Загружается, подождите...

Нтраліпід 20% (Intralipid20%)


основні фізико-хімічні властивості: гомогенна емульсія білого кольору; Осмолярність: 350 мОсм/кг водиЕнергетична цінність: 8,4 МДж (2000 ккал)/1000 млВміст органічних фосфатів: 15 ммоль/1000 мл

склад: 1000 мл емульсії містить 200 г соєвої олії очищеної;допоміжні речовини: фосфоліпіди яєчні очищені, гліцерин, натріюгідроксид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Емульсія для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для парентерального харчування. Жировіемульсії. Код АТС B05BA02.

Фармакологічні властивості. Інтраліпід – джерело енергії і незамінних жирних кислот, міститьочищену соєву олію, емульговану з очищеними фосфоліпідами яєчного жовтка.Соєва олія складається із суміші тригліцеридів переважнополіненасичених жирних кислот. Фосфоліпіди виділяються з яєчного жовтка. Розмірліпідних глобул і біологічні властивості Інтраліпіду ідентичні відповіднимпоказникам хіломікронів.

Показання для застосування. Парентеральне харчування (як джерело енергії і незамінних жирнихкислот). Для хворих з дефіцитом незамінних жирних кислот, не здатних досамостійного відновлення нормального балансу ессенціальних жирних кислот шляхомперорального споживання.

Спосіб застосування та дози. Доза і швидкість уведення повинні визначатися залежно від здатності доелімінації Інтраліпіду.

Елімінація ліпідів оцінюється шляхом визначенняконцентрації тригліцеридів у сироватці крові. Парентеральне харчуванняДорослі: Рекомендована максимальна доза – 3 г тригліцеридів/кг маситіла на добу, що відповідає 15 мл/кг·добу Інтраліпіду 20%. Інтраліпід можепокривати до 70% енергетичних потреб. Швидкість інфузії Інтраліпіду не повиннаперевищувати 500 мл за 5 годин.Немовлята і діти раннього віку: Рекомендована доза може варіювати від0,5 до 4 г тригліцеридів/кг маси тіла на добу, що відповідає 2,5-20 мл/кг·добуІнтраліпіду 20%. Швидкість інфузії не повинна перевищувати 0,17 гтригліцеридів/кг·год (4 г/кг за 24 години). Недоношеним новонародженим іновонародженим з малою масою тіла бажано проводити інфузію Інтраліпідубезупинно протягом доби. Початкова доза, що становить 0,5-1 гтригліцеридів/кг·добу, може бути поступово збільшена на 0,5-1 г/кг·добу до дози2 г/кг·добу. Тільки при пильному контролі концентрації тригліцеридів усироватці крові, печінкових проб і насичення крові киснем можливе подальшезбільшення дози до 4 г/кг·добу. Не допускається перевищення цього рівня з метоюкомпенсації пропущеної раніше дози. Недостатність ессенціальних жирних кислот Для запобігання або корекції недостатності ненасичених жирних кислотрекомендується введення Інтраліпіду в дозах, які забезпечують надходженнядостатньої кількості лінолевої і ліноленової кислот і 4-8% небілкової енергії.При стресовому стані у поєднанні з недостатністю ессенціальних жирних кислотможна вводити більші дози Інтраліпіду.УведенняІнтраліпід можна вводити через Y-конектор або паралельно в ту ж самуцентральну або периферичну вену, у яку вводиться розчин вуглеводів і/абоамінокислот.Інтраліпід можна також в асептичних умовах додавати у пластикову(полімерну) тару, що не містить фталату, як частину загальної суміші “Усе водному”, що складається також з вуглеводів, амінокислот, електролітів, мікроелементіві вітамінів. У цьому випадку необхідний контроль фізичної стабільності суміші.

Побічна дія. Рідко – пропасниця, нудота абоблювання (частота менше 1%).Інші побічні реакції, пов’язані з уведенням Інтраліпіду, відмічаютьсянадзвичайно рідко (менш ніж 1 випадок на 1 мільйон інфузій). Негайні (або ранні) побічні реакції. Алергійні реакції (анафілактичніреакції, висипання і кропив’янка на шкірі), розлади дихання (тахіпное) іциркуляторні порушення (зниження або підвищення артеріального тиску), гемоліз,ретикулоцитоз, головний біль, абдомінальний біль, підвищена стомлюваність,пріапізм (частота < 0,0001%).Відстрочені побічні реакції. При тривалому застосуванні Інтраліпіду в немовлят– тромбоцитопенія. Можливе тимчасове підвищення показників печінкових проб притривалому застосуванні Інтраліпіду (частота < 0,0001%). Усі симптомизвичайно оборотні при припиненні інфузій Інтраліпіду.

Протипоказання. – гостра стадія шоку; – гіперчутливість до компонентів препарату;– виражені порушення ліпідного обміну (наприклад, патологічнагіперліпідемія).Слід з обережністю призначати препарат при:– захворюваннях, що спричинюють порушення обміну ліпідів: тяжкійнирковій і/або печінковій недостатності, декомпенсованому цукровому діабеті,панкреатиті, гіпотиреозі (при супутній гіпертригліцеридемії); – алергії на соєвий білок (тільки після проведення алергійних проб).

Передозування. Симптоми: порушення елімінації Інтраліпіду може призвести до розвиткусиндрому надмірного жирового навантаження, що, у свою чергу, може спричинитипорушення функції нирок або виникнення інфекції. Синдром надмірного жировогонавантаження характеризується гіперліпідемією, пропасницею, жировоюінфільтрацією, порушенням функції різних органів і комою. Лікування: після припинення інфузій Інтраліпіду всі симптоми звичайнозникають.

Особливості застосування. При застосуванні Інтраліпіду необхідно контролювати концентраціютригліцеридів у сироватці крові.Особлива уважність необхідна привведенні Інтраліпіду новонародженим і недоношеним дітям з гіпербілірубінемією,а також при підозрі на легеневу гіпертензію. У немовлят, особливо недоношених,при тривалому проведенні парентерального харчування необхідно контролювати кількістьтромбоцитів і функціональні печінкові проби. Інтраліпід може впливати нарезультати деяких лабораторних аналізів (білірубін, лактатдегідрогеназа,насичення крові киснем, гемоглобін тощо). Через це зазначені дослідження бажанопроводити через 5-6 годин після закінчення інфузії препарату.Будь-які залишки препарату з відкритого контейнера повинні бутизнищені.Вагітність і лактаціяЗастосування в період вагітності і лактації є ефективним і безпечним.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Допускається сумісне введення з Інтраліпідом таких препаратів: 1. Віталіпід™ для дорослих і Віталіпід™ для дітей; 2. Солювіт™.Змішувати розчини необхідно в асептичних умовах.Гепарин спричинює транзиторне підвищення ліполізу в плазмі, щопризводить до тимчасового зниження кліренсу тригліцеридів унаслідок виснаженняліпопротеїнової ліпази.Інсулін теж може впливати на активність ліпази, однак цей ефект маєобмежене клінічне значення.Вітамін К1, що міститься в соєвій олії, є антагоністом похіднихкумарину, тому рекомендується ретельно контролювати згортання крові у хворих,що одержують ці препарати.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25°C.Не заморожувати! Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z