Загружается, подождите...

Нстенон (Instenon)


основні фізико-хімічні властивості:білі,круглі таблетки з рівною блискучою поверхнею та з ядром білого кольору.

склад: 1 таблетка містить:гексобендину дигідрохлориду -20 мг;етофіліну - 60 мг;етамівану - 50 мг;допоміжні речовини: магнію стеарат, тальк, лактозимоногідрат, крохмаль кукурудзяний , сахароза, титану діоксид , віск “Е” Хьост,полівідон К 30 , поліетиленгліколь 6000, гуміарабік.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група.Засоби, які впливають нацентральну нервову систему. Код АТС N 07X X.Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. ІНСТЕНОН єкомбінованим препаратом для поліпшення мозкового кровообігу та обміну речовин.Активні компоненти препарату діють у комплексі, одномоментно і односпрямованона різні ланки патогенезу ішемічного та гіпоксичного ушкодження нервовоїсистеми.Етаміван позитивно впливає наадаптаційні можливості ретикулярної формації стовбура мозку. При таких станахяк ішемічний інсульт, постгіпоксична енцефалопатія, травма, інтоксикація,етаміван завдяки активації ретикулярної формації нормалізує функціональний станнейронних комплексів кори і підкоркових стовбурових структур. Гексобендинпідвищує утилізацію глюкози і кисню за рахунок активації анаеробного гліколізута пентодних циклів. Можливість такої активації реалізується тільки в умовахішемії і гіпоксії, коли порушується цикл аеробного окислювальногофосфорилювання. Стимуляція анаеробного окислення дає енергетичний субстрат длясинтезу і обміну медіаторів, нейротрансміттерів і відновлення синаптичноїпередачі, депресія якої поруч з деструкцією мембран нейронів є ведучимпатогенетичним механізмом розладів свідомості і неврологічних порушень пригіпоксії та ішемії мозку. Гексобендин також стабілізує фізіологічні механізмиауторегуляції церебрального і кардіального кровотоку, що пов’язано з дієюлактату і пірувату (продуктів анаеробного гліколізу) на рецепторний апарат інтракраніальнихартеріол і капілярів. Теофілін активує метаболізмміокарда із збільшенням хвилинного об’єму крові, що сприяє збільшеннюперфузійного тиску в судинах краєвої зони ішемії. При цьому не змінюєтьсясистемний артеріальний тиск. Збудлива дія на нервову систему проявляється такожу стимуляції підкоркових утворень, середнього мозку і стовбурових центрів таядер (дихального, судиннорухового, центрів вегетативної регуляції, а також ядерчерепно-мозкових нервів, у першу чергу – блукаючого). При застосуванніІнстенону у випадках ішемічного інсульта, закритої черепно-мозкової травмивідмічається відновлення порушеної свідомості пацієнта, регресія неврологічнихпорушень, активація вегетативної сфери. Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Захворювання мозкусудинного і вікового характеру, наслідки недостатності кровопостачання мозку,постінсультні стани, запаморочення, спричинені функціональними розладами мозку.

Спосіб застосування та дози. Якщо немає інших вказівок,необхідно суворо дотримуватись наведенного нижче дозування.Як правило, приймають по 1-2 таблетки 3 рази надень, не розжовуючи, під час або після їжі, запиваючи невеликою кількістюрідини.Тривалість лікування повинна становити не менше 6тижнів.

Побічні дія. У окремих випадках припередозуванні можуть спостерігатися головний боль та гіперемія обличчя.При виникненні побічної дії потрібно поінформуватилікаря.

Протипоказання. ІНСТЕНОН не можназастосовувати:при стані сильного збудження і судомах, при виявленнісимптомів підвищеного внутрішньочерепного тиску (ознаки: тривалий головнийбіль, блювання, порушення зору), епілепсії, крововиливу в головний мозок,підвищеній чутливості до компонентів препарату.Потрібно бути обережним, якщо нещодавно був інсульт,а також при стенозі сонної артерії, зумовленому атеросклерозом.

Передозування. Можливо посилення проявів описаних вище побічнихдій. Можуть спостерігатися такі симптоми: головний біль, серцебиття та гіпереміяобличчя. Якщо виникли ці симптоми потрібно відмінити препарат з подальшимзменшенням дози.

Особливості застосування.Дуже великі дози кофеїну можуть послабити діюІНСТЕНОНу, тому потрібно уникати вживання великої кількості кави та чаю.Вагітність та грудне вигодовування

. Застосуванняможливе тільки в тих випадках, коли очікуваний позитивний результат лікуванняматері перевищує ризик ураження плоду

.Клінічні дані про ефективність і безпечністьвикористання Інстенону для лікування дітей відсутні.Вплив на здатність керувати транспортними засобамита обладнанням.Клінічні дані відсутні.

Взаємодія з іншими препаратами. ІНСТЕНОН може взаємодіяти зіншими препаратами.До них належать: субстанції, що знижують активність тромбоцитів( ацетилсаліцилова кислота та ін.). Дія цих препаратів може посилюватисягексобендином.

Умови і термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей, захищеному від світла місці, при температурі 15-25 ºС.Термін придатності

. 5 років.

Упаковка. По 30 таблеток у картоннійупаковці.

Умови відпустки. Зарецептом.

Виробник. Нікомед Австрія ГмбХ, Австрія

Адреса. вул. Петер Штрасе 25, А-4020,Лінц, Австрія.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z