Загружается, подождите...

Фірал (Ifiral)


міжнародна та хімічна назви

: cromoglicic acid, (5,5’- [2-гідрокси-1,3-пропандіїл)біс(окси)]біс[4-оксо-4Н-1-бензопіран-2-карбоновакислота], динатрієва сіль.

основні фізико-хімічнівластивості: прозорий, безбарвний або блідо-жовтого кольору розчин;

склад: 1 мл розчину містить

кромолінунатрію 20,0 мг ;допоміжні речовини: натрію хлорид, динатрію едетат, натрію борат,кислота борна, бензалконію хлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі назальні.

Фармакотерапевтична група. Протиалергічні засоби. Код АТС R01A C01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кромолін натрію блокує вхідіонів кальцію в опасисті клітини (лаброцити), гальмує їх дегрануляцію івивільнення з них гістаміну, брадикініну, серотоніну, простагландинів та іншихмедіаторів, що спричинюють розвиток алергії і запалення. Кромолін натрію такожпригнічує міграцію нейтрофільних і еозинофільних гранулоцитів і моноцитів.Препарат попереджає розвиток алергічних реакцій негайного та уповільненого типупісля проникнення алергенів.Фармакокінетика

.Післяінтраназального введення розчину кромоліну натрію з носової порожнини усистемний кровоток абсорбується менше 7% введеної дози. Після випадковогопроковтування розчину всмоктування з шлунково-кишкового тракту становить 1%.Кромолін натрію не метаболізується в організмі.Виводиться з організму в незміненому стані нирками і жовчю приблизно у рівнійкількості протягом 24 год після застосування.Показання для застосування. Профілактикаі лікування:- сезонного абоцілорічного неінфекційного риніту алергічного генезу,- полінозів.

Спосіб застосування та дози. Для дорослих: по 3-4 краплі у кожну ніздрюкожні 6 год.Для дітей старше 6 років: по 1 - 2 краплі в кожнуніздрю кожні 6 год.Після досягнення терапевтичного ефекту можнапоступово подовжувати інтервали між прийомами препарату. Курс лікування −до 4-х тижнів.Тривалість лікування цілорічного риніту алергічногогенезу може становити 2-4 тижні.

Побічна дія.Місцеві реакції: у поодиноких випадках при застосуванні Іфіралу

® виникаєчхання, поколювання у носі, печіння, легке подразнення слизової оболонки носа.Іноді виникає кровотеча з носа, ерозивно-виразкові ураження слизової оболонкиноса, які зникають після припинення лікування. Якщо подразнення не минає абопідсилюється, слід припинити лікування препаратом.З боку нервової системи та органів чуття: зрідка – головний біль, зміна смаковихвідчуттів.З боку дихальної системи: в окремих випадках – кашель, захриплість.Алергічні та імунопатологічні реакції: в окремих випадках – набряк Квінке.

Протипоказання.- Підвищена чутливість до кромоліну натрію або добудь-якого компонента препарату;- діти до 6 років;- вагітність і лактація.Передозування. Дотепервипадків передозування препарату Іфірал® не описано.

Особливості застосування. Профілактичне лікування підгострих іхронічних процесів слід розпочинати ще до контакту з алергеном (хатній пил,пилок рослин та ін.)Вагітність і лактація. Іфірал® протипоказанийвагітним і жінкам, які годують груддю.Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Кортикостероїдні гормони (ГКС), β-адреноміметики,антигістамінні засоби і теофілін підсилюють дію кромоліну натрію.Відомостей щодовзаємодії Іфіралу® з іншими лікарськими засобами немає.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 300С,у захищеному від світла та недоступному для дітей місці.Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z