Загружается, подождите...

Гриппостад c (Grippostadc)


основні фізико-хімічні властивості: жовто-біла тверда желатинова капсула збілим або жовтуватим порошком;

cклад: 1 капсула містить: парацетамолу 200 мг, аскорбінову кислоту 150 мг,кофеїн 25 мг, хлорфенамін малеату 2,5 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, желатин, гліцерину тристеарат,титану діоксид (Е171), хіноліновий жовтий (Е104), еритрозин (Е127).

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BE51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Парацетамол виявляє аналгетичну та антипіретичну дію.Інгібує дію ендогенних пірогенів на центри терморегуляції в мозку шляхомблокування утворення та виділення простагландинів у ЦНС. Крім того, парацетамолінгібує простагландин-синтетазу мозку.Хлорфенамін є класичним Н1-антигістаміном, який пригнічуєефекти гістаміну, що виникають під час імунних реакцій. При грипозних інфекціяхвони включають підвищену проникність капілярів поблизу венул і скорочувальніефекти на гладкі м’язи, зокрема на бронхіальний м’яз. Хлорфенамін гальмує цізалежні від гістаміну процеси. У результаті зменшення набряку слизової оболонки носа і зниженняутворення слизу відновлюється здатність дихати через ніс.Аскорбінова кислота підтримує ендогенні імунні процеси. Потреба увітаміні С при гострих хронічних інфекційних захворюваннях підвищується, іпризначення даного вітаміну для підвищення опірності організму у виглядідоповнення до Гриппостаду ® C є виправданим.Комбінація трьох активних речовин з кофеїном підвищує знеболювальну тажарознижувальну дію парацетамолу та протидіє депресії ЦНС, яку може спричинитихлорфенамін.Комбінована дія всіх компонентів Гриппостаду ® C забезпечуєхворому тривале полегшення симптомів грипу та застуди. Фармакокінетика. Парацетамол. Швидко та повністю всмоктуються шлунково-кишкового тракту.Пік концентрації парацетамолу в плазмі досягається через 1-2 години післяперорального застосування. Час напіввиведення із плазми становить 3 години, алебільш тривалий у пацієнтів похилого віку. Парацетамол розподіляється рівномірнопо всіх частинах організму. 2–5% парацетамолу виділяється в незмінному виглядііз сечею. Приблизно 80% зв’язується в печінці, головним чином, глюкуроновоюкислотою. Пік рівня хлорфенаміну в крові досягається протягом 1–2 годин післяперорального застосування. Тривалість дії хлорфенаміну в організмі становить3–6 годин. Антигістамін виділяється в незмінному вигляді тільки в невеликійкількості. Розщеплення відбувається у печінці шляхом гідроксилювання тазв’язування, а також димелювання та утворення N- оксидів та S- оксидів.Кофеїн частково диметилюється та оксидується в організмі. Основнимипродуктами виділення в сечу є диметилксантиіни та монометилксантиіни, а такожтриметил-, диметил- та монометил-сечова кислота. Аскорбінова кислота повністю абсорбується зі ШКТ. Усмоктування зменшенепід час діареї. Аскорбінова кислота розподіляється у водній фазі організму.Концентрація аскорбінової кислоти в плазмі в нормі становить приблизно 10-20мкг/мл. Більш висока концентрація в тканинах залоз (в основному в корінаднирників та гіпофізі). Виділяється із сечею у вигляді оксалату й унезмінному вигляді. У незмінному вигляді виділяється також із грудним молоком.

Показання для застосування.Симптоматичне лікування грипу та гострих респіраторних захворювань таверхніх дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози. Початкова доза для дітей старше 12 років та дорослих становить 2капсули три рази на добу: вранці, вдень та ввечері.У міру того, як зникають симптоми, дозування може бути зменшене до 1капсули вранці, вдень та ввечері. Капсули слід вживати, запиваючи достатньоюкількістю рідини. Максимальний курс лікування не перевищує 3-5 днів.

Побічна дія. Рідко - тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз та панцитопенія.Шлунково–кишкові порушення, слабкість, сухість у роті, підвищеннявнутрішньоочного тиску, реакції гіперчутливості шкіри та затруднення присечовипусканні.В окремих випадках спостерігаються реакції підвищеної чутливості доактивних речовин препарату – алергічні реакції.В окремих випадках можуть виникати спазми бронхів, лейкоцитоз,гіперглікемія,еритроцитопенiя. Протипоказання.Гіперчутливість до парацетамолута допоміжних речовин, що входять до складу препарату. Порушення функційпечінки та нирок. Вроджена недостатність глюкозо-6-фосфат дегідрогенази.Підвищення внутрішньоочного тиску (закритокутова глаукома); гіпертрофіяпередміхурової залози із затримкою залишкової сечі. Оскільки до складупрепарату входить лактоза він протипоказаний пацієнтам, які страждають наспадковий галактозний діабет, мальабсорбцію лактози та мальабсорбцію глюкози –галактози.Алкоголізм, тромбофлебіт, схильність до тромбозів.Вагітність та лактація.Дитячий вік до 12 років.

Передозування.Перевищені дози парацетамолу можуть призвести до інтоксикації іззапізненням на 24 - 48 годин.Після застосування великих доз розвивається небезпечний для життягепатоцлюкарний некроз та некроз тубулярних клітин нирок. Початковий етап (перший день) передозування парацетамолу можесупроводжуватися нудотою, блюванням, активним потовиділенням, сонливістю,загальною слабкістю.Незважаючи на те, що другий день іноді характеризується суб’єктивнимполіпшенням самопочуття, можуть виникати легкі болі в ділянці живота,збільшення печінки, підвищення рівня трансамінази та білірубіну, підвищеннячасу тромбопластину, зниження сечовипускання. Третій день: може підвищуватись активність трансамілази, жовтяниця,розлади згортання крові, гіпоглікемія та розвиток печінкової коми. Хлорфенамін:Після передозування антихолінергічні компоненти зумовлюють симптоми,схожі на симптоми спричинені атропіном: рум’янець, застиглі розширені зіниці,сухість у роті та запор. Потім можут з’являтися ознаки інтоксикації центральноїнервової системи (галюцинації, порушення координації руху та конвульсії). Кофеїн:Підвищені дози кофеїну спричиняють неспокій, сплутанність свідомості,тремтіння, в окремих випадках – серцеву аритмію.Аскорбінова кислота (Вітамін C):Аскорбінова кислота є водорозчинним вітаміном та практично не токсична. Невідкладна допомога при інтоксикації:Потрібне промивання шлунка протягом 6 годин після застосуванняпрепарату, внутрішньовенне введення донаторів групи SH (цистамін,ацетилцистеїн) протягом 8 годин після застосування препарату, проведеннядіалізу зменшує концентрацію парацетамолу в крові. Рекомендується провестикількісне визначення парацетамолу в крові.

Особливості застосування. ГРИППОСТАД® С слід призначати з особливою обережністю: при порушеннях функції печінки;хворим із захворюванням нирок, цукровому діабеті;при підвищеному рівні білірубіну в крові (синдром Гілберта).Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати змеханізмами. ГРИППОСТАД® С навіть при застосуванні за призначенням можезмінити спроможність реагування таким чином, що знижується здатність керуватитранспортними засобами та працювати механізмами. Аскорбінова кислота може змінювати результати тестів на рівень глюкозив крові, білірубіну, трансаміназ.Під час лікування протипоказане вживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.При одночасному застосуванні антидепресантів та інгібіторів МАОвідзначається вплив на ЦНС, що супроводжується підвищеним збудженням, високоютемпературою, а також зміною функції дихання та кровообігу. При одночасному застосуванні зі снодійними та протиепілептичнимипрепаратами (з фенобарбіталом, фенітоїном, карбамазепіном), а також зпротитуберкульозними засобами (з рифампіцином) загалом нешкідливі дозипарацетамолу можуть спричиняти ушкодження печінки. Подібне стосується такожзловживання алкоголем.Одночасне застосування з препаратами, які уповільнюють вивільненняшлунка (пропантелін) може звтримувати абсорбцію парацетамолу, що уповільнює початокдії.Одночасне застосування з препаратами, які прискорюють вивільненняшлунка (метоклопрамід), прискорюють резорбцію парацетамолу.Спільне застосування парацетамолу та хлорамфеніколу може істотнознизити виведення хлорамфеніколу з організму і, таким чином, збільшити йоготоксичність. Парацетамол посилює ефект непрямих антикоагулянтів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС.

Термін придатності. 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z