Загружается, подождите...

Грипомед (Gripomedum)


основні фізико-хімічні властивості: вміст капсул являє собою порошокбілого з кремуватим відтінком кольору;

склад: парацетамол – 0,200 г, кофеїн –0,025 г, хлорфеніраміну малеату – 0,0025 г, кислота аскорбінова – 0,150 г;допоміжні речовини: кальціюстеарат, тальк, кислота стеаринова, аеросил, полівінілпіролідон низькомолекулярниймедичний, крохмаль картопляний, натрію кроскармелоза – до отримання маси вмістукапсули 0,45 г.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики і антипіретики.Парацетамол, комбінації без психолептиків. N02В Е51.

Фармакологічні властивості. Препарат маєзнеболювальну, жарознижувальну, протизапальну і десенсибілізуючу активність.Механізм дії основної діючої речовини препарату - парацетамолу зумовленийінгібуванням синтезу простагландинів та інших медіаторів болю та запаленняпереважно у центральній нервовій системі. Кофеїн підсилює та прискорюєфармакотерапевтичну дію парацетамолу. Хлорфенірамін, блокуючи гістамінові Н1-рецептори,справляє десенсибілізуючу і аналгетичну дію, зменшує судинно-тканиннупроникність слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, усуває свербіж в очахта носі. Аскорбінова кислота має антиоксидантні властивості, сприяє активаціїімунної системи, підвищує резистентність організму до застудних захворювань.Фармакокінетика.Парацетамол швидко і практичноповністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту, переважно верхніх відділівкишечника. Зв’язування з білками плазми становить 25%. Метаболізується впечінці з утворенням глюкуроніду та сульфату. Виводиться нирками, в основному увигляді метаболітів, менше 5% екскретується у незміненому вигляді. Кофеїн добревсмоктується з шлунково-кишкового тракту та рівномірно розподіляється по всіхтканинах організму. Легко проникає крізь гемато-енцефалічний бар’єр. У процесібіотрансформації підлягає деметилюванню та окисленню. Виводиться з організму ізсечею у вигляді метаболітів, невелика частина (близько 8%) виділяється унезміненому вигляді. Хлорфенірамін добре адсорбується з шлунково-кишковоготракту, 69-72% препарату зв’язується з білками плазми. Максимальна концентраціяречовини в крові досягається через 2-6 годин. Метаболізується у печінці зутворенням деметилхлорфеніраміну і дидеметилхлорфеніраміну. Виводитьсяхлорфенірамін та його метаболіти переважно нирками. Аскорбінова кислота добревсмоктується з тонкого кишечника, легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, потімв усі тканини. Біодоступність становить близько 70%. Зв’язування з білкамиплазми – 24%. Метаболізується переважно у печінці. Виводиться у виглядіметаболітів і частково у незміненому вигляді, в основному нирками з сечею, атакож з фекаліями, потом, грудним молоком.

Показання для застосування. Гострі респіраторні,застудні захворювання, що супроводжуються підвищеною температурою тіла,головним болем, набряком слизової оболонки носа (ринітом), а також алергічнийриніт, ринофарингіт.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначаютьдорослим і дітям понад 12 років: у гострому періоді захворювання – по 2 капсули2-3 рази на день, у подальшому – по 1 капсулі 2-3 рази на день. Дітям від 7 до12 років – по 1 капсулі 2-3 рази на день.Курс лікування – 5-7 днів.

Побічна дія. Можливі сухість слизовихоболонок, порушення акомодації, розлади сечовиділення, сонливість, алергічніреакції (шкірний висип, свербіж, кропив’янка).

Протипоказання. Виражені порушення функціїпечінки та нирок, дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, закритокутоваглаукома, гіпертрофія передміхурової залози, вагітність, період лактації, вікдо 7 років, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. При перевищеннірекомендованих доз може спостерігатися гепатотоксична дія, в окремих випадках –тромбоцитопенія, гемолітична анемія. Симптоми при передозуванні – нудота,блювання, анорексія, біль у животі, посилення потовиділення.Лікування симптоматичне. Промивання шлунка.

Особливості застосування. Препарат застосовують зобережністю в осіб із захворюваннями печінки. Під час лікування не слідзайматися діяльністю, що потребує підвищеної уваги, швидких психічних і руховихреакцій.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При одночасному призначенні барбітуратів, трициклічних антидепресантів, а такожприйомі алкоголю значно підвищується ризик гепатотоксичної дії. Тривалий прийомпротисудомних засобів може знизити ефективність парацетамолу. Препарат підсилюєефект депресантів центральної нервової системи. Одночасне застосування зкортикостероїдами підвищує ризик розвитку глаукоми у генетично схильних хворих.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z