Загружается, подождите...

Гірчака пташиного трава (Herba polygoni avicularis)


міжнародна назва: Polygonum аviculare;

основні фізико-хімічні властивості: подрібнена трава має сірувато-зелений колір,слабкий запах, злегка в’язкий смак;

склад: 1 пачка містить 100 г трави гірчака пташиного.

Форма випуску. Трава.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що сприяють розчиненню сечових конкрементів.Код АТС G04B C.

Фармакологічні властивості. Трава гірчака пташиного або споришузвичайного (Poliygonum aviculare L.) містить дубильні речовини,дегідроаскорбінову кислоту, флавонолові глікозиди, кверцетин і авікулярин,каротин, сполуки кремнієвої кислоти, заліза, протеїн, білок, цукор, слизові тасмолисті речовини. Завдяки вмісту комплексу біологічно активних речовин препаратигірчака пташиного зменшують проникність стінок судин і підвищують зсіданнякрові, перешкоджають утворенню сечових конкрементів та сприяють їх виведенню зсечею, підвищують діурез, сприяють виведенню надлишків іонів натрію та хлору(шляхом збільшення фільтрації в ниркових клубочках) та знижують артеріальнийтиск.

Показання для застосування. Настій гірчака пташиногозастосовуютьу комплексній терапії як допоміжний лікарський засіб, що сприяє відходженнюдрібних конкрементів, при сечокам’яній хворобі.

Спосіб застосування та дози. Для приготування настою 15 г (3 столовіложки) трави кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячоїперевареної води, закривають кришкою і нагрівають на киплячій водяній бані 15хвилин, настоюють 45 хвилин при кімнатній температурі, проціджують тавіджимають. Об’єм одержаного настою доводять перевареною водою до 200 мл.Настій вживають внутрішньо, у теплому вигляді, за 15 - 20 хвилин доїжі. Дорослим та підліткам призначають по 1/3 - ½ склянки настою наприйом 2 - 3 рази на день. Дітям 1 - 12 років, залежно від віку, рекомендуютьвживати від 2 чайних ложок до ¼ склянки 2 рази на день. Жінкам у періодивагітності та годування груддю рекомендують вживати по 2 столові ложки 3 разина день. Рекомендована тривалість курсу лікування – 20 - 25 днів. Повторні курси(не більше чотирьох на рік) проводять після 10 - 12-денної перерви.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості добудь-якого з компонентів препарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій(почервоніння та набряк шкіри, висипи, свербіж).

Протипоказання. Настій гірчака пташиного протипоказаний приіндивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться влікарській рослинній сировині.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома

.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, прохолодному (8-15°С) танедоступному для дітей місці. Настій перед вживанням рекомендується збовтувати.Термін придатності – 3 роки. Приготовлений настій зберігають у прохолодному (8-15°С) місці не більше2 діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z