Загружается, подождите...

Буклін (Ibuclin)


основні фізіко-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою відблідо- оранжевого до оранжевого кольору, капсулоподібної форми, зрозподілювальною рискою на одному боці та гладкі з другого боку;

склад: 1 таблетка містить: ібупрофену 400 мг, парацетамолу 325 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (Grade 114), крохмалькукурудзяний, гліцерин, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксидколоїдний безводний, тальк очищений, магнію стеарат, гіпромелоза (6 срз),барвник жовтий “сонячний захід” (FCF), макрогол-6000, титану діоксид,полісорбат-80, кислота сорбінова, диметикон.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдніпротизапальні та протиревматичнізасоби. Код АТС М01А Е51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Комбінований препарат,що має знеболюючу, протизапальну жарознижуючу дію, яка зумовлена неселективнимінгібуванням циклооксигеназ (ЦОГ-1 і ЦОГ-2) та пригніченням синтезупростагландинів. Послаблює артралгію у стані спокою та руху, зменшує вранішнюскутість та набряклість суглобів, сприяє збільшенню об´єму рухів.Фармакокінетика.Ібупрофен добре всмоктується ушлунково-кишковому тракті при пероральному прийомі. Максимальна концентрація вплазмі крові відмічається через 1-2 години після застосування. З білкамиплазми крові зв’язується близько 99% ібупрофену. Виводиться переважно із сечеюу незміненому вигляді або у формі окислених неактивних метаболітів. Повністювиводиться з організму протягом 24 годин.Парацетамол при пероральному прийомі абсорбується добре. Максимальнаконцентрація в плазмі спостерігається через 30 хвилин після прийому і триваєприблизно 4 години. Близько 25% парацетамолу зв’язується з протеїнами плазми,період напіввиведення із плазми - 1,5–2 години. Зазнає метаболізму впечінці, перетворюючись у глюкуроніди і сульфати. Концентрація препарату у сечівища, ніж у плазмі. Виводиться із сечою.

Показання для застосування. Дорослим ІБУКЛІН призначають при помірновираженому больовому синдромі різного походження (при болях у суглобах абонавколосуглобових тканинах, при головному та зубному болю, невралгії, міалгії,при розтягненні зв’язок, при вивихах та переломах, при болях у післяопераційнийперіод); може застосовуватися при гіпертермічному синдромі.

Спосіб застосування та дози. Дорослим ІБУКЛІН призначають приймативнутрішньо, по 1 таблетці 2-3 рази на добу, до або через 2-3 год післяїжі. Максимальна доза для дорослих - по 1 таблетці 4 рази на добу. Для осіблітнього віку, при порушенні функції печінки або нирок добова доза повинна бутизменшена.

Побічна дія. Інколи можливі шкірні алергічні реакції (висип,свербіж, кропив’янка), біль у ділянці шлунка, нудота, діарея, головний біль,запаморочення, порушення зору. При тривалому застосуванні у високих дозахможуть виникати порушення функції нирок, ерозивно-виразкові ураженняшлунково-кишкового тракту, а також порушення системи крові (тромбоцитопенія,агранулоцитоз, панцитопенія, метгемоглобінемія, анемія); гіперкаліємія,гіперурикемія, азотемія.При виражених побічних ефектах необхідно зменшити дозу або відмінитипрепарат.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення,шлунково-кишкові кровотечі, виражені порушення печінки та нирок. Бронхіальнаастма (аспіринзалежна). Ураження зорового нерва. Генетична недостатністьглюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Захворювання системи крові. Уродженігіпербілірубінемії (синдром Жильбера, синдром Дубіна-Джонсона та Ротора).Препарат протипоказаний вагітним, жінкам, які годують груддю. Препарат у данійлікарській формі не рекомендується призначати дітям до 12 років.

Передозування. Виявляється шлунково-кишковими розладами (діарея,нудота, блювання, анорексія, біль в епігастральній ділянці), проявами гепатотоксичності,порушенням свідомості; головний біль, зниження АТ, блідість шкірних покривів.Невідкладна допомога включає промивання шлунка, застосування активованоговугілля, ацетилцистеїну, антацидів, які не абсорбуються, проведеннягемодіалізу, контроль концентрації парацетамолу та ібупрофену в крові,симптоматичну терапію. За необхідності проводять корекцію електролітногобалансу.

Особливості застосування. Доцільність застосування препарату якжарознижувального засобу вирішується у кожному випадку залежно від виявлення,характеру та переносимості гарячка. Рекомендується приймати після їди. Препаратне слід застосовувати більше 5 днів як знеболювальний засіб і більше 3 днів якжарознижувальний без нагляду лікаря. При тривалому застосуванні необхіднопроводити контроль функції печінки, нирок, стану системи крові. Препарат можеспотворювати результати лабораторних досліджень при кількісному визначенніглюкози та сечової кислоти у сироватці крові. Препарат не впливає на швидкістьмоторної реакції та здатність керувати транспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Ібукліну тавживанні алкоголю збільшується ризик гепатотоксичної дії. Ібупрофен і парацетамол можуть потенціювати ефект антикоагулянтів (необхіднопроводити контроль згортальної системи крові). Ібупрофен може підвищуватиконцентрацію дигоксину в плазмі, потенціювати дію інсуліну і пероральнихгіпоглікемічних препаратів, збільшуючи токсичність колхіцину (збільшуєтьсяризик розвитку геморагічних ускладнень), препаратів золота та літію,метотрексату, пробенециду. Ібупрофен може знижувати діуретичну, натрійуретичнута антигіпертензивну дію діуретиків та зменшувати ефективність гіпотензивнихзасобів. Не слід застосовувати препарат одночасно з ацетилсаліциловою кислотоюабо іншими нестероїдними протизапальними засобами (збільшується ризик появипобічних ефектів).

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці при температурі 15-25оС. Термін придатності - 5 років. Не застосовувати препарат післязакінчення терміну придатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z