Загружается, подождите...

Гірчакаперцевого трава (Herba polygonihydropiperis l.)


міжнародна назва: Polygonum hydropiper

;

основні фізико-хімічні властивості: цілі або частково подрібнені квітконосніоблистнені пагони довжиною до 45 см без грубих нижніх частин, з плодами різногоступеня зрілості. Стебла циліндричні, з трохи здутими вузлами. Листкикороткочерешкові, довгастоланцетні, загострені або тупуваті, цільнокрайні,голі, довжиною до 9 см, шириною до 1,8 см. Біля основи черешків знаходяться дваприлистки, які зрослися у плівчасті стеблооб’ємні циліндричні раструби довжиноюдо 1,5 см. Поверхня раструбів гола, верхній край з короткими (2мм) щітинками.

склад: гірчака перцевого трава.

Форма випуску. Трава.

Фармакотерапевтична група. Гемостатичні засоби рослинного походження. Код АТС В02ВХ04.

Фармакологічні властивості. Препарати гірчака перцевого зменшуютьпроникність стінки артерій і капілярів, мають виражені кровоспинні властивості.Спостерігається незначна протипроносна, антимікробна, кардіотонічна тасечогінна дія.

Показання для застосування. Застосовують як допоміжний засіб вакушерсько-гінекологічній практиці при маткових післяпологових кровотечах, присубінволюції матки, тривалих і сильних менструаціях. Крім того, призначають прикровотечах із дрібних судин шлунка, кишечнику, при несильних гемороїдальних кровотечах.

Спосіб застосування та дози 20 г трави (2 столові ложки) кладуть вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип'яченої води,закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хвилин,охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують. Сировину, щозалишилася, віджимають до процідженого настою, і об'єм настою доводятькип'яченою водою до початкового об'єму 200 мл. Приймають внутрішньо по 1/3склянки 3-4 рази в день до їжі. Курс лікування залежить від характерузахворювання, його вираженості, характеру комплексної терапії.

Побічна дія. Відсутня.Протипоказання. Безпечність та ефективністьзастосування гірчака перцевого трави - у дітей не встановлені, тому нерекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітям віком до 12років.

Передозування. Не виявлено.

Особливості застосування. Перед застосуванням настій збовтують.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами не виявлена.

Умови та термін зберігання. Траву зберігають у сухому, захищеному від світламісці (кімнатна температура 15-25°С). Термін придатності

- 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z