Загружается, подождите...

Гіпозоль ан (Hiposol an)


основні фізико-хімічнівластивості: препарат при виході збалона утворює піну жовтого або жовтого з жовтогарячим відтінком кольору;

склад: 1 балон 28,5 г або 57г містить аекол 15 або 7,5 г; метилурацил1 або 0,5 г; нітазол 1 або 0,5 г; допоміжні речовини: твин-80, спиртів первиннихвищих жирних фракцій С16-С20, гліцерин дистильований,спирт етиловий 96% або спирт етиловий ректифікований 96%, вода очищена, хладон12.

Форма випуску. Аерозоль.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран та виразкових уражень. Код АТС D03A X50**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, що проявляєантимікробну, місцевоанестезуючу та ранозагоюючу дію. Препарат має антибактеріальнийвплив на стафілококи, стрептококи, кишкову паличку, клебсієлу, клостридії,бактероїди, пептококи, пептострептококи. До препарату малочутливі синьогнійнапаличка і протей. Препарат проявляє дію на найпростіших, включаючи трихомонади. Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання для застосування. У гінекології:неспецифічний і трихомонадний кольпіт, вульвіт, ерозії шийки матки, стан післядіатермокоагуляції шийки матки, після видалення тіла матки. У проктології: ерозивні і променеві проктити і проктосигмоїдити,анальні тріщини, дистальні й обмежені форми неспецифічного виразкового коліту іхвороби Крона, ураження періанальної області, що виникають внаслідок зовнішніхпроявів хвороби Крона; запальні процеси у відключеній прямій кишці з метою підготовкихворих до відбудовних операцій, рани прямої кишки після різних операцій на нійі промежині, интра- операційна діагностика і профілактика неспроможностіанастомозів товстої кишки при резекціях прямої і сигмовидної кишки, виділеннякукси відключеної прямої кишки при реконструктивно-відновних операціях ухворих, що перенесли операцію Гертмана.У стоматології: гострі і хронічні ерозивно-виразкові ураження слизовоїоболонки порожнини рота і пародонта.У комбустіології: лікування опіків II – III ступеня.У хірургії (загальній, абдомінальній, колоректальній,щелепно-лицьовій): лікування ран у 2-й фазі ранового процесу після радикальноговисічення гнійного вогнища.

Спосіб застосування та дози. Місцево, на уражену ділянку. При гінекологічних захворюваннях препарат наносять протягом 1–2 сек.(7–14 мл піни). При вульвітах і кольпітах процедуру повторюють 1–2 рази на добу, приерозіях шийки матки – 2 рази на добу. Курс лікування складає від 8 до 30 днів.Перед введенням препарату впіхву з метою видалення слизу проводять спринцювання розчином фурациліну 1:5000або хлоргексидину біглюконату (0,02 %), або натрію бікарбонату (2 %).При захворюваннях товстої кишки спочатку роблять очисну клізму, післячого в пряму кишку дорослим вводять піну в дозі 14–28 мл (2–4 сек натискання). У відключену пряму кишку піну вводять після промивання кишки, приперіанальних ураженнях препарат наносять місцево. Застосовують Гіпозоль АН 3–4рази на добу після випорожнення. Тривалість лікування від 2 до 6 тижнів. Зметою профілактики загострень введення препарату можна продовжувати до 6місяців.При виникненні неприємнихвідчуттів, пов’язаних з підвищенням внутрішньопросвітного тиску в прямій кишці,піною за допомогою насадки спочатку заповнюють шприц, а потім по тонкомукатетеру вводять у пряму кишку. Стомірованим хворим препарат вводять черезсигмостому шприцом.При резекціях прямої і сигмовидної кишок піну вводять для перевіркифізичної герметичності анастомозів і профілактики їхньої неспроможності. Кишкана відстані 10–15 см вище анастомозу пережимається рукою і після введення пінивізуально контролюється герметичність анастомозу. Ділянки, через яківиділяється піна, додатково ушиваються.При реконструктивно-відновних операціях у хворих, що перенесли операціюГартмана, на операційному столі піною заповнюють відключену пряму кишку з метоюїї санації і полегшення виділення кукси кишки, що розправляється під тискомпіни.У післяопераційному періоді препарат у кількості 14–28 мл (2–4 секнатискання) вводять (за допомогою насадки або по катетеру) у товсту кишку взону накладення анастомозу 1–2 рази на добу, а також після кожного випорожненняпротягом 5–7 днів.При захворюваннях слизової оболонки порожнини рота і пародонта дорослимпіною покривають уражену ділянку на 10–15 хвилин 3–4 рази на добу. Курслікування 1–2 тижні.При лікуванні опіків і ранперед застосуванням препарату ранову поверхню очищають від ексудату інекротичних тканин. Піну наносять рівномірним шаром товщиною 1– 1,5 см інакладають стерильну марлеву пов’язку. Зміну пов’язок роблять 1 раз на 1–2 добипри лікуванні опіків і 1 раз на добу при лікуванні ран. При відкритому способілікування опіків піну наносять 1–2 рази на добу. Тривалість лікуваннявизначається динамікою епітелізації ран.Перед кожним застосуванням препарату насадку необхідно промитикип’яченою водою або прокип’ятити 15 хвилин.

Побічна дія. Побічні ефекти не виявлені. У перші дні застосуванняпрепарату при лікуванні захворювань товстої кишки можливі позиви до дефекації іпочуття дискомфорту в прямій кишці, що надалі проходять самостійно і невимагають відміни препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Випадки передозуванняне відомі.

Особливості застосування. Перед застосуванням аерозольний балон кілька разівструшують. Знімають запобіжний ковпачок, на шток клапана надягають насадку,підводять її кінець до ураженої ділянки і плавно натискають на голівку насадки.При натисканні до упора за 1 секунду виділяється 7 мл піни.Перед кожним застосуванням препарату насадку необхідно промитикип’яченою водою або прокип’ятити 15 хвилин.Досвід застосування препарату для лікування у дітей відсутній.Застосування при вагітності та лактації можливе у тому випадку, коли на думкулікаря перевага користі від застосування більша, ніж потенційний ризик дляплоду або дитини.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Взаємодія невідома.

Умови та термін зберігання. В закритих приміщеннях з відносною вологістю небільше 70% на відстані не менше 2-х метрів від діючих опалювальних приладів,при температурі від 8 0С до 15 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Балон необхідно оберігати від падінь, ударів і дії прямих сонячних променів.Не розпиляти поблизу вогню.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z