Загружается, подождите...

Правент (Ipravent)


міжнародна та хімічна назви: іпратропію бромід,((8г)-3а-гідрокси-8-ізопропіл-1а, 5і-тропанія бромід (±)-тропат моногідрат);

основні фізико-хімічні властивості: біла гомогенна суспензія;

склад: 1 доза містить 40 мкг іпратропію броміду;допоміжні речовини: пропелент HFA-134a (тетрафторетан).

Форма випуску. Аерозоль для інгаляцій дозований.

Фармакотерапевтична група. Протиастматичні препарати для інгаляційногозастосування. Код АТС R03 BB01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Активною речовиною препарату є іпратропію бромід —конкурентний антагоніст нейромедіатору ацетилхоліну. Він блокує мускариновірецептори гладкої мускулатури трахеобронхіального дерева і пригнічуєрефлекторну бронхоконстрикцію. Препарат запобігає опосередкованій ацетилхоліномстимуляції чуттєвих волокон блукаючого нерва при впливі різних факторів. Цейефект Іправенту виявляється як при використанні препарату до початку діїподразливих факторів, так і при вже розвиненому процесі. Таким чином, препаратчинить як виражений бронхолітичний, так і профілактичний ефект. Іправентвикликає зменшення секреції залоз слизової носа і бронхіальних залоз.Бронхолітичний ефект препарату настає через 5–10 хвилин після інгаляції,досягає максимуму до кінця першої години і зберігається в середньому протягом5–6 годин після інгаляції.Фармакокінетика. При інгаляційному шляхувведення для іпратропію броміду характерна вкрай низька абсорбція зі слизовихоболонок дихальних шляхів. Концентрація препарату у плазмі міститься на нижній межівизначення, і вимірити її можливо лише при застосуванні високих доз активноїречовини (що відповідають 28 дозам аерозолю), а також шляхом використанняспецифічних методів збагачення. При інгаляційному застосуванні терапевтичнихдоз Іправенту значущі концентрації препарату в плазмі були в 1000 разів нижче,ніж після перорального і внутрішньовенного введення. Виділення препарату,введеного інгаляційно, відбувається переважно через кишечник. Близько 25%введеного препарату виділяється в незмінній формі, інша частина — у виглядічисленних метаболітів. Період напіввиведення становить 3--4 години. Кумуляціїактивної речовини не виявлено. Не проникає крізь ГЕБ.

Показання для застосування. Іправент застосовують для базисної терапіїхронічних обструктивних захворювань легенів (ХОЗЛ), у тому числі хронічногообструктивного бронхіту; а також для профілактики бронхоспазмів прибронхіальній астмі в комбінації з β-адреноміметиками або як монотерапіюза наявності протипоказань або чутливості до останніх. Іправент застосовують також при проведенніфункціональних проб на оборотність бронхообструкції.

Спосіб застосування та дози. Для лікування дорослих і дітей старше 12років Іправент застосовують у дозі 40 мкг 3–4 рази на добу. В особливихвипадках для досягнення максимального ефекту на ранніх стадіях лікування длядорослих початкова доза може бути збільшена до 80 мкг 3–4 рази на добу. Длядітей віком від 6 до 12 років терапевтична доза становить 40 мкг 2–3 рази надобу. Термін лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання івизначається індивідуально. Для інгаляцій рекомендується використовуватиспейсер.

Побічна дія. В окремих випадках, як місцева реакція, можевиникати сухість у роті, біль у горлі. При потраплянні препарату до очей зрідкаможуть спостерігатися легкі оборотні порушення акомодації.З боку дихальної системи: кашель, дуже рідко – парадоксальнийбронхоспазм.Алергічні реакції: рідко – кропив΄янка, ангіоневротичний набряк.

Протипоказання. – I триместр вагітності;– підвищена чутливість до атропіноподібних речовин і до неактивнихкомпонентів препарату. Дане дозування препарату (40 мкг/дозу) не рекомендується застосовуватиу дітей молодше 6 років.

Передозування. Зареєстровані тільки випадки розвитку оборотнихпорушень акомодації. Інших симптомів не спостерігали, оскільки Іправент приінгаляційному введенні має широкий терапевтичний діапазон (1:100) і практичноне спричиняє атропіноподібних системних побічних ефектів, навіть при значномуперевищенні терапевтичної дози.

Особливості застосування. З обережністю застосовують препарат длялікування хворих на закритокутову глаукому і з порушеннями сечовиділеннявнаслідок доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Іправент можназастосовувати при супутніх захворюваннях серцево-судинної системи. Іправент маєдодаткові переваги при лікуванні хворих літнього і похилого віку, а такожмаленьких дітей, що пов’язано з особливостями рецепторного апарату бронхів уцих вікових групах.Препарат не спричиняє тахіфілаксії приповторному застосуванні.Іправент є препаратом вибору в тих випадках,коли потрібна тривала базисна бронхолітична терапія. За необхідності негайнокупірувати напад ядухи застосування Іправенту не рекомендується, тому що йогобронхолітичний ефект розвивається пізніше, ніж у β-адреноміметиків.При хронічному обструктивному бронхітіІправент у більшості випадків перевершує за бронхолітичним ефектомβ-адреноміметики, але поступається їм при бронхіальній астмі.Ймовірно, щоіпратропію бромід проникає у грудне молоко, тому застосовувати його жінкам, якігодують груддю, не рекомендується. Вагітним препарат призначається тільки втому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує будь-який можливийризик для плоду.Оскільки є ймовірністьвпливу препарату на гостроту зору, під час терапії не рекомендується керуватитранспортними засобами та працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Іправентпотенціює бронхолітичний ефект β-адреноміметиків і похідних ксантину(теофілін), а також може посилювати дію препаратів, які мають антихолінергічнудію.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 300Су недоступному для дітей місці. Запобігати заморожуванню.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z