Загружается, подождите...

Грипофлекс 750 (Gripofleks 750)


склад: 1 пакетик містить парацетамолу 750 мг, аскорбінової кислоти 200 мг,фенілефрину гідрохлориду 10 мг;допоміжні речовини: аспартам, манітол, ароматизатор, барвник сонячнийжовтий (Е-110).

Форма випуску. Порошок дозований.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики.Код АТС N02 ВЕ 51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Грипофлекс 750 є комбінованим знеболювальним, жарознижувальним, антиалергічнимзасобом. Зменшує симптоми грипу та інших гострих респіраторних інфекцій.Парацетамол - знеболювальний, жарознижувальний засіб зі слабковираженою протизапальною дією. Зменшує біль і знижує підвищену температурутіла.Аскорбінова кислота (вітамін С) забезпечує додаткову потребу у вітамініС у випадку грипу та гострих респіраторних інфекцій. Зменшує проникністькапілярів. Стимулює неспецифічну резистентність організму.Фенілефрину гідрохлорид – симпатоміметик. У терапевтичних дозах маєпереважно a-адренергічну дію і не спричиняє стимулюючої дії на центральнунервову систему. Звужує периферичні кровоносні судини, знижує набряк слизистоїноса, полегшує дихання через ніс.Фармакокінетика. Парацетамол добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту незалежновід форми лікарського засобу – таблетки, капсули чи рідкі лікарські форми.Після прийому одноразової пероральної дози парацетамол досягає максимальноїконцентрації в плазмі крові протягом 30 - 60 хвилин. Він рівномірнорозподіляється в тканинах організму. Зв’язування парацетамолу з білками плазмикрові нестійке. Період напіввиведення парацетамолу становить 1 - 4 години, йогобільша частина піддається глюкуронізації в печінці. Він виводиться з організмув незміненому вигляді із сечею протягом доби. Парацетамол характеризуєтьсявисокою біодоступністю.Аскорбінова кислота швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту ідобре розподіляється в тканинах організму. 25% аскорбінової кислоти зв’язуєтьсяз білками плазми крові. Аскорбінова кислота виводиться з організму із сечею увигляді метаболітів.Всмоктування фенілефрину гідрохлориду з шлунково-кишкового трактумінливе. Фенілефрин метаболізується при першому проходженні через печінку за участімікросомальних моноаміноксидаз печінки. Фенілефрину гідрохлорид виводиться зорганізму із сечею у вигляді сульфату кон’югата.

Показання для застосування.Симптоматичне лікування інфекційно-запальних захворювань - застуд,грипу, гострих респіраторних інфекцій, запалень верхніх дихальних шляхів іалергічних проявів при гострих респіраторних інфекціях - головного болю,больових відчуттів у тілі, пропасниці, закладеності носа і його пазух, нежитю ічихання.

Спосіб застосування та дози.При появі перших симптомів хвороби лікування слід починати якомогараніше. Вміст пакетика розчиняють у склянці гарячої води і випивають теплим.Дорослі і підлітки старше 15 років приймають по одному пакетику три рази надень, інтервал між прийомами повинен бути не менше 4 годин. Для пацієнтів зпорушенням функції печінки інтервал між прийомами препарату повинен бути неменше 8 годин. Не можна перевищувати максимальну добову дозу – 3 пакетики!

Побічна дія. Побічні ефекти спостерігаються рідко.Центральна нервова система: повільна швидкість реакції, сонливість,парестезії, тремор, порушення акомодації (порушення здатності чітко бачитипредмети, які знаходяться на різній відстані), головний біль, затьмареннясвідомості у людей похилого віку.Шлунково-кишковий тракт: сухість у роті, нудота, біль у надчеревнійпорожнині, пронос.Серцево-судинна система: короткочасне підвищення артеріального тиску іприскорене серцебиття, брадикардія, аритмія, біль в області серця.Сечостатева система: утруднене сечовипускання, олігурія.Алергічні реакції: висипання, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке.Система кровотворення: дуже рідко – анемія, тромбоцитопенія,лейкопенія, агранулоцитоз, метгемоглобінемія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до діючих або допоміжних речовин препарату; артеріальнагіпертензія; закритокутова глаукома; тяжкі захворювання печінки, нирок,серцево-судинної системи, щитовидної залози, легенів (також бронхіальна астма);виразка шлунка і дванадцятипалої кишки; хвороби підшлункової залози і сечевогоміхура; утруднене сечовипускання при аденомі передміхурової залози; порушеннякровотворення; дефіцит ензиму глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, брадикардія,аритмія.Вагітність і годування груддю. Діти і підлітки до 15 років.Не застосовувати хворим на фенілкетонурію. Не рекомендуєтьсязастосовувати хворим з підвищеним рівнем згортання крові.

Передозування. Пов’язано з передозуванням парацетамолу. Симптоми: природні симптоми,що виникають протягом перших 24 годин після передозування парацетамолу, - ценудота і блювання. Пізніше може виникнути біль у животі чи правому підребер’ї,втрата апетиту, потовиділення, запаморочення, шум у вухах, погіршання слуху(особливо у людей похилого віку), загальна слабкість, гепатит, печінкова таниркова недостатність. Невідкладна допомога: якщо є підозра на передозування,необхідно забезпечити невідкладну медичну допомогу, зробити промивання шлунка інезалежно від кількості прийнятого препарату, але не пізніше, ніж через 16годин після передозування, ввести антидот, не чекаючи результатів аналізукрові. Антидоти – ацетицистеїн і метіонін.

Особливості застосування. Не можна перевищувати зазначені дози!Обережності слід дотримуватись хворим з порушенням функції печінки і нирок,згортання крові (у випадку значних порушень застосування протипоказано), залкогольною залежністю, людям похилого віку.Особам, які зловживають алкоголем, перед застосуванням Грипофлексу 750необхідно проконсультуватися з лікарем.Якщо виникли нудота, блювання, біль у животі, втрата апетиту,запаморочення, шум у вухах, погіршання слуху, лікування препаратом Грипофлекс750 необхідно припинити. Вплив на здатність керувати транспортними засобами.Під час застосування препарату не можна керувати транспортними засобами чиобслуговувати складні механізми, оскільки препарат може спричинюватисонливість, відчуття втоми, уповільнену реакцію.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не можна одночасно застосовувати Грипофлекс 750 з препаратами, щомістять парацетамол, фенілефрин; з нестероїдними протизапальними засобами; злікарськими засобами, які діють на центральну нервову систему (снодійні засоби,трициклічні антидепресанти, транквