Загружается, подождите...

Нсуманрапід (Insumanrapid)


міжнародна назва: інсулін людини;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або майже безбарвнийрозчин;

склад: 1 мл ін'єкційного розчину містить 100 МО інсулінулюдини;допоміжні речовини: м-крезол, кислота хлористоводнева, натріюгідроксид, натрію фосфату дигідрат, гліцерин, вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Протидіабетичні засоби. Інсуліни та аналогикороткої дії. Код АТС: А10АВ01

Фармакологічні властивості. Інсуман®Рапід – протидіабетичнийзасіб генно-інженерного походження. Має ідентичну структуру з інсуліном людиниі містить 100 МО (міжнародних одиниць) інсуліну в 1 мл. Забезпечує швидке тазначне зниження вмісту глюкози в крові, посилює її засвоєння тканинами.Фармакокінетика. Інсуман®Рапід характеризується швидкимпочатком та короткочасною дією. Ефект препарату настає вже за 30 хв, досягаєсвого максимуму протягом 1-4 год після підшкірного введення і триває 7-9 годзалежно від дози.

Показання для застосування. Препарат застосовується для лікування:цукрового діабету I типу у хворих, які раніше непіддавалися лікуванню інсуліном, у тому числі під час вагітності, якщодієтотерапія не дозволяє забезпечити задовільних концентрацій цукру в крові; увипадках непереносимості інших препаратів, що містять інсулін;лабільної форми діабету, пов’язаної з наявністю високоготитру антитіл до інсуліну;цукрового діабету II типу за умови резистентності допероральних гіпоглікемізуючих засобів; при хірургічних операціях; приінтеркурентних захворюваннях; під час вагітності за умови неефективностідієтотерапії;діабетичної коми та при станах, які супроводжуютьсятяжкими порушеннями вуглеводного обміну.

Спосіб застосування та дози. Добирає дозу лікар індивідуально, залежновід дієти, фізичної активності і стилю життя, рівня цукру в крові та станувуглеводного обміну хворого. Препарат містить 100 МО/мл інсуліну. Для дорослих,які одержують Інсуман®Рапід вперше, рекомендована середня початковадоза – від 8 до 24 МО. Для дітей і пацієнтів з підвищеною чутливістю доінсуліну адекватна доза може бути меншою 8 МО, при зниженій чутливості – можебути збільшена до 24 МО. При використанні пристрою ОптіПен® найвищаразова доза – 60 МО.Лікар повинен дати необхідні вказівки щодо частоти ін`єкцій, доз,визначення рівня цукру в крові та, можливо, у сечі, а також відповіднірекомендації при будь-яких змінах у дієті або режимі інсулінотерапії. Інсуман®Рапіднеобхідно вводити підшкірно за 15-20 хв до прийому їжі. Місце уколу потрібноміняти щоразу. Зміна ділянки ін'єкції (наприклад, з живота на стегно) можливатільки після консультації з лікарем.У виняткових випадках препарат можна вводитивнутрішньом`язово.

Слід суворо уникати внутрішньовенних ін`єкцій вамбулаторних умовах. Інсуман®Рапід може вводитисявнутрішньовенно тільки за умов ретельного моніторингу за станом пацієнта увідділенні інтенсивної терапії, з можливістю лабораторного контролю рівня цукрута кислотно-лужного стану крові при лікуванні гіперглікемічної коми ікетоацидозу, а також для досягнення метаболічної компенсації у перед-, інтра-та післяопераційному періодах у хворих на цукровий діабет.При переході з інсуліну тваринногопоходження на інсулін людини може виникнути потреба у зниженні дози. Перехід зінших видів інсуліну на цей препарат повинен здійснюватися лише під контролемлікаря, особливо у перші тижні після такого переходу.

Даний лікарський засіб містить 100 МОінсуліну в 1 мл розчину, тому для його введення можна використовувати лишешприци, градуйовані на 100 МО/мл. Не можна змішувати Інсуман®Рапід зінсулінами інших концентрацій!Розчин для ін'єкцій має бути прозорим, безбарвним табез сторонніх включень.Перед першим відбиранням інсуліну з флаконаслід видалити кришку, наявність якої свідчить про те, що препаратом некористувалися. Відповідно до обраної дози, набрати у шприц повітря та ввести в інсуліновийфлакон (не в рідину). Перевернути інсуліновий флакон разом із шприцом і набративідповідну кількість інсуліну. Видалити бульбашки повітря із шприца. Місцеін'єкції продезінфікувати, сформувати складку шкіри і вколоти голку під шкіру.Потім повільно ввести інсулін. Після ін'єкції обережно витягти голку, місцеін'єкції притиснути ватним тампоном і потримати декілька секунд.Інсуман®Рапід у картриджахпо 3 мл призначений для введення за допомогою ін`єкційних пристроїв(шприц-ручки)

ОптіПен®. Перед установкою картриджа ушприц-ручку потримайте його 1-2 год при кімнатній температурі. Перед ін'єкцієютреба видалити будь-які бульбашки повітря з картриджа (див. “Інструкцію длязастосування шприц-ручки ОптіПен®”). Після встановлення відповідноїдози за допомогою дозуючої кнопки пристрою необхідно сформувати складку шкіри умісці ін`єкції та ввести голку у шкіру. Після цього повільним натисканнямдозуючої кнопки до упору ввести набрану дозу інсуліну.Картридж не призначений для змішуванняІнсуману®Рапід для ОптіПена® з іншими інсулінами. Порожнікартриджі не придатні для повторного використання. Якщо шприц-ручказіпсувалася, потрібну дозу можна ввести звичайним шприцом, розрахованим на 100МО/мл інсуліну. У період використання або при перевезенні картриджі можутьзберігатися при кімнатній температурі (до +25°С) у захищеному від світла ітепла місці. У процесі використання шприц-ручку не слід тримати у холодильнику.

Побічна дія. Гіпоглікемія є найчастішим ускладненням прилікуванні інсуліном, і в тяжких випадках може призвести до втрати свідомості, аінколи загрожує життю. Вона характеризується зниженням рівня цукру до 50 або 40мг/дл. Кожний пацієнт, який хворіє на діабет та одержує інсулін, повинен добрезнати свої відчуття, які є ознакою зменшення рівня цукру в крові. До симптомівзниження вмісту цукру в крові належать: головний біль, сильний голод, нудота,блювання, стомлюваність, сонливість, занепокоєння, агресивне поводження,зниження концентрації уваги і реакції, депресія, зніяковіння, порушення мови (інодіповна втрата мови), порушення зору, тремтіння, параліч, відчуття поколювання укінцівках (парестезія), оніміння і відчуття поколювання у ділянці рота,запаморочення, втрата самоконтролю, нездатність піклуватися про себе, марення,конвульсії, втрата свідомості, включаючи кому, поверхневе дихання, брадикардію.Клінічна картина тяжкого нападу гіпоглікемії може бути подібна до інсульту.Деякі пацієнти можуть вчасно відчути перші симптоми гіпоглікемії таконтролювати свій стан самостійно.На початку лікування інсуліном може змінюватисьвигляд шкіри в місці ін'єкції, можливі короткочасні транзиторні набряки і змінигостроти зору. Ці ускладнення минають при подальшому лікуванні.У ділянці ін'єкції в окремих випадках може виникнутиатрофія або гіпертрофія жирової тканини. Постійна зміна місця ін'єкції дозволяєзменшити ці явища або зовсім їх уникнути. Зрідка бувають алергічні реакції напрепарат, легке почервоніння шкіри у місці ін`єкції, яке минає під часподальшого лікування. При розвитку значної еритеми, яка супроводжуєтьсясвербежем і появою пухирів, що швидко поширюються за межі зони ін'єкції, атакож інших тяжких реакцій непереносимості компонентів препарату, лікар маєвирішити, яких заходів слід вжити.У разі неадекватного підбирання дози або змінипрепарату, а також нерегулярного застосування цього лікарського засобу чинерегулярного прийому їжі можливі надмірні коливання рівня цукру в крові, упершу чергу в бік зниження, які послаблюють здатність до активної участі вдорожному русі та роботі з механізмами. Особливо це стосується початковогоперіоду лікування.

