Загружается, подождите...

Гриппостад розчин відзастуди на ніч (Grippostad anti-coldsolution for night)


основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин блакитного кольору, занісовим смаком і запахом;

cклад: 1 мірний ковпачок (30 мл) містить декстрометорфану гідробромідумоногідрату 15 мг, парацетамолу 600мг;допоміжні речовини: анетол, кислота лимоннабезводна, етанол 96%, гліцерол 85%, натрію цитрат дигідрат, сахароза, сорбітолурозчин 70% кристалізуючий, вода очищена, барвник голубий патентований V (Е131).

Форма випуску. Розчин для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Парацетамол,комбінації без психолептиків. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Декстрометорфану гідробромід - це 3 – метокси-похідне леворфанолу.Пригнічує кашльовий центр, проте не справляє аналгетичної та наркотичної дії,має слабкий потенціал до розвитку лікарської залежності. В терапевтичних дозахне впливає на центр дихання. Протикашльова дія виявляється через 15 – 30 хвилинпісля прийому та продовжується 3 - 6 годин. Не спричинює запору.Парацетамол справляє аналгетичну та антипіретичну дію. Інгібує діюендогенних пірогенів на центри терморегуляції в мозку шляхом блокуванняутворення та виділення простагландинів в ЦНС. Крім того, парацетамол інгібуєпростагландин–синтетазу мозку.Сприяє усуненню симптомів, пов’язаних із застудою і грипознимиінфекціями, таких як підвищена температура, головний біль, ломота. Заспокоюєкашель. Усуваючи різні симптоми застудних захворювань, забезпечує швидке тазначне поліпшення загального стану, сприяє спокійному здоровому сну.Фармакокінетика. Декстрометорфану гідробромід. Після перорального прийомудекстрометорфану гідробромід швидко абсорбується з шлунково-кишкового тракту.Максимальна концентрація в плазмі крові досягається за 2 години.Метаболізується в печінці (пресистемний метаболізм). Головні метаболічні шляхивключають окисне О- та N-диметиліювання з поступовим об’єднанням. Головним,активним метаболітом є декстрофан; інші метаболіти містять (+)-3-метоксиморфінан і (+)-3-гідроксиморфінан. Генетичний поліморфізм в окисномуметаболізмі становить 5-10 %. Виділяється із сечі протягом 48 годин, можеколиватися між 20 та 86% від прийнятої пероральної дози. Фекальне виділеннястановить менше ніж 1% введеної дози.Час напіввиведення у плазмі становить 1,2 – 2,2 години, але, зогляду на зв’язаний з поліморфізмом метаболізм, цей період може продовжитися до45- годин. Препарат починає діяти протягом 15 - 30- хвилин післяперорального застосування, і тривалість його дії становить приблизно 3 - 6годин.Парацетамол. Після перорального прийому парацетамол швидко та повністюабсорбується. Біодоступність дуже висока, становить 70 - 90%. Максимальна концентраціяв плазмі досягається через 0,5 - 1,5 години. Зв’язування протеїну в плазмінизьке (до 10%), але може збільшуватися при прийомі надлишкової дози. Більшачастина препарату метаболізується в печінці, вступає в реакції кон’югації зглюкуроновою кислотою (близько 55%), сірчаною кислотою (35%), цистеїновою тамеркаптуриновою кислотами; 17% піддається гідроксиліюванню з утвореннямактивних метаболітів, що кон’югують з глутатіоном і утворюють неактивніметаболіти. Неактивні метаболіти виводяться нирками, 4% - у незміненомувигляді. Токсичні метаболіти р-амінофенол та, виходячи з N-гідроксиліювання,N-ацетил-р-бензохінонімін утворяться в незначних кількостях і детоксифікуютьсяшляхом зв’язування з глютатіоном і цистеїном. Період напіввиведення становить 1,5- 2,5 години. Час повного виведення становить 24 години. Час напіввиведення препарату збільшується у пацієнтів із слабкоюфункцією печінки і/або нирок або при передозуванні. Максимальний ефект ісередня тривалість дії препарату становить 4 - 6 годин, залежно відконцентрації лікарського засобу в плазмі.

Показання для застосування.Симптоматичне, лікування гострих застудних захворювань та грипознихінфекцій.

Спосіб застосування та дози. ГРИППОСТАД® РОЗЧИН ВІД ЗАСТУДИ НА НІЧ слід приймати ввечері,перед сном, 1 раз на добу. Підліткам старше 16-років і дорослим пацієнтам слідприймати 1 мірний ковпачок, який містить 30 мл розчину.Не рекомендується прийом препарату після їди, оскільки уповільнюєтьсяйого дія. ГРИППОСТАД® РОЗЧИН ВІД ЗАСТУДИ НА НІЧ може прийматися,поки не зникнуть симптоми захворювання, але не більше 3 - 4 днів.

Побічнадія. В окремих випадках під дією декстрометорфану гідроброміду можутьвиникати легка втома, відчуття запаморочення, нудота, шлунково - кишковірозлади, блювання, які зникають після припинення прийому препарату. Рідко, після застосування парацетамолу, спостерігається почервонінняшкіри, дуже рідко виникають алергічні реакції зі шкірним висипом (алергічнаекзема).У поодиноких випадках можуть спостерігатися порушення кровотворноїфункції (алергічна тромбоцитопенія або лейкопенія, в деяких випадках -агранулоцитоз або панцитопенія).У поодиноких випадках у чутливих до парацетамолу осіб може виникатибронхоспазм.В окремих випадках відносно парацетамолу були описані подальші реакціїгіперчутливості (набряк обличчя, ядуха, пітливість, нудота, зниження кров’яноготиску аж до анафілактичного шоку).Протипоказання.Препарат не слід призначатипацієнтам з відомою гіперчутливістю до декстрометорфану гідроброміду,парацетамолу та допоміжних речовин, що входять до складу препарату. Препаратпротипоказаний при бронхіальній астмі, хронічному обструктивному захворюваннідихальніх шляхів, пневмонії, дихальній недостатності, в період вагітності талактації, пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози з глюкозо-галактозноюмальабсорбцією або сахарозо-ізомальтазною недостатністю.Дітям і підліткам до 16 років не дозволяється призначати ГРИППОСТАД®РОЗЧИН ВІД ЗАСТУДИ НА НІЧ через вміст алкоголю в ньому.

Передозування.Як наслідок передозування можуть виникати такі симптоми: втома,запаморочення, утруднення дихання, втрата свідомості, низький кров’яний тиск,прискорене серцебиття (тахікардія), підвищення м’язового тонусу, атаксія.Початковий етап (перший день) передозування парацетамолу, активногокомпонента препарату ГРИППОСТАД® РОЗЧИН ВІД ЗАСТУДИ НА НІЧ, можесупроводжуватися нудотою, блюваням, активним потовиділенням, сонливістю,загальною слабкістю. Незважаючи на те, що другий день іноді характеризуєтьсясуб’єктивним поліпшенням самопочуття, поганий стан печінки може погіршуватися іпризвести до гепатичної коми на третій день.Невідкладна допомога при інтоксикації:а) декстрометорфан гідробромід: потрібні реанімаційні заходи методівневідкладної терапії такі, як ШВЛ (штучна вентиляція легенів), інтубація.Заходи, які запобігають падінню температури та проведення обїємно – заміщуючоїтерапії.б) парацетамол: потрібне промивання шлунку протягом 6 годин післяприйому препарату, внутрішньовенне введення донаторів групи SH (ацетилцистеїн)протягом 8 годин після прийому препарату, проведення діалізу зменшуєконцентрацію парацетамолу в крові. Рекомендується провести кількісне визначенняпарацетамолу в крові.

Особливості застосування. Застосування препарату при кашлі, що супроводжується виділенням слизу,не рекомендується, щоб не погіршувати відхаркування слизу. Препарат слідприймати до зникнення симптомів застуди та грипу, але не більше 3 - 4 днів.Раптова відміна приймання препарату може спричинити головний біль,втому, м’язовий біль, нервозність та автономні симптоми. Ці симптоми минаютьчерез декілька днів, без застосування болезаспокійливих засобів.ГРИППОСТАД® РОЗЧИН ВІД ЗАСТУДИ НА НІЧ слід застосовувати зособливою обережністю призначати : при порушеннях функції печінки (наприклад через зловживання алкоголем,запалення печінки);хворим з послабленою функцією нирок;при підвищеному рівні білірубіну в крові (синдром Гілберта або хворобаМойленграхта).ГРИППОСТАД® РОЗЧИН ВІД ЗАСТУДИ НА НІЧ містить алкоголь (18 об.%).При прийомі однієї дози (1 мірний ковпачок) в організм надходить до 4,26 галкоголю. Хворим, які перебувають на профілактичному лікуванні ВІЛ-інфекції, слідбути під лікарським наглядом під час застосування препарату. Вплив на здатністькерувати транспортними засобами та механізмами.В окремих випадках препарат може спричинювати легку втому та цим самимвпливати на здатність реагувати, тобто спричинює погіршення здатності братиактивну участь у дорожньому русі або обслуговувати механізми. Частіше цестосується випадків взаємодії з алкоголем або з медикаментами, які зі свогобоку можуть погіршувати здатність адекватно реагувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.При одночасному застосуванні антидепресантів та інгібіторів МАОвідмічається вплив на ЦНС, що супроводжується підвищеним збудженням, високоютемпературою, а також зміною функції дихання та кровообігу. При одночасномузастосувані інших лікарських засобів з пригнічуючою дією на ЦНС можевідбуватися взаємне посилення дії.При одночасному застосуванні із снодійними та протиепілептичнимипрепаратами (з фенобарбіталом, фенітоїном, карбамазепіном), а також зпротитуберкульозними засобами (з рифампіцином) загалом нешкідливі дозипарацетамолу можуть спричиняти ушкодження печінки. Подібне стосується такожзловживання алкоголем.Спільне використання парацетамолу та хлорамфеніколу може істотнознизити виведення хлорамфеніколу з організму і, таким чином, збільшити йоготоксичність. Застосування парацетамолу сумісно із зидовудином збільшує ризикрозвитку нейтропенії. При спільному застосуванні парацетамолу зметоклопрамідом можливо прискорення абсорбції парацетамолу

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС.Термін придатності. 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z