Загружается, подождите...

Бупрофен - нортон (Ibuprofen - norton)


міжнародна назва: ібупрофен;

основні фізико–хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки, рожевогокольору, вкриті оболонкою;

склад: кожна таблетка містить ібупрофену 200 або 300 мг.допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль, магніюстеарат, натрію крохмальгліколят, кремній колоїдний безводний, метилпарабен,пропілпарабен, полівінілпіролідон, тальк очищений, барвник еритрозин, желатин,ізопропіловий спирт, хлороформ, бджолиний віск, карнаубський віск, діоксидтитану, шелак, сахароза, карбонат кальцію, для форми 200 мг – етилцелюлоза.

Форма випуску.Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтичнагрупа. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби, щозастосовуються при захворюваннях опірно-рухового апарату. Код АТС М01А Е01.

Фармакологічнівластивості.Ібупрофен, як і інші нестероїдніпротизапальні препарати (НПЗП), діє шляхом пригнічення синтезу простагландинів.Ібупрофен пригнічує синтез простогландинів у тканинах шляхом зниженняактивності циклооксигенази (ЦОГ-1, ЦОГ-2), яка збуджує утворенняпростагландинів з арахідонової кислоти. Протизапальна, болезаспокійлива тажарознижувальна дії ібупрофену базуються переважно на пригніченні активностіізоферменту ЦОГ-2. Вважається, що активність ЦОГ-1 є причиною небажаної діїНПЗП на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту та агрегацію тромбоцитів.При пероральному використанніібупрофен всмоктується швидко – вже через 1 - 2 години досягається максимальнаконцентрація препарату в плазмі крові.Ібупрофен активно (до 90 %)зв’язується з білками плазми, повільно проникає у синовіальні порожнини, дейого концентрація може залишатися високою, в той час як концентрація в плазмізменшується. Метаболізм ібупрофену відбувається в печінці. Ібупрофен швидко йповністю виводиться з організму. Період напіввиведення із плазмі становитьмайже 2 год. Понад 90 % прийнятої дози виводиться нирками у вигляді метаболітівта їх сполук. Головними метаболітами є гідроксильне та карбоксильне похідні.

Показання длязастосування. Ібупрофен застосовують для симптоматичного лікування різнихстанів, що супроводжуються незначним або помірним больовим синдромом (головний,зубний, м’язовий, післятравматичний біль, дисменорея, біль у спині, біль усуглобах при ревматичному артриті, ревматизмі, остеоартрозі, сідничнаневралгія, біль у горлі тощо).

Спосіб застосування та дози. Дози ібупрофену і тривалість курсу лікуваннявизначає лікар індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру,ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, досягнутоготерапевтичного ефекту та переносимості препарату.Дорослі та діти віком понад 12років: 1 - 2 таблетки (200 - 400 мг ібупрофену) 3 - 4 рази на день післяприйому їжі. При тривалому лікуванніревматичних захворювань не слід приймати понад 10 таблеток протягом 24 год. Діти від 6 до 12 років: по 7,5 мгібупрофену на 1 кг ваги дитини на один прийом (вживати з інтервалами по 6 - 8 год,але не більш ніж 30 мг/кг маси тіла на добу).

Побічна дія. Звичайнопрепарат не викликає ніяких побічних дій, але у деяких хворих препарат можеспричинити розлади функціонування шлунково-кишкового тракту, що супроводжуютьсянудотою, блюванням, запором або проносом; а також шлунково-кишкові кровотечі,пригнічення агрегації тромбоцитів, збільшення часу кровотеч. При індивідуальнійпідвищеній чутливості до ібупрофену можливий розвиток алергічних реакцій.При виникненні подібних симптомівпотрібно негайно звернутися до лікаря.Після відміни препарату побічні реакції у більшостівипадків повністю минали.

Протипоказання.Підвищена чутливість до ібупрофену або до інших компонентів препарату,геморагічний діатез, загострення хронічної виразкової хвороби шлунка абодванадцятипалої кишки. Помічена раніше алергічна реакція на ацетилсаліциловукислоту або інші нестероїдні протизапальні препарати (нежить, кропив”янка,бронхіальна астма, анафілактичний шок). Тяжка ниркова або печінкова недостатність.Вагітність та період лактації. Ранній дитячий вік (до 6 років)

Передозування. Небажані реакції, що супроводжують передозуванняібупрофену, залежать, як правило, від дози препарату і часу, що минув з моментуприйому. Найчастіше спостерігаються такі симптоми передозування, як біль уділянці живота, нудота, блювання, сонливість, головний біль, артеріальнагіпотензія, брадикардія або тахікардія.Специфічногоантидоту для лікування отруєння ібупрофеном не існує, тому в разі передозуванняслід вжити негайних заходів симптоматичної та підтримуючої терапії(відповідно до клінічного стану хворого).

Особливостізастосування.Застосування препарату в періоди вагітностіта лактаціїНе рекомендується застосовувати препаратжінкам під час вагітності та в період лактації. Вплив на здатність до керування автомобілемта до роботи з механічними пристроямиУ терапевтичних дозах ібупрофен невпливає на здатність керувати автотранспортом та іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сумісне використання препаратів, щопригнічують синтез простагландинів, включаючи ібупрофен, може спричинитиослаблення гіпотензивної дії інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту(наприклад, каптоприлу, еналаприлу) і бета-адреноблокаторів. У багатьох хворих ібупрофен можепослабити натрій-вивідну дію фуросеміду й тіазиду. Є повідомлення, що ібупрофенпідвищував концентрацію літію у плазмі й сироватці крові та зменшував нирковийкліренс літію. Ібупрофен може підвищуватитоксичність метотрексату. Одночасний прийом ібупрофену таантикоагулянтів – похідних кумарину спричиняло кровотечу. При призначенні разомз антикоагулянтами препарат потрібно використовувати обережно та під ретельнимнаглядом лікаря.

Умови та термінзберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла,місці, при температурі не вище 25°C. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z