Загружается, подождите...

Ммард (Immard)


міжнародна та хімічна назви: hydroxychloroquine;4-[1-метил-4(етил-2-оксіетил)-амінобутиламіно]-7-хлорхінолін;

основніфізико-хімічні властивості: білі,круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою;

склад:1 таблетка містить гідроксихлорохіну сульфату 200 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кальцію гідрофосфатдигідрат, тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний (аеросил-200), полісорбат-80, магнію стеарат, титану діоксид, поліетиленгліколь 6000, гідроксипропілметилцелюлоза 15 сПз.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протималярійнізасоби. Код АТС P01B A02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Іммард (гідроксихлорохін) за механізмом дії подібний до хлорохіну. Спричиняєзагибель еритроцитарних форм усіх видів малярійних плазмодіїв, а також маєгамонтоцидну дію. Терапевтичний ефект при дифузних захворюваннях сполучнихтканин обумовлений протизапальною та помірною імуносупресивною активністю.Гідроксихлорохін взаємодіє з вільними радикалами, стабілізує мембрани лізосом,пригнічує хемотаксис лейкоцитів і активність ферментів у ділянці запалення,гальмує агрегацію еритроцитів.Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому гідроксихлорохін швидковсмоктується з травного тракту. Біодоступність становить приблизно 74%.Зв’язування з білками плазми крові становить приблизно 45%. Препарат широкорозподіляється в організмі в тканинах і органах. Його концентрація веритроцитах в 2-3 рази вища, ніж у плазмі. Біотрансформація відбувається впечінці з утворенням активних метаболітів. Максимальна концентрація у плазмікрові спостерігається через 3,2 год. Період напіввиведення становить приблизно32 доби, виводиться з організму дуже повільно і є наявним у сечі протягом роківпісля лікування. Від 23 до 25% прийнятої дози виводиться з сечею у незмінномустані.

Показання для застосування. Ревматоїдний та ювенільний артрит, системнийчервоний вовчак, фотодерматит, малярія.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають внутрішньо під час їдиабо запивають склянкою молока. Для дорослих при лікуванні малярії курсова дозастановить 2 г: 1-й день – 800 мг на перший прийом, через 6-8 год. – ще 400 мг;на 2-й та 3-й день – по 400 мг в 1 прийом. Дітям з масою понад 40 кгпризначають добову дозу 25 мг на кілограм маси тіла протягом 3 діб згідно зтакою схемою:перша доза: 10 мг на кг маси тіла (у разовій дозі не більше 620 мг);друга доза: 5 мг на кг маси тіла (у разовій дозі не більше 310 мг) –через 6 год. після першої дози;третя доза: 5 мг на кг маси тіла через 18 год. після другої дози;четверта доза: 5 мг на кг маси тіла через 24 год. після третьої дози.При системних захворюваннях сполучних тканин дорослим зазвичайпризначають по 400 –600 мг на добу за 1-2 прийоми. Після зупинки прогресуваннязахворювання можна знизити дозу до 200 мг на добу. За показаннями підтримуючудобову дозу можна зменшити на 50%. Рекомендується приймати препарат умінімальній ефективній дозі, яка не перевищує 6,5 мг на кілограм маси тіла надобу, особливо у дітей з масою понад 30 кг. Початкова доза для дорослих при системному червоному вовчаку становить400 мг 1-2 рази на добу протягом декількох тижнів або місяців залежно відреакції на терапію. При тривалому лікуванні адекватною вважається доза 200-400мг на добу.Тривалість і частота прийому препарату визначається індивідуально. Приревматоїдному та ювенільному артриті, системному червоному вовчаку слідприпинити курс лікування, якщо не досягається ефект протягом 6 місяців.

Побічна дія. Ретинопатія, відкладення в роговиці зі оборотнимифотофобією і помутнінням, порушення акомодації; порушення з боку травноготракту (нудота, пронос, анорексія, абдомінальні спазми, блювання); м’язоваслабкість, запаморочення, шум у вухах, туговухість, головний біль, емоціональнірозлади, токсичний психоз, судоми, кардіоміопатія, зменшення скоротливоїфункції міокарда, порушення нейро-м’язової провідності, мієлосупресія, втратаапетиту, випадіння волосся, збільшення маси тіла; анемія, тромбоцитопенія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату тахініну, вагітність, період годування груддю, ретинопатія, макулопатія,захворювання нирок, печінки, центральної нервової системи, крові, порфірія.

Передозування. Втрата свідомості

, нудота, блювання, головнийбіль, порушення зору, судинний колапс. Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія. У всіх випадкахпередозування слід вводити діазепам (ефективна корекція кардіотоксичностіхлорохіну). У вкрай тяжких випадках необхідно вводити допамін. Після гострої фазипередозування хворий повинен перебувати під наглядом лікаря не менше 6 год.

Особливості застосування. Перед початком лікування необхідна консультаціяофтальмолога. Слід повторювати офтальмологічне обстеження кожні 6 місяців(перевіряти гостроту зору, проводити офтальмоскопію). При виявленні будь-якогопорушення слід негайно припинити лікування. Ймовірність розвитку ретинопатіїпрямо пропорційно залежить від величини добової дози. У хворих з тяжкимипорушеннями функції нирок або печінки необхідно перевіряти вмістгідроксихлорохіну в плазмі крові. Слід періодично контролювати складпериферічної крові і при виявлені патологічних змін припинити курс лікування. Ухворих на псоріаз можливі шкірні висипи. Особлива обережність необхідна прилікуванні пацієнтів з нестачею глюкоза-6-фосфатдегідрогенази.Під час лікування препаратом слід утримуватися відкерування автомобільним транспортом та обслуговування потенційно небезпечнімеханізми.

Взаємодія з лікарськими засобами. Можливий підвищений вміст дигоксину в плазміпід впливом Іммарду.Аміноглікозидні антибіотики потенцюють пряму блокуючу дію хлорохіну нанервово-м’язову передачу. Приодночасному застосуванні Іммардуз антацидними засобами знижується біодоступність Іммарду, тому рекомендується приймати їх з інтервалом в 4 год.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z