Загружается, подождите...

Грициків трава (Herba bursae pastoris)


міжнародна назва: Capsella Bursa-Pastoris Medic;

основні фізико-хімічні властивості: шматочки листів, стебел та суцвіть різноїформи, окремі квітки та плоди. Колір стебел, листів та плодів зелений, квітків- білуватий. Запах -слабкий. Смак гіркуватий. Містять бурсову, фумарову,аскорбінову, яблучну, лимонну та винну кислоти, фітонциди, холін, ацетилхолін,тирамін, інозит та інші речовини.

склад: грициків трава – 75 г .

Форма випуску. Трава.

Фармакотерапевтична група. Препарат, що стимулює тонус та скоротливу активністьміометрія. Код АТС G02A X.

Фармакологічні властивості. Препарати із грициківпосилюють скоротливу діяльність гладкої мускулатури матки, виявляють кровоспиннийвплив, знижують артеріальний тиск, звужують периферичні судини, посилюютьперистальтику кишечнику.

Показання для застосування. Призначають при атонії матки та матковихкровотечах.

Спосіб застосування та дози. 2 столові ложки трави кладуть в емальованийпосуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої перевареної води, закриваютькришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хвилин. Охолоджуютьпри кімнатній температурі протягом 45 хвилин і проціджують. Сировину, щозалишилася, віджимають, об'єм одержаного настою доводять перевареною водою до200 мл.Приймають по 1 столовій ложці, 4-5 разів на добу,після їди.

Побічна дія. Не встановлена.

Протипоказання. Безпечність та ефективність застосування грициківтрави у вагітних жінок не встановлені, тому не рекомендується застосовуватипрепарат у період вагітності.

Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендуєтьсязбовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не досліджена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при кімнатній температурі (15-25° С). Термін придатності -3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z