Протипоказання. Гіпоглікемія, алергія до компонентів препарату,парагрупова алергія, наприклад, до м-крезолу або інших складників препарату.Відносним протипоказанням може бути тяжка алергія миттєвого типу на інсулін.Можлива перехресна імунологічна реакція між тваринним інсуліном та інсуліномлюдини.

Передозування. До нього можуть призвести: абсолютне передозуванняінсуліну; зміна препарату; пропуск прийому їжі; блювання; проноси; фізичненавантаження; захворювання, які спричиняють зниження потреби в інсуліні(хвороби нирок та печінки, гіпофункція кори надниркових залоз, гіпофіза абощитоподібної залози); зміна місця ін'єкції (наприклад, шкіра живота,передпліччя, стегна) а також взаємодія інсуліну з іншими засобами. Якщопацієнт, який страждає на діабет, помічає в себе ознаки гіпоглікемії, він можесамостійно уникнути цього стану шляхом прийому глюкози або цукру (краще увигляді розчину) або їжі, яка вміщує велику кількість цукру чи вуглеводів. Дляцього слід постійно мати при собі не менше 20 г глюкози (виноградного цукру).При більш тяжких гіпоглікемічних станах необхідне внутрішньовенне введенняглюкози або внутрішньом'язова ін'єкція глюкагону. Якщо пацієнт після цьогознову здатний до самостійної активності, йому слід попоїсти. Коли цукор неможна негайно підняти, необхідно вжити заходів інтенсивної терапії. Особливоїнебезпеки зазнають пацієнти, що мають порушення мозкового кровообігу ванамнезі, та ті, у кого, крім діабету, наявна також виражена ішемічна хворобасерця.

Особливості застосування. У пацієнтів з гіперчутливістю до інсулінутваринного походження при переході на Інсуман®Рапід повиннавраховуватись можливість перехресної імунологічної реакції між інсуліномтваринного походження і людським інсуліном. Таким хворим варто проводитивнутрішньошкірні проби для виявлення реакцій гіперчутливості до препарату передпочатком лікування.Пацієнтів треба навчати самостійно розпізнаватисимптоми гіпоглікемії, що виявляються за такими соматичними ознаками: підвищенапітливість; шкіра, вкрита липким потом; занепокоєння; висока частота серцевихскорочень (тахікардія), підвищений кров'яний тиск; відчуття поколювання; біль угрудях (стенокардія), перебої у серцевих скороченнях (серцеві аритмії) – і вживатизаходів корекції. В осіб, які часто перевіряють свою кров і сечу на вмістцукру, менший ризик гіпоглікемічних реакцій.Існує велика кількість факторів, щозбільшують можливість розвитку гіпоглікемії. Вони включають:- невідповідні режими дозування інсуліну(призначення надто високих доз, помилки у призначенні);- неспроможність пацієнта вірно дозувати (особливо улітньому віці);- пропуск прийому їжі або менша, ніж звичайно,порція; зміни в дієті;- блювання, пронос;- вживання алкоголю (знижений глюконеогенез),особливо з недоїданням;- незвичну, збільшену або тривалу фізичнуактивність;- недостатнє чи знижене відчуття перших симптомівгіпоглікемії;- підвищену чутливість до інсуліну;- ослаблення функції нирок (знижені потреби вінсуліні внаслідок зменшення його виведення). У літніх людей прогресуючепогіршення функції нирок може призвести до постійного зменшення потреби вінсуліні;- тяжке зниження функції печінки (погіршеніздатність до глюконеогенезу і розпад інсуліну, що призводить до зменшенняпотреби в інсуліні);- деякі декомпенсовані порушення ендокринноїсистеми, що відповідають за вуглеводний обмін (наприклад, зниження функціїщитоподібної залози і передньої частки гіпофіза чи адренокортикальнанедостатність);- перехресну взаємодію з іншими лікарськимизасобами, що знижують рівень цукру в крові (див. "Взаємодія");- зміну місця введення інсуліну (розходження упоглинанні інсуліну різними тканинами).Особливо небезпечними є напади гіпоглікемії у таких хворих:зі значним звуженням коронарних артерій і кровоносних судин, що постачаютькров`ю головний мозок (ризик серцевих і мозкових ускладнень гіпоглікемії); здеякими хворобами очей (проліферативна ретинопатія), які не зазнавали лазерноїкорекції сітківки (ризик постгіпоглікемічної сліпоти). Таким пацієнтамнеобхідно дотримуватися особливої обережності і посиленого контролю рівня цукрув крові. Гіпоглікемія може погіршувати реакцію і здатність концентрувати увагуі тому становить ризик (наприклад, при керуванні машиною чи механізмами).Неправильна дієта, пропущені і скорочені введенняінсуліну, збільшення потреби в інсуліні під час інфекційних та інших хвороб чиобставин (наприклад, зменшення фізичної активності) можуть призвести дозбільшення рівня цукру (

гіперглікемія) і підвищення можливостінакопичення кетонових тіл (

кетоацидоз). Залежно від кількості інсуліну вкрові кетоацидоз може розвиватися протягом кількох годин чи днів. При першихсимптомах погіршення стану (спрага, великі об’єми сечі, втрата апетиту,втомлюваність, сухість шкіри, прискорене дихання, високий рівень глюкози іацетону в сечі) необхідно вжити відповідних заходів.Вагітність і період лактації. У період вагітності слід враховувати змінипотреби до інсуліну та коригувати дозу в кожному окремому випадку. ЛікуванняІнсуманом®Рапід необхідно продовжувати і під час вагітності.Протягом перших трьох місяців потреба в інсуліні, зазвичай, знижується, однакпотім збільшується.Безпосередньо після пологів потреба в інсуліні різко зменшується, що підвищуєможливість виникнення гіпоглікемій. Під час годування немовляти також виникаєпотреба в корекції дози інсуліну або дієти.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Додаткове застосування інших лікарськихзасобів може посилити або послабити дію інсуліну на рівень цукру в крові. Томукомбінована терапія можлива лише за призначенням лікаря. Гіпоглікемічні реакціїможуть настати під час одночасного введення з інсуліном блокаторівальфа-адренорецепторів, амфетаміну, анаболічних стероїдів, блокаторів бета-рецепторів,клофібрату, циклофосфаміду, фенфлюраміду, флюоксетину, хінетидину, іфосфаміду,інгібіторів МАО, метилдопи, тетрацикліну, тритокваліну, трофосфаміду.Послаблення дії інсуліну можливе у разі одночасного призначення зхлорпротиксеном, діазоксидом, гормональними засобами для запобіганнявагітності, сечогінними засобами (салуретиками), гепарином, ізоніазидом,кортикостероїдами, літію карбонатом, нікотиновою кислотою, фенолфталеїном,похідними фенотіазину, фенітоїном, гормонами щитоподібної залози, симпатикоміметичнимизасобами, а також трициклічними антидепресантами.У хворих, які одночасно одержують інсулін іклонідин, резерпін або саліцилати, може виникати як послаблення, так іпосилення дії інсуліну.Вживання алкоголю може призвести до небезпечногозниження рівня цукру в крові.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в недоступних для дітеймісцях! Зберігати при температурі від + 2°С до + 8°С. Не допускатизаморожування, уникати прямого контакту флакона з морозильним відділенням абонакопичувачем холоду. Захищати від світла.Термін придатності - 2 роки. Препарат не можназастосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z