Загружается, подождите...

Мідин n назальний спрей (Imidin n nasal spray)


міжнародна та хімічна назви: xylometazoline,2-[[4-(1,1-диметилетил)-2,6-диметилфеніл]метил]-4,5-дигідро-1Н-імідозолу гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина світлого кольору;

cклад: 1мл розчину містить 1,0 мг ксилометазоліну гідрохлориду;допоміжні речовини:бензалконіюгідрохлорид, лимонна кислота моногідрат, натрію цитрат, гліцерол, вода очищена.

Форма випуску. Спрей назальний.

Фармакотерапевтична група. R01A A07. Протинабрякові засоби для місцевогозастосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики.

Фармакологічні властивості. Ксилометазолін - похідна імідазолу, агоністa-адренорецепторів. При місцевому застосуванні викликає звуження кровоноснихсудин, у результаті чого зменшується гіперемія та набряк слизової оболонкипорожнини носа. Зменшує вираженість катаральних явищ та полегшує носове диханняпри риніті, не викликає розвитку реактивної гіперемії. Препарат починає діятичерез декілька хвилин після введення, його дія триває протягом декількох годин.

Показання для застосування. Гострий та хронічний риніт, алергічний риніт,синусит. Призначений для дорослих і дітей віком від 6 років.

Спосіб застосування та дози. Назальний аерозоль слід розпилювати поодному поштовху в кожну ніздрю дорослим та дітям віком від 6 років у кожнийносовий хід не більше 3 разів на добу. Препарат застосовують не більше 5-7 діб.При необхідності термін можна подовжити, але загальна тривалість застосуванняне повинна перевищувати 2 тижнів.

Побічна дія.Дихальні шляхи: застосування препарату у пацієнтів з підвищеноючутливістю може викликати тимчасові симптоми подразнення у легкій формі(печіння або сухість слизової оболонки носа).В окремих випадках після закінчення дії препарату може з’явитисязначний набряк слизової оболонки (реактивна гіперемія).Тривале або часте використання, а також перевищення дозування препаратуможе призвести до виникнення симптомів подразнення (печіння або сухістьслизової оболонки носа) та набряк слизової оболонки, що може погіршити станхворого. Цей ефект може з’явитися після 5-7 денного лікування або при частому застосуванніспричинити ушкодження слизової оболонки з утворенням кірки (Rhinitis sicca).Нервова система: дуже рідко або в окремих випадках з’являютьсяголовний біль, безсоння або втомлюваність.Серце та кровообіг: рідко або ж в поодиноких випадках дія препаратупозначається на серці та кровообігу, наприклад викликає серцебиття, прискоренняпульсу, підвищення тиску крові.

Протипоказання.Цей препарат протипоказаний:- при підвищеній чутливості до компонентів препарату;- при сухому запаленні слизової оболонки носа з утворенням кірки(Rhinitis sicca);- дітям віком до 6 років. Цей лікарський засіб рекомендується застосовувати, лише ретельнозваживши користь і ризик: пацієнтам, які проходили лікування блокаторами моноаміноксидази (блокаториМАО) та іншими лікарськими засобами, що можуть підвищувати тиск крові; при підвищеному внутрішньоочному тиску, зокрема вузькокутова формаглаукоми;при важких серцево-судинних захворюваннях (коронарне захворюваннясерця, підвищення тиску крові);при феохромоцитомі (пухлина надниркової залози);при порушенні обміну речовин (гіперфункція щитовидної залози, діабет).Препарат не рекомендується застосовувати під час вагітності, оскількине існує достатніх даних щодо впливу на дитину в утробі матері. Не слідзастосовувати ліки під час лактації, бо невідомо, чи проникає діюча речовина вмолоко матері.

Передозування. У результаті передозування або випадкового прийомувнутрішньо можуть з’явитися такі ефекти: розширення зіниць (мідріаз), нудота,посиніння губ (ціаноз), гарячка, судоми, порушення серцево-судинної системи(тахікардія, серцева аритмія, зупинка серця, гіпертонія), порушення функційлегенів (набряк легені, порушення дихання), психічні порушення. Крім того можуть виникнути сонливість, зниження температури тіла,зниження частоти скорочень серця, колаптоїдний стан, зупинка дихання і кома.До терапевтичних заходів відносяться прийом активованого вугілля,промивання шлунку або штучна вентиляція легенів киснем. За певних умов слідлікувати підвищений тиск крові, гарячку та судоми.

Особливості застосування. Початок ефекту спостерігається через 5-10 хвилинпісля застосування препарату і триває декілька годин з розвитком ознакполіпшення стану хворих, які з’являються на 3 день після початку лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування з певнимилікарськими засобами для поліпшення самопочуття (блокатори МАО типутранілципроміну або трициклічні антидепресанти) може призвести до підвищеннятиску крові в результаті дії на функції серцево-судинної системи.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 єC внедоступному для дітей місці. Термін придатності 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z