Загружается, подождите...

Бупром макс (Ibuprom max)


міжнародна назва: іbuprofen;

основні фізико-хімічні властивості: білі, довгасті, опуклі з обох боківтаблеткив цукровій оболонці;

склад: 1 таблетка містить ібупрофену 400 мг;допоміжні речовини:ядро: лактоза, повідон, крохмаль кукурудзяний, тальк, кроскармелозанатрію, магнію стеарат,кремнезем колоїдний;оболонка: сахароза, тальк, крохмаль кукурудзяний, титану діоксид, віскКарнауба, віскбджолиний.

Форма випуску. Таблетки, вкриті цукровою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Похідніпропіонової кислоти.КодАТС. М 01 АЕ 01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Ібупофен ( похідне пропіонової кислоти) належить догрупи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ). Діє як аналгезивний,протизапальний та жарознижувальний засіб.Дія лікарського засобу зумовлена його здатністю пригнічувати синтезпростагландинів шляхом інгібування ферменту – циклооксигенази арахідонової кислоти (ЦОГ - 2). Фармакокінетика. Після приймання внутрішньо із шлунково-кишковоготракту всмоктуєтьсяшвидко та добре. Біологічна доступність ібупрофену становить 71 %.Початок терапевтичної діїпри симптоматичному лікуванні проявляється через 15 – 30 хвилин післяприйому. З білками плазми зв’язується більш ніж на 90 %. Максимальна концентрація в плазмідосягається за 1,5 – 2 години після прийому. Препарат добре проникає в суглобний простір,досягає в синовіальнійрідині максимальної концентрації через 7 – 8 годин. Періоднапіввиведення становить для ібупрофену приблизно 2 години. Біотрансформується в печінці до карбоксильованих та гідроксильованихпохідних. Протягом24 годин після введення останньої дози, більш як на 75 % виводитьсянирками у вигляді неак-тивних метаболітів – карбоксильованних похідних пропіонової кислоти(2-(р-(2-карбокси-пропіл)-феніл), приблизно 37 %), гідроксильованних похідних пропіоновоїкислоти (2-(р-(2-гідроксиметил)-феніл), приблизно 25 %), а також в незмінномустані ( приблизно 14 %).

Показання для застосування. Біль різного походження помірної та слабкоїінтенсивності (головний біль, мігрень, менструальний біль, зубний біль,м’язовий біль, біль у кістках і суглобах, крижово-поперековий біль,післятравматичні болі). Підвищена температура при грипі, для симптоматичноїтерапії застудних та інфекційно-запальних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям віком від 12 років: по 1таблетці кожні4 – 6 годин ( не слід приймати дозу, що перевищує 3 таблетки на добу).Приймають препарат незалежно від прийому їжі.

Побічна дія. Як і кожний лікарський засіб, Ібупром МАКС (IBUPROM®MAX) можевикликати побічні дії:– часто (1% – 10 % пацієнтів) – шлунково-кишковий тракт: нудота,блювання, печія,метеоризм, діарея, запори, біль вепігастрії; нервова система: головний біль та запаморочення, підвищеназбудливість; шкірні алергічні реакції: свербіж, кропив’янка,серцево-судинна система: затримка рідини в організмі і набряки;– нечасто (0,1% – 1 % пацієнтів) – артеріальна гіпертензія, порушеннясмаку, підвищення активності ферментів печінки АспАТ та АЛАТ;– рідко (0,01 – 0,1 % пацієнтів) – шлунково-кишкові кровотечі, надмірнасонливість або безсоння, порушення згортання крові;– дуже рідко (< 0,01 % пацієнтів) – недостатність нирок,гематологічні порушення: гемолі- тична анемія, гранулоцитопенія та тромбоцитопенія.У випадках епізодичного приймання лікарського засобу побічні ефектибувають рідко. В осібз підвищеною чутливістю можуть спостерігатися симптоми з бокушлунково-кишково тракту(нудота, розлад травлення) або шкірні алергічні реакції (кропив’янка,висипи).

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентапрепарату. Підвищена чутливість в анамнезі до ацетилсаліцилової кислоти або інших лікарськихзасобів із групи нестероїдних протизапальних лікарських засобів (НПЗЗ). Недавноперенесена виразка шлунката двадцятипалої кишки або це захворювання в стадії загостроення,геморагічний діатез, тяжка печінкова або ниркова недостатність. Дітям віком до12 років. Вагітність. Період лактації.

Передозування. У разі гострого передозування, симптоми залежатьвід прийнятої кількості лікарського засобу, а також часу, який пройшов від моментуйого прийому.Першими симптомами, які звичайно спостерігаються, є: нудота, блювання,головний більта запаморочення, біль в епігастрії, сонливість. У разі передозуванняможе наступити кома,артеріальна гіпотензія, гіперкаліємія з порушенням серцевого ритму,метаболічний ацидоз,підвищення температури тіла, порушення зі сторони дихальної системи тапорушенняфункції нирок. Після довготривалого прийому спорадично можутьспостерігатися гемолітична анемія, гранулоцитопенія та тромбоцитопенія.Якщо з часу гострого передозування не пройшло більше 1 години, рекомендуєтьсявикликати блювання, промити шлунок або прийняти активоване вугілля.У випадках передозування ібупрофену немає антидоту і специфічноголікування. Симпто-матичне лікування засноване на моніторингу життєвих функцій звимірюванням артеріальноготиску крові, виконанням ЕКГ, а також інтерпретації симптомів, щовказують на можливу кровотечу із шлунково-кишкового тракту, появи метаболічного ацидозу тапорушень з боку центральної нервової системи.

Особливості застосування. Не приймати з іншими лікарськими засобами із групиНПЗЗ.Обережно приймати особам з бронхіальною астмою, оскільки лікарськийзасіб може викликати бронхоспазм. У пацієнтів з виразковими захворюваннями шлунката дванадцятипа-лої кишки в анамнезі прийом лікарського засобу підвищує вірогідністькровотечі із шлунково-кишкового тракту. У разі прийому лікарського засобу у пацієнтів зпорушенням функції печін-ки та нирок слід контролювати активність печінкових ферментів іфункціональну здатністьнирок. Частий прийом препарату може пригнічувати кардіопротекторну діюацетилсаліцило-вої кислоти.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасний прийом з іншими лікарськимизасобами із групи НПЗС може викликати посилення побічних дій. Препарат підвищуєтоксичність метотрексату. У разі одночасного приймання з кортикостероїдамипідвищує ризик кровотечі із шлунково-кишкового тракту. Може пригнічувати діюсечогінних засобів ( петльових та тіазидних діуретиків) і гіпотензивнихлікарських засобів із групи інгібіторів ангіотезинперетворюючого ферменту (АПФ)та ß-адреноблокаторів. Підвищує дію антикоагулянтів із групи кумаринів.Підвищує час кровотечі у пацієнтів, які проходили лікування зидовудином.Приймання препарату в комбінації з літієм підвищує концентрацію останнього вплазмі.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, темному і недоступномудля дітей місціпри температурі + 15º С – 25° С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z