Загружается, подождите...

Грипаут (Gripout)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого кольору з білимивкрапленнями, круглі, пласкі, з лінією розлому з одного боку;

склад: 1 таблетка міститьпарацетамолу - 500 мг, хлорфеніраміну малеату - 2 мг, фенілефрину гідрохлориду –5 мг, кофеїну - 15 мг;допоміжні речовини: крохмаль, метилпарабен,пропілпарабен, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, тальк очищений,барвник тартразин.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати длялікування кашлю та застуди. Код АТС R05Х.

Фармакологічні властивості. Парацетамол має анальгетичну,жарознижувальну та слабко виражену протизапальну дію. Механізм протизапальноїдії пов’язаний з пригніченням синтезу простагландинів, а жарознижувальної – звпливом на центр терморегуляції в гіпоталамусі.Кофеїн виявляє стимулюючу дію на центральну нервовусистему, головним чином на кору головного мозку, дихальний та судиноруховийцентри. Підвищує розумову та фізичну працездатність, зменшує сонливість,відчуття втоми. Послаблює дію засобів, які пригнічують центральну нервовусистему. Виявляє виражену дію на серцево-судинну систему: збільшує силу тачастоту серцевих скорочень, підвищує артеріальний тиск при гіпотензії. Виявляєпомірну діуретичну дію. Підвищує секрецію залоз шлунка.Фенілефрин є альфа-адренергічно активним засобом без дії нацентральну нервову систему. Він виявляє переважно пряму дію на адренергічнірецептори. Зменшує набряк слизових оболонок.Хлорфенірамін є протиалергійним засобом, блокаторомгістамінових Н1–рецепторів. Викликає помірно виражений седативнийефект, має антимускаринову активність.Фармакокінетика.Парацетамол абсорбується восновному шляхом пасивної дифузії з кінетикою першого порядку, переважно ізкишечника. В зв’язку з цим швидкість абсорбції залежить від швидкостівипорожнення шлунка. Пік концентрації парацетамолу в плазміспостерігається через 60 хвилин після застосування таблеток. Через 8годин у плазмі можна виявити тільки незначну кількість парацетамолу внезміненому вигляді. Швидко і рівномірно розподіляється в тканинах тіла, завиключенням жирової клітковини і спинномозкової рідини. Від 2 до 5%парацетамолу виводиться в незміненому вигляді з сечею, решта метаболізується впечінці та виводиться з фекаліями.Кофеїн повністю адсорбується після застосування і широкорозподіляється по всьому організму. Швидко проникає в центральну нервовусистему, слину; низькі концентрації кофеїну присутні в грудному молоці; кофеїнпроникає крізь плаценту. Практично повністю метаболізується і виводиться зсечею у вигляді метаболітів. У новонароджених здатність до метаболізму значнонижча. Період напіввиведення складає 3-5 годин для дорослих і 36-44 години дляновонароджених.При прийомі внутрішньо фенілефрин має низьку біодоступністьчерез нерівномірність абсорбції. Метаболізується з допомогою моноамінооксидазив кишечнику та печінці.Хлорфенірамін адсорбується відносно повільно зшлунково-кишкового тракту, пікова концентрація в плазмі наступає через 2,5-6 годинпісля приймання всередину. Має низьку біодоступність(від 25 до 50% ). Близько70% хлорфеніраміну зв’язується протеїнами плазми. Хлорфенірамін метаболізуєтьсяі виводиться переважно з сечею, тільки незначна кількість виводиться з калом.

Показання для застосування. Грипаут застосовується якдопоміжний засіб у лікуванні звичайної застуди. Призначають для ефективногополегшення різних симптомів застуди, грипу, синуситу (для зменшення набрякуслизової оболонки носа, зниження температури, зменшення головного болю, болю ум’язах).

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 роківпризначають по 1 таблетці 3-4 рази на добу. Добова доза не повинна перевищувати5 таблеток.Курс лікування не повинен перевищувати 7 діб.

Побічна дія. Можливі нудота, біль вепігастрії, алергійні реакції, порушення сну, тахікардія, підвищенняартеріального тиску, запаморочення, відчуття втоми, порушення координаціїрухів, сухість у роті і дихальних шляхах, дизуричні явища, блювання, діарея. Вокремих випадках - анемія, тромбоцитопенія, метгемоглобінемія. Придовготривалому застосуванні можлива гепатотоксична дія.

Протипоказання. Підвищена чутливість допарацетамолу, кофеїну, фенілефрину, хлорфеніраміну. Препарат протипоказанийпацієнтам з вираженими порушеннями функції печінки, нирок, з дефіцитом ферментуглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворюваннями крові, людям з підвищенимартеріальним тиском, органічними захворюваннями серцево-судинної системи, зглаукомою, підвищеною збудженістю, порушеннями сну. Препарат протипоказаний дітям до 12 років. Нерекомендується призначати препарат в період вагітності і лактації.

Передозування. При передозуванні можутьспостерігатись відсутність апетиту, блювання, у тяжких випадках – гепатонекроз.Лікування: промивання шлунка з наступним внутрішньовеннимвведенням N-ацетилцистеїну або внутрішнім вживанням метіоніну, симптоматичнатерапія.

Особливості застосування. Призначають з обережністюпацієнтам з порушеннями функції печінки, при глаукомі, затримці сечі,гіпертрофії передміхурової залози, обструктивних станах шлунково-кишковоготракту, епілепсії, тяжких серцево-судинних захворюваннях та особам похилоговіку. В період лікування слід уникати керування транспортними засобами, роботиз механізмами та інших небезпечних видів діяльності. Не вживати алкоголь.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасний прийомпрепарату з гепатотоксичними засобами може призвести до посиленнягепатотоксичної дії. Метоклопрамід прискорює абсорбцію парацетамолу. Пробенецидвпливає на концентрацію парацетамолу в плазмі та його екскрецію. Кофеїнметаболізується під впливом печінкового мікросомного цитохрому Р450.Подібно до інших антигістамінних препаратів, хлорфенірамін сприяє седативномуефекту, який спричиняють депресанти центральної нервової системи при їходночасному застосуванні.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці при температурі 15 - 250 C. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z