Загружается, подождите...

Гербіон сироп подорожника (Herbion plantain syrup)


основні фізико-хімічні властивості:коричневий абочервонувато-коричневий сироп із специфічним запахом і смаком. Можливий незначнийосад, типовий для натуральних речовин;

склад: 5 мл (1 мiрна ложка) сиропу містять:Еxtract aqeous herba рlantaginis lanceolatae (1 : 5)(екстракт водний листя подорожника ланцетоподібного) - 1,25 г,Еxtract aqeous florum malvae sylvestris (1 : 5)(екстракт водний квіток мальви) - 1,25 г,Acidum ascorbinicum(вітамін С) - 65 мг;допоміжні речовини: сахароза, метилпарагідроксибензоат,пропілпарагідроксибензоат.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі та застуднихзахворюваннях. Препарати подорожника. Код АТС R05С А17**.

Фармакологічні властивості. Гербіон® сироп подорожника застосовується при кашліта застудних захворюваннях. Препарат містить водні екстракти листя подорожнику,квіток мальви та вітамін С.Фармакодинаміка.Активними речовинами трави вузьколистогоподорожника є клейковина та іридоїдні глікозиди (аукубін). Завдяки вмістуаукубіну водний розчин листя подорожника чинить бактеріостатичну дію та зменшуєвиразність інфекцій верхніх дихальних шляхів. Антибактеріальний ефектобумовлений наявністю аглікону аукубігеніну, який вивільнюється з аукубінузавдяки активності рослинних бетаглюкозидаз. Через наявність клейковиниекстракт при сухому подразнювальному кашлі, який супроводжується інфекціямиверхніх дихальних шляхів, діє як слизовий агент. Клейка речовина утворює тонкийшар і механічно захищає слизові мембрани від подразників, які стимулюютькашльовий рефлекс.У квітах мальви звичайноїтакож міститься клейка речовина, а також танін та антоцианіновий глікозидмальвін. Екстракт чинить місцеву обволікаючу дію на слизові мембрани верхніхдихальних шляхів. Слиз утворює тонкий механічний захисний шар, завдяки чомузменшується кашльовий рефлекс. Це призводить до усунення кашлю, викликаногоподразненням слизової оболонки дихальних шляхів при запаленнях, які зумовленідією різних подразників зовнішнього середовища.ВітамінС бере участь у синтезі колагену, утворенні гемоглобіну, стимулює імуннувідповідь організму і сприяє регенерації клітин. Фармакокінетика.Фармакокінетичні дані сиропу в цілому не досліджувалися. Відома лишефармакокінетика окремих складових препарату. Після прийому препарату всерединуслизові полісахариди обох активних інгредієнтів метаболічно не розпадаються, адіють місцево на слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, утворюючи захиснийшар.Всмоктуванняаскорбінової кислоти (вітамін С) починається через слизові мембрани рота іпродовжується в дванадцятипалій кишці та тонкому кишечнику. Він розподіляєтьсяв усі тканини та клітини. Концентрація аскорбінової кислоти в лейкоцитах татромбоцитах вище, ніж в еритроцитах і плазмі. З білками плазми зв’язуєтьсяприблизно 25 % вітаміну С; в організмі здорової людини міститься приблизно 1,5г вітаміну С.Ворганізмі людини аскорбінова кислота оборотно окислюється до оксалової кислотита аскорбат-2-сульфату, які виводяться із сечею. Надлишок аскорбінової кислотививодиться із сечею у незміненому вигляді.

Показання для застосування.Сухийкашель при інфекційно-запальних захворюваннях верхніх відділів дихальнихшляхів;присухому кашлі курців.

Спосіб застосування та дози.Дітям від 2 до 7 років призначають 1 мірнуложку сиропу 3 рази на добу.Дітям від 7 до 14 років призначають 1 - 2мірні ложки сиропу 3 рази на добу.Дорослим та дітям старше 14 роківпризначають по 2 мірні ложки сиропу 3 - 5 рази на добу.Сироп рекомендується запивативеликою кількістю чаю або іншого теплого напою.Курс лікування – 5 –7 днів.

Побічна дія.Рідко у людей, що страждають на підвищену чутливість до компонентівпрепарату, може спостерігатися алергічна реакція, висип на шкірі, дерматит.

Протипоказання.Гербіон® сироп подорожника не рекомендується застосовувати пацієнтам зпідвищеною чутливістю до будь-якої речовини, що входить до складу препарату,при запаленні слизової оболонки шлунка, виразковій хворобі шлунка. Не бажано призначати дітям віком до 2 років.

Передозування. Токсичні ефекти, пов’язані з передозуванням, невідомі.

Особливості застосування.Препарат містить цукор, тому не може бути рекомендований хворим нацукровий діабет.Не рекомендується застосовувати пацієнтам з непереносимістю фруктози,із синдромом порушення всмоктування глюкози-галактози або з природженимдефіцитом сахарази-ізомальтази. Парагідроксибензоати можуть спричинюватикропив’янку, контактний дерматит.Вагітність і лактація.Сироп подорожника Гербіон можназастосовувати у період вагітності та під час годування груддю. Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимимеханічними засобами.Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та іншимимеханічними засобами.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі не вище 25°С у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності, щозазначений на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z