Загружается, подождите...

Модіумлінгвальні таблетки (Imodiumlingual)


міжнародна назва: лоперамід;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки білуватого кольору, з плескатою поверхнею;

склад

: одна таблетка містить 2 мг лопераміду гідрохлориду;допоміжні речовини: желатин, манітол,аспартам, м’ятний ароматизатор,гідрогенкарбонат натрію.

Форма випуску. Ліофілізовані таблетки длявнутрішнього застосування.

Фармакологічна група. Препарати, що пригнічуютьперистальтику.АТС: А07DА0З.

Фармакологічні властивості.Активнаречовина препарату ”Імодіум®” лінгвальні таблетки – лопераміду гідрохлорид зв’язуєтьсяз опіатними рецепторами кишкової стінки. В результаті цього пригнічується вивільненняацетилхоліну та простагландинів, знижуючи, таким чином, пропульсивнуперистальтику та збільшуючи час проходження вмісту крізь кишку. Лоперамідугідрохлорид збільшує тонус анального сфінктера, знижуючи нетримання та позиви.Через значну спорідненість зістінкою кишечнику та високий ступінь метаболізму при першому проходженні,лоперамід практично не потрапляє до системного кровотоку.

Фармакокінетика. Встановлено, що Імодіум® лінгвальні таблеткибіоеквівалентні звичайним капсулам “Імодіум”. Лопераміду гідрохлорид легкоабсорбується з кишечнику, але майже повністю затримується в його стінці таметаболізується до того, як потрапити до системного кровообігу. Найваж-ливішоюметаболічною реакцією є окислювальне N-деметилювання. Лоперамід екскретується в основному з калом, в сечіпрепарат не виявляється. Приблизно 95 % прийнятої дози лопераміду зв’язується з білками плазми,переважно з альбумінами. Період напіввиведення у людини в середньому дорівнює10,8 год. (9 - 14 год.). Дослідження розподілу у щурів показали значнуспорідненість зі стінкою кишечнику при переважному зв’язуванні з рецепторамипоздовжнього шару м’язової оболонки. Виділення відбувається в основному зкалом.

Показання для застосування.Імодіум® лінгвальні таблеткипризначені для симптоматичного лікування гострої та хронічної діареї. У хворихз ілеостомою його можна застосовувати для зменшення частоти та обсягувипорожнення, а також для надання калу більш твердої консистенції.

Спосіб застосування тадози. Імодіум® лінгвальні таблетки кладутьна язик, протягом декількох секунд таблетка розкладається, після чого їїковтають з слюною, не запиваючи водою. Для того, щоб дістати таблетку з блістера, необхідно:- потягти фольгу за край та повністю знятиїї з чарунки, в якій знаходиться таблетка;- обережно натиснути знизу та витягтитаблетку з упаковки.Оскільки швидкорозчинні таблеткидосить крихкі, їх не слід продавлювати крізь фольгу для уникнення їх псування.Після відкриття пакета таблеткистають чутливими до вологи. При високій відносній волозі таблетки можутьнабухати, цей процес прискорюється при високій температурі. Таблетки, щозалишились у відкритому пакеті після 6 тижнів зберігання, використовувати нерекомендується.Дорослим, людям похилого віку тадітям старшим 6 років:Гостра діарея: початкова доза – 2швидкорозчинні таблетки (4 мг) для дорослих та 1 таблетка (2 мг) для дітей; вподальшому приймають по 1 таблетці (2 мг) після кожного наступного рідкоговипорожнення.Хронічна діарея: початкова доза для дорослих– 2 швидкорозчинні таблетки (4 мг) щоденно, для дітей – 1 таблетка (2 мг)щоденно; ця доза коректується далі так, щоб частота випорожнень становила 1-2рази на добу, що зазвичай досягається при підтримуючій дозі 1-6 таблеток нвдень.Максимальна добова доза: прихронічній діареї у дорослих – 8 таблеток щоденно; у дітей максимальна добовадоза розраховується, виходячи з ваги тіла дитини (3 таблетки на 20 кг ваги тіладитини).

Побічна дія.У жодному з тих випадків, коли виконувалисьрекомендації щодо застосування та приймались до уваги протипоказання, невідзначалось серйозних побічних реакцій навіть після тривалого призначення.Були повідомлення про такі побічніявища: реакції підвищеної чутливості, такі як шкірна висипка, кропив¢янка та (в поодиноких випадках)анафілактичний шок та пухирчаста висипка, що включала токсичний епідермальнийнекроліз. У більшості з цих випадків пацієнти приймали також інші препарати,які могли викликати або сприяти прояві побічних явищ.У виняткових випадкахспостерігались запор та/ або здуття живота, які були пов’язані з непрохідністю, особливотоді, коли порушувалась інструкція для застосування препарату.Мали місце декілька скарг, яківажко відрізнити від симптомів, що пов’язані з самою діареєю, а саме:абдомінальний біль та дискомфорт; нудота та блювання; втомлюваність, сонливістьабо запаморочення, сухість у роті.Деякі хворі, що приймали Імодіум® лінгвальні таблетки,жалілись на відчуття печії або поколювання язика, що виникало зразу ж післяприйому препарату.

