Загружается, подождите...

Гутталакс (Guttalax)


міжнародна та хімічна назви: натрію пікосульфат; 4,4/-(2-піридилметилен)-дифенол-біс(гідрогенсульфат- ефір)динатрієва сіль;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна абожовтувата, злегка в’язка рідина з майже невідчутним запахом;

cклад: 1 мл (= 15 крапель ) містить 7,5мг натрію пікосульфату; допоміжні речовини: натрію метилпарагідроксибензоат,сорбітолу розчин, кислота соляна, вода очищена.

Форма випуску. Краплі.

Фармакотерапевтична група. Контактні проносні засоби.Код АТС A06A B08. Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Натрію пікосульфат є проносним засобом місцевої дії триарилметанової групи, щопісля бактеріального розщеплення у товстій кишці стимулює її слизову оболонку,полегшуючи перистальтику.Фармакокінетика.Після пероральногозастосування натрію пікосульфат досягає товстої кишки без помітної абсорбції.Тому внутрішньопечінкова циркуляція відсутня. Шляхом бактеріального розщепленняактивної форми у товстій кишці утворюється вільний дифенол. Дія відбувається упроміжку від 6 до 12 годин, що пов’язано з вивільненням активної субстанціїпрепарату.Після прийомулише незначна кількість лікарського засобу може бути виявлена в органах ісистемах організму. Застосування препарату рефлекторно знижує системненавантаження на сечовидільну систему.Проносний ефект препарату не пов’язаний з рівнем активного дифенолу уплазмі крові. Показання для застосування. Запориабо випадки, що потребують полегшення дефекації. Спосіб застосування та дози. Рекомендуютьсятакі дози:дорослим і дітям старше 10 років - 10–20 крапель (5– 10 мг);дітям 4–10 років- 5–10 крапель (2,5 – 5 мг).Для дітей молодше 4 років рекомендується дозуванняіз розрахунку 1 крапля на 2 кг маси тіла.Гутталакс необхідно приймати на ніч, щобвипорожнення кишечнику відбулося вранці. Побічна дія. Можуть виникнути дискомфорт, спазми та біль уживоті, діарея, алергічні реакції: реакції шкіри та ангіоневротичний набряк.Протипоказання. Гутталакспротипоказаний пацієнтам, які мають кишкову непрохідність, обструкціюкишечнику, гострі хірургічні захворювання органів черевної порожнини(апендицит, гострі запальні кишкові захворювання), стан сильної дегідратації.Також протипоказаний пацієнтам з відомоюгіперчутливістю до натрію пікосульфату або іншого компонента препарату. Передозування. При прийомі великих доз має місцерідке випорожнення (діарея), кишкові спазми та коліки; клінічно це можевиявлятись у вигляді характерної втрати калію та інших електролітів.Крім цього, повідомляли про ішемію слизової оболонкитовстого кишечнику при застосуванні великих доз Гутталаксу, значно більших зазвичайно рекомендовані при запорах.Проносні засоби при тривалому передозуванні, якправило, призводять до хронічної діареї та болей у животі, гіпокаліємії,вторинного гіперальдостеронізму та можливого утворення ниркових каменів. Притривалому зловживанні проносними засобами є повідомлення про ураження нирковихканальців, метаболічний алкалоз, гіпокаліємію та послаблення м’язів.Після орального застосування Гутталаксу абсорбціяможе бути мінімізована або усунута шляхом викликання блювання або промиванняшлунка. При передозуванні може виникнути потреба у поповненні рідиною такореції електролітного балансу. Це особливо важливо для людей похилого віку тапідлітків. Деяке значення може мати застосування антиспазматичних засобів.

Особливості застосування.Вагітність і лактація.Тривалі дослідження не виявили побічної небажаної або шкідливої дії Гутталаксупри прийомі під час вагітності.Незважаючи на це, Гутталакс, як і всі інші лікарськізасоби, може застосовуватись у період вагітності тільки за призначенням лікаря.Незважаючи на відсутність доказів щодо проникненняГутталаксу у молоко матері-годувальниці, препарат не слід призначати у періодлактації.Як і інші проносні засоби,Гутталакс неповинен застосовуватися кожного дня протягом довгого періоду. Якщо кожного дняпацієнту потрібний проносний засіб, то необхідно встановити причину запору. Тривале та надмірне застосування може призвести допорушень рідинного або електролітного балансу та гіпокаліємії.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Одночаснезастосування великих доз Гутталаксу та діуретиків або адренокортикостероїдівможе збільшити ризик порушення електролітного балансу.Порушення електролітного балансу при застосуванніГутталаксуможе призвести до збільшення чутливості до серцевихглікозидів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температуріне вище 25°С у місці, недоступному для дітей. Термін придатності -5років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z