергічними, бензодіазепіновими й опіоїдними рецепторами.За рахунок такого вибіркового механізму дії Ікселу досягається вираженийтерапевтичний ефект та максимальна безпечність при лікуванні депресивнихстанів. Вирівнюється патологічно змінений, депресивний настрій. Нормалізуєтьсяемоційна сфера. Покращуються і прискорюються процеси мислення, підвищуєтьсяконцентрація уваги при депресіях.Фармакокінетика. Після прийому препарату внутрішньо мілнаципран добреабсорбується із шлунково-кишкового тракту. Біодоступність становить близько 85%і не залежить від характеру і режиму харчування. Максимальна концентрація уплазмі крові досягається через 2 год. після прийому. Зв’язування з білкамиплазми становить близько 13% і не супроводжується насиченням. Метаболізується восновному шляхом кон’югації з глюкуроновою кислотою. Період напіввиведення – 8год. В незначній кількості проникає через плацентарний бар’єр і у груднемолоко. Виводиться переважно нирками (90%) у незміненому вигляді. Післяповторних прийомів повністю виводиться з організму через 2 - 3 дні післявідміни.

Показання для застосування. Лікування депресивних станів різного ступенятяжкості.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо (бажано під час їжі), по 50 мг 2 разина добу, протягом декількох місяців. Середня добова доза становить 100 мг.Залежно від виразності симптоматики доза препарату може бути збільшена до 250мг.Тривалість терапії встановлюється індивідуально.У пацієнтів з нирковою недостатністю необхідно зменшувати дози залежновід значень кліренсу креатиніну.

Побічна дія. З боку ЦНС: відчуття тривоги, запаморочення; зрідка – тремор.З боку травної системи: рідко – сухість у роті, нудота, блювання,запори; у поодиноких випадках – помірне підвищення активності трансаміназ.Інші: рідко – серцебиття, посилення потовиділення, приливи, утруднененсечовипускання; у поодиноких випадках – серотонінергічний синдром.Побічні ефекти відмічаються рідко, переважно протягом перших 2 тижнівтерапії, зазвичай самостійно зникають і не потребують відміни препарату.

Протипоказання. До абсолютнихпротипоказань відносяться:підвищена чутливість до препарату; дитячий вік до 15 років через відсутністьклінічних досліджень; одночасний прийом неселективних та селективних інгібіторівМАО типу В, а також суматриптану.До відносних протипоказань відносяться: одночасний прийом задреналіном, норадреналіном, клонідіном та його похідними; доброякіснагіперплазія передміхурової залози та обструкція сечовивідних шляхів іншогогенезу; вагітність, період лактації.

Передозування. Симптоми: при випадковому перевищенні дози виникаютьнудота, блювання, потовиділення, запори. При передозуванні, що перевищує 800 -1000 мг – блювання, утруднене дихання, тахікардія. Після прийому дуже високихдоз (1900 - 2800 мг) у сполученні з іншими психотропними препаратами (частішеза все бензодіазепінами) до вищезазначених симптомів додаються сонливість,гіперкапнія, порушення свідомості.Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія. Рекомендуєтьсямедичний нагляд за станом хворого не менше доби. Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. З обережністю призначають препарат пацієнтам ізсудомними нападами в анамнезі, з артеріальною гіпертензією, кардіоміопатією.Іксел можна призначати не раніше як через 14 днів після відміниінгібіторів МАО. Крім того, від моменту відміни препарату Іксел до початкутерапії інгібіторами МАО повинно пройти не менше 7 днів.Для зменшення вираженості побічних ефектів рекомендується поступовепідвищення дози препарату.При проведенні на фоні терапії препаратом Іксел місцевої анестезіїадреналіном і норадреналіном доза анестетиків не повинна перевищувати 0,1 мг за10 хв і 0,3 мг за 1 год.Необхідно мати на увазі, що на початку лікування може спостерігатисязбільшення тривоги.Під час лікування Ікселом не можна вживати алкоголь.Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.Під час лікування Ікселом слід утримуватися від керуванняавтотранспортними засобами та занять потенційно небезпечними видами діяльності,що потребують підвищеної уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Ікселу зінгібіторами МАО, суматриптаном, препаратами літію виникає небезпека розвиткусеротонінергічного синдрому.Одночасне застосування Ікселу з адреналіном і норадреналіном можепровокувати розвиток гіпертонічного кризу і порушень серцевого ритму.При прийомі разом з дигоксином (особливо при парентеральному введенні) існуєнебезпечність потенціювання гемодінамічних розладів.При одночасному прийманні Іксел інгібує гіпотензивний ефект клонідинута його похідних.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30°С, всухому місці. Зберігати від дітей. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z