Загружается, подождите...

Гіоксизон (Hyoxysone)


основні фізико-хімічні властивості: мазь жовтого кольору;

склад: 1 г мазі містить гідрокортизону ацетату 0,01 г; окситетрациклінугідрохлориду 0,03 г;допоміжні речовини: ніпагін, масло вазелінове, вазелін медичний.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Кортикостероїди у комбінаціїз антибіотиками. Код АТС D07СА01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат,пригнічує розвиток запальних реакцій шкіри, особливо алергічного походження,ускладнених бактеріальною інфекцією, у результаті сумарної дії компонентів, яківходять до його складу. Оксітетрациклін бактеріостатичний антибіотик широкогоспектра дії з групи тетрациклінів. Порушує утворення комплексу між транспортноюРНК та рибосомою, що веде до порушення синтезу білка. Активний щодограмнегативних та грампозитивних бактерій, Rickettsia spp., Chlamidia spp.,Mycoplasma spp., Тreponema spp. Гідрокортизон – глюкокортикоїд, маєпротизапальну, протиалергічну, антиексудативну та протисвербіжну дію. Пригнічуєфагоцитоз; зменшує синтез простагландинів та лейкотриєнів через пригніченняактивності фосфоліпази А2 та зменшення вивільнення арахідонової кислоти зфосфоліпідних оболонок клітин. Пригнічує вивільнення інтерлейкінів та іншихцитокінів, які зумовлюють запальний процес; гальмує вивільнення білків тавідкладень колагену на шкірі, перешкоджає розвитку сполучної тканини, послаблюєпроліферативні процеси.

Показання для застосування. Інфіковані опрілості, фолікуліт, фурункульоз,карбункул, імпетиго, рожа, інфіковані екземи та рани; ерозії, простий таалергічний дерматит, себорея; сонячна еритема, мультиформна ексудативнаеритема, укуси комах; алергічні та гнійні захворювання зовнішнього слуховогопроходу; варикозні виразки голені, опіки, обмороження.

Спосіб застосування та дози. Гіоксизон застосовують місцево. Дорослим та дітям після 8 років препарат у кількості 0.5 – 1 г наносятьтонким шаром безпосередньо на уражену ділянку шкіри по 1-3 рази на добу або підстерильну марлеву пов”язку. Тривалість лікування визначається індивідуально.При тяжкому перебігу захворювання можливе застосування препарату длялікування кропив”янки новонароджених. Тривалість лікування не більше 7 днів.

Побічна дія. Рідко можливі алергічні реакції, подразнення шкіри,свербіж, висипи. При тривалому застосуванні та/або нанесенні на великі поверхні– ситемні побічні ефекти глюкокортикоїдів. При застосуванні на шкірі обличчя –можливі телеангіоектазії, атрофія підшкірної клітковини у ділянці рота.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентівпрепарату, туберкульоз шкіри, пухлини шкіри, передракові стани, мікоз, віруснізахворювання шкіри (герпес, вітряна віспа); вагітність, дитячий вік до 8 років.

Передозування. Випадки передозування Гіоксизону не описані. Приправильному застосуванні препарату передозування неможливе.

Особливості застосування. Застосовувати на великих ділянках ураженняв період лактації слід з обережністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні Гіоксизону істотних явищнесумісності з лікарськими препаратами інших груп не виявлено.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі 5-25 ºС. Термін придатності - 3 роки. Не застосовуватипрепарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z