Загружается, подождите...

Гінекофіт (Gynaecophytum)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зеленувато-коричневого кольору, зі специфічнім запахом. Допускаєтьсянаявність осаду;

склад: 1мл настойки складної містить біологічно активні речовини з суміші рослинної сировини: трави барвінкумалого 0,020 г; кореневищ аїру 0,022 г;квіток ромашки 0,024 г; травизвіробою 0,020 г; трави чистотілу0,020,0 г; трави деревію 0,024 г; трави грициків звичайних 0,024 г; трави материнки 0,022 г; квіток нагідок 0,024 г;допоміжніречовини: спиртетиловий 70%.

Форма випуску. Настойка складна.

Фармакотерапевтична

група. Засоби, що застосовуються в гінекології. Код АТС G02 СХ.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.ГІНЕКОФІТмає протизапальну (пригнічує ексудативніпроцеси та розвиток фіброзно-грануляційної тканини, знижує вираженістьзапальної реакції) та ранозагоювальну(прискорює регенерацію пошкодженої тканини) дію, а також гемостатичну активність. Препарат виявляєпомірну антибактеріальну дію.Фармакокінетика. Враховуючи те, що компоненти препарату рослинногопоходження і дія препарату обумовлена сукупною дією його компонентів,фармакокінетичне дослідження не проводилось.Показання для застосування. У складікомплексної терапії кольпітів, вульвовагінітів, вульвітів, ерозій шийки матки та ендоцервіцитів, цервіцитів,сальпінгооофоритів, а також при гіперполіменореї. З метою профілактики запальних захворювань статевоїсистеми у жінок.

Спосіб

застосуваннята дози. ГІНЕКОФІТ призначають у вигляді вагінальнихпромивань та зрошувань 1 раз на добу щодняпротягом 2–3 тижнів залежно від перебігу захворювання. Для цього 1 ст. ложкунастойки розводять в 250 мл теплої води (35–380 С). При гострихформах захворювань, для посилення терапевтичного ефекту, одночасно з місцевимзастосуванням доцільно призначати ГІНЕКОФІТвнутрішньо з розрахунку 5–10 мл (1–2чайні ложки) на 80–120 мл (1/3–1/2 склянки) води після їди 2-3 рази надобу. При ерозіях шийки маткипризначають вагінальні тампони з ГІНЕКОФІТОМ у розведенні 1:20 або 1:10.Тривалість прийому залежить від характеру патологічного процесу, йоговираженості, характеру комплексної фармакотерапії. Курс лікування становить від10 до 28 днів. З метою профілактики рецидивів ГІНЕКОФІТ застосовується у вигляді вагінальнихпромивань та зрошувань 1 раз на добущодня в розведенні 1:20 (1 ст. ложку настойки розводять в 200 мл теплої води[35–380 С]). Тривалість курсу визначається індивідуально.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. При обох шляхах застосування:підвищена чутливість до компонентів препарату; при прийомі всередину: вагітність, період лактації, хронічнийалкоголізм, чутливість до алкоголю,гіперацидні стани, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, цирозпечінки, прийом нейролептиків і транквілізаторів, дитячий вік до 12 років.

Передозування. Передозування препарату ГІНЕКОФІТ супроводжуєтьсягострим алкогольним отруєнням, симптоми аналогічні симптомам отруєння етиловимспиртом. При концентрації спирту вкрові 3–4 г/л (300–400 мг/%) розвивається виражена інтоксикація.Лікування коматозного стану полягає впромиванні шлунка, прийомі адсорбентів; терапія – симптоматична. Хороший ефектдає застосування кисню. Може виникнутинеобхідність у штучному диханні.

Особливості застосування. Перед застосуванням збовтати. У період застосуванняпрепарату перорально варто утримуватися від потенційно небезпечних видівдіяльності, що потребують підвищеної уваги та швидких рухових і психічнихреакцій (керування транспортними засобами та робота з механізмами).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Оскільки препарат містить спирт етиловий 70%, можливе потенціювання дії снодійних та седативних препаратів,транквілізаторів.

Умовита термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітеймісці при температурі не вище 25 0С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z