Загружается, подождите...

Нокаін (Inokain)


міжнародна та хімічна назви:оксибупрокаін , ефір параамінобензойноїкислоти;

основні фізіко-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин.

склад: 1 мл розчину міститьбеноксинату гідрохлорид (оксибупрокаінугідрохлорид) 4 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид (консервант), борна кислота,двонатрієва сіль ЕДТА, натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні. Фармакотерапевтичнагрупа. Місцевоанестизуючізасоби.Код АТС N01ВА.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Місцевий анестетик; блокує нервові закінчення. Добрепроникає у тканини при місцевому призначенні. Порівняно із тетракаіном таіншими місцевими анестетиками має менш подразнюючу дію на кон’юнктиву тарогівку. Поверхнева анестезія кон’юнктиви та рогівки настає через 30 секунд тазберігається протягом 15 хвилин.Фармакокінетика.Інокаін легко проникає у строму рогівки післяодноразової інстиляції його у кон’юнктивальну порожнину. Протягом наступних 15хвилин спостерігається кількісне зниження стромальної концентрації препарату,що обумовлює 12 - 15 хвилинний період анестезії при одноразовій інстиляції.

Показання для застосування. Місцева анестезія в офтальмології при:вимірюванні внутрішньоочного тиску (тонометрія);гоніоскопії;діагностичному зіскобі кон’юнктиви;видаленні сторонніх тіл та швів із рогівки та кон’юнктиви;короткочасних хірургічних втручаннях на рогівці та кон’юнктиві.

Спосіб застосування та дози. Місцево,закапують у кон’юнктивальний мішок по 1 краплі. Довготривалу анестезію (до 1години) забезпечує триразове закапування з інтервалом у 4 - 5 хвилин.

Побічна дія. Короткочасне відчуття поколювання, печіння та почервоніння кон’юнктиви;алергічні реакції; кератит (зрідка).

Протипоказання.Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливостізастосування. Застосовувати тільки для інстиляцій укон’юнктивальний мішок. Не використовувати для ін’єкцій.Довготривале, багаторазове застосування (як і іншихмісцевих анестетиків) може призвести до стабільного помутніння рогівки.Не призначений для довготривалої терапії укомплексному лікуванні захворювань очей.Під час анестезії важливо захистити очі відподразнюючих хімічних впливів, чужорідних тіл та тертя. Застосування при вагітності та лактації..Достатнього досвіду із застосування препарату підчас вагітності, годування груддю та у дітей немає. Можливе застосуванняІнокаіну для лікування дітей, вагітних жінок та годуючих матерів запризначенням лікаря, якщо очікуваний лікувальний ефект перевищує ризик розвиткуможливих побічних ефектів.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами.У літературі неописані негативні чи позитивні ефекти при одночасному введенні укон’юнктивальну порожнину оксибупрокаіну та інших очних крапель, що традиційнозастосовуються.Зазначено, щооксибупрокаін теоретично може знижувати антибактеріальну активністьсульфаніламідів.Умови та термін зберігання.Зберігати при кімнатнійтемпературі (до 25 оС) у захищеному від світла та недоступному длядітей місці. Термін придатності – 2 роки.Після відкриття флакона термін придатності 1 місяць. Не використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного наупаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z