Загружается, подождите...

Гіно-тардиферон (Gyno-tardyferon)


основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки вкриті оболонкоювід білого до світло-бежевого кольору;

склад: заліза (II) сульфат 256,30 мг еквівалентний 80 мг заліза, кислотафолієва 0,35 мг

;допоміжні речовини: кислота аскорбінова, мукопротеоза безводна,крохмаль картопляний, сополімер кислоти метакрилової таметилметакрилату(еудрагіт S), дибутилфталат, повідон, тальк, магнію стеарат,олія рицинова гідрогенізована, магнію трисилікат

;оболонка: тальк, титану діоксид,білий бджолиний віск, парафін твердий, сополімер ефірів кислоти метакрилової тадиметиламіноетилметакрилату(еудрагіт E), сахароза.

Форма випуску. Таблетки, вкритіцукровоюоболонкою, пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Протианемічні засоби. Код АТС В03АЕ10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Гіно-Тардиферон належить до комплексних препаратівзаліза пролонгованої дії. Препарат поповнює нестачу заліза та фолієвої кислотив організмі. Фолієва кислота сприяє нормальному перебігу вагітності, запобігаєсамовільним викидням, бере участь в еритропоезі та синтезі нуклеїнових кислот.Її дефіцит може впливати на патологічний розвиток спинного мозку плода. Високабезпека Гіно-Тардиферону обумовлена наявністю мукопротеози. Мукопротеоза –природний мукополісахарид, захищає слизову оболонку шлунково-кишкового трактувід іритативного подразнення іонами заліза; сприяє повільному вивільненнюзаліза протягом 5–6 годин, що значно покращує переносимість препарату.Аскорбінова кислота як антиоксидант підвищує біодоступність заліза та сприяєйого всмоктуванню.Фармакокінетика.Абсорбція відбувається на рівні дванадцятипалоїкишки та проксимального відділу тонкої кишки. Максимальний рівень заліза укрові спостерігається приблизно через 7 годин і зберігається підвищенимпротягом 24 годин від початку прийому препарату.

Показання для застосування. Профілактиката лікування фолат тазалізодефіцитних анемій, в тому числі в період вагітності, після пологів та вперіод лактації.

Спосіб застосування та дози. Для перорального застосування дорослим тадітям після 7 років. Приймати, запиваючи склянкою води, перед їжею. Запобіганнязалізодефіцитним анеміям: 1 таблетка на добу натще.Лікування залізодефіцитної анемії: діти з 7 років– 1 таблетки на добу(вранці); дорослі – 1–2 таблетки на добу (вранці та ввечері).Тривалість лікування такою дозою визначається залежно від тяжкостіанемій. Після нормалізації рівня гемоглобіну прийом продовжують протягом 1–3місяців у дозі 1 таблетка вранці перед сніданком.

Побічна дія. Як і у випадку застосування інших пероральнихпрепаратів заліза, спостерігається забарвлення калу в чорний колір. Зрідкавідмічаються незначною мірою виражені диспептичні симптоми (нудота, біль вділянці живота) . Інші побічні дії при застосуванні препарату у терапевтичнихдозах невідомі.

Протипоказання. Гемолітичні анемії, гемосидероз, гемохроматоз,апластична анемія. Дитячий вік до 7 років.

Передозування. При випадковому прийомі більшої кількості таблетокхворому слід вживати сирі яйця та молоко, що призведе до утворення ушлунково-кишковому тракті нерозчинних сполук заліза і сприятиме видаленню йогоз організму. Прийняті таблетки можна видалити зі шлунка, викликаючи у хворогоблювання. Лікар може видалити надлишок заліза шляхом промивання шлунка 1%водним розчином карбонату натрію або призначенням дефероксаміну.

Взаємодія

з іншими лікарськими препаратами. Тетрацикліни, антациднізасоби, що містять кальцій, магній або алюміній, пригнічують абсорбцію заліза.Тому слід уникати одночасного застосування цих засобів. Не рекомендованеодночасне застосування Гіно-Тардиферону з парентеральними препаратами заліза.

Особливості застосування. Таблетки Гіно-Тардиферону не слід запивати кавою,чаєм або молоком, оскільки при цьому всмоктування іонів заліза значнозменшується.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці прикімнатній температурі(15–25ºС). Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z