Загружается, подождите...

Гріпофлекс500 (Gripoflex 500)

Основні фізико-хімічні властивості: порошок від білого з рожевим відтінком до рожевого абосвітло-коричневого кольору. Допускаються жовті та помаранчеві включення.

склад: 1пакетик міститьпарацетамолу 500 мг, аскорбінової кислоти 200 мг, фенірамінумалеату 25 мг;допоміжні речовини: аспартам, манітол,ароматизатор, барвник сонячний жовтий (Е-110).

Форма випуску. Порошок дозований.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики таантипіретики. Код АТС N02 BE 51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Гріпофлекс 500 є комбінованимзнеболювальним, жарознижувальним, антиалергічнимзасобом. Зменшує симптоми грипу таінших гострих респіраторних інфекцій.Парацетамол - знеболювальний,жарознижувальний засіб зі слабко вираженоюпротизапальною дією. Зменшує біль ізнижує підвищену температуру тіла.Аскорбінова кислота (вітамін С)забезпечує додаткову потребу у вітаміні С у випадкугрипу та інших гострихреспіраторних інфекцій. Зменшує проникність капілярів. Стимулюєімунну відповідь, неспецифічнурезистентність організму.Феніраміну малеат - антигістаміннийзасіб (блокатор Н1 рецепторів). Зменшує алергічніпрояви при гострих респіраторнихінфекціях.Фармакокінетика.Парацетамол добре всмоктується зшлунково-кишкового тракту незалежно від формилікарського засобу - таблетки,капсули чи рідкі лікарські форми. Після прийомуодноразової пероральної дозипарацетамол досягає максимальної концентрації в плазмікрові протягом 30-60 хвилин. Вінрівномірно розподіляється в тканинах організму.Зв’язування парацетамолу з білкамиплазми крові нестійке. Період напіввиведенняпарацетамолу становить 1 - 4години, його більша частина піддається глюкуронізації впечінці. Він виводиться з організмув незміненому вигляді із сечею протягом доби.Фенірамін досягає максимальноїконцентрації в плазмі крові протягом 1 -2,5години. 70-83% фенірамінувиводиться з організму з сечею у вигляді метаболітів.Парацетамол і феніраміну малеатхарактеризуються високою біодоступністю.Аскорбінова кислота швидковсмоктується з шлунково-кишкового тракту і добрерозподіляється в тканинах організму.25 % аскорбінової кислоти зв’язується збілками плазми крові. Аскорбіновакислота виводиться з організму із сечею увигляді метаболітів.

Показання для застосування.
Симптоматичне лікування застуд,грипу, гострих респіраторних інфекцій, запалень верхніх дихальних шляхів іалергічних проявів при гострих респіраторних інфекціях - головного болю,больових відчуттів у тілі, пропасниці, закладеності носа і його пазух, нежитю ічихання.

Спосіб застосування тадози.При появі перших симптомів хворобилікування слід починати якомога раніше. Вміст пакетика розчиняють у склянцігарячої води і випивають теплим. Дорослі і підлітки старше 15 років приймаютьпо одному пакетику три рази на день, інтервал між прийомами повинен бути неменше 4 годин. Для пацієнтів з порушенням функції печінки інтервал міжприйомами препарату повинен бути не менше 8 годин. Не можна перевищуватимаксимальну добову дозу - 3 пакетики!

Побічна дія.Побічні ефекти спостерігаютьсярідко.Центральна нервова система:повільна швидкість реакції, сонливість, порушенняакомодації (порушення здатностічітко бачити предмети, які знаходяться на різній відстані),головний біль, затьмареннясвідомості у людей похилого віку.Шлунково-кишковий тракт: сухість уроті, нудота, біль у надчеревній ділянці, пронос.Серцево-судинна система:короткочасне підвищення артеріального тиску і прискоренесерцебиття.Сечостатева система: утрудненесечовипускання.Алергічні реакції: висипання,свербіж, кропив’янка, набряк Квінке.Система кровотворення: дуже рідко -анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз,метгемоглобінемія.

Протипоказання.Підвищена чутливість до діючих абодопоміжних речовин препарату; артеріальнагіпертензія; закритокутоваглаукома; тяжкі захворювання печінки, нирок, серцево-судинноїсистеми, щитовидної залози, легенів(також бронхіальна астма); виразка шлунка ідванадцятипалої кишки; хворобипідшлункової залози і сечового міхура; утрудненесечовипускання при аденоміпередміхурової залози; порушення кровотворення; дефіцитензиму глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.Вагітність і годування груддю. Дітиі підлітки до 15 років.Не застосовувати хворим нафенілкетонурію. Не рекомендується застосовувати хворим зпідвищеним рівнем згортання крові.

Передозування.Пов’язано з передозуванням парацетамолу.Симптоми: природні симптоми, що виникають протягом перших 24 годин післяпередозування парацетамолу, - це нудота і блювання. Пізніше може виникнути більу животі чи правому підребер’ї, втрата апетиту, потовиділення, запаморочення,шум у вухах, погіршання слуху (особливо у людей похилого віку), загальнаслабкість, гепатит, печінкова недостатність, ниркова недостатність. Невідкладнадопомога: якщо є підозра на передозування, необхідно забезпечити невідкладнумедичну допомогу, зробити промивання шлунка і незалежно від кількостіприйнятого препарату, але не пізніше, ніж через 16 годин після передозування,ввести антидот, не чекаючи результатів аналізу крові. Антидоти - ацетицистеїн іметіонін.

Особливості застосування.
Не можна перевищувати зазначеноїдози!Обережності слід дотримуватисьхворим з порушенням функції печінки і нирок, згортаннякрові (у випадку значних порушеньзастосування протипоказано), з алкогольноюзалежністю, людям похилого віку.Особам, які зловживають алкоголем,перед застосуванням Гріпофлексу 500 необхіднопроконсультуватися з лікарем.Якщо виникли нудота, блювання, більу животі, втрата апетиту, запаморочення, шум увухах, погіршання слуху, лікуванняпрепаратом Гріпофлекс 500 необхідно припинити.Вплив на здатність керувати транспортнимизасобами. Під час застосування препарату неможна керувати транспортнимизасобами чи обслуговувати складні механізми, оскількипрепарат може спричинюватисонливість, відчуття втоми, уповільнену реакцію.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Не можна одночасно застосовуватиГріпофлекс 500 з препаратами, що містять парацетамол,фенірамін; з нестероїднимипротизапальними засобами; з лікарськими засобами, які діютьна центральну нервову систему(снодійні засоби, трициклічні антидепресанти,транквілізатори), і зантигіпертензивними засобами.При одночасному застосуванні збарбітуратами, дифеніном, карбамазепіном,рифампіцином, індукторамимакросомальних ензимів печінки збільшується ризикгепатотоксичності парацетамолу.При одночасному застосуванні парацетамолуіз зидовудином підвищується токсичністьобох медикаментів; частішевідмічають гранулоцитопенію.Аскорбінова кислота збільшуєвсмоктування пеніциліну, зменшує дію гепарину іантикоагулянтів непрямої дії, приодночасному застосуванні із саліцилатами збільшуєтьсяризик появи кристалурії.Під час лікування Гріпофлексом 500слід утримуватись від вживання алкоголю, черезможливе підсилення його токсичноїдії. Алкоголь знижує терапевтичну дію парацетамолу, атакож може призвести до розвиткугострого панкреатиту.

Умови та термін зберігання.Зберігати у сухому, недоступномудля дітей місці. Зберігати при температурі від 15°С до 25°С. Термін придатності2 - роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z