Протипоказання.Імодіум® лінгвальні таблетки не можна застосовувати у такихвипадках:- у дітей молодших 6 років;- у хворих з гіперчутливістю доодного або кількох інгредієнтів швидкорозчинних таблеток;- як основну терапію при гострійдизентерії, яка характеризується- наявністю крові у калових масах тасильним жаром);- у хворих з виразковим колітом абопсевдомембранним колітом, який пов’язаний з прийомом антибіотиків широкого спектра дії;- при необхідності уникнутипригнічення перистальтики. Необхідно негайно припинити прийом, якщорозвивається запор, здуття живота або часткова кишкова непрохідність.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Крім препаратів з аналогічнимифармакологічними властивостями, взаємодії між препаратами не спостерігалось.

Передозування.СимптомиУ випадку передозування (включаючивідносне передозування внаслідок дисфункції печінки) може виникати пригніченняцентральної нервової системи (ступор, порушення координації, сонливість, міоз,м’язовий гіпертонус, пригнічення дихання) та кишкова непрохідність. Дітибільшою мірою чутливі до впливу на ЦНС.ЛікуванняЛікування передозування носитьсимптоматичний та підтримуючий характер. Якщо у хворого немає блювання, тоспочатку проводять промивання шлунка, а потім дають активоване вугілля.Суспензія активованого вугілля, що вводиться в шлунок не пізніше ніж за 3години після прийому Імодіуму® лінгвальних таблеток, здатна зменшити всмоктуваннялопераміду. Якщо з’являються симптомипередозування, як антидот можна використовувати налоксон. Оскільки тривалістьдії Імодіуму® лінгвальних таблетокбільша за налоксон (1-3 години), може знадобитись повторне призначенняналоксону. Для виявлення можливого пригнічення ЦНС хворий повинен знаходитисьпід ретельним наглядом не менш ніж 48 годин.

Особливості застосування.Оскільки лікування діареї Імодіумом® лінгвальними таблетаминосить тільки симптоматичний характер, то поряд з ними необхідно, за можливості,застосовувати етіотропні засоби.У хворих на діарею, особливо удітей, може виникнути зниження рівнів рідини та електролітів.У такихвипадках важливо застосувати замісну терапію для поповнення рідини таелектролітів. Імодіум® лінгвальні таблетки не слід давати дітям віком до 6 роківбез призначення лікаря або без медичного нагляду.При гострій діареї, якщо протягом48 годин не спостерігається клінічного поліпшення, прийом Імодіуму® лінгвальних таблеток слід припинитита звернутись за консультацією до лікаря.Хворі, які мають дисфункціюпечінки, повинні знаходитись під ретельним спостереженням для виявлення ознактоксичного ураження ЦНС внаслідок високого ступеня метаболізму препарату припершому проходженні.Оскільки лоперамід не виводиться зсечею, немає необхідності індивідуально підбирати дози Імодіуму® лінгвальних таблеток дляхворих з порушенням функції нирок.Застосування під часвагітності та лактації.Незважаючи на відсутність вказівокпро те, що Імодіум®лінгвальні таблетки має тератогенний або ембріотоксичний вплив, перш ніж даватийого в період вагітності, особливо протягом перших трьох місяців, слідпереконатись, що терапевтичні переваги, які передбачаються, повинніперевищувати потенційний ризик.Даних про виділення лопераміду зматеринським молоком при прийомі Імодіуму® лінгвальних таблеток недостатньо,але, оскільки незначна кількість препарату була виявлена в молоці, прийомІмодіуму при годуванні дитини не рекомендується.Вплив на здатність керуватиавтомобілем та працювати з технікою.Імодіум® лінгвальні таблетки не змінюютьшвидкість реакції. Однак у разі виникнення втоми, сонливості або запамороченняне рекомендується керувати автомобілем або працювати з технікою.

Умови та термін зберігання.Зберігатипри температурі 15 – 30°С вмісцях, недоступних для дітей.Після розпаковування пакета зберігати всухому місці.Термін придатності – 5 років вупаковці. Після розпакування: 6 місяців за умов зберігання в сухому,прохолодному місці та 6 тижнів за умов збері- гання у вологому місці привисокій температурі.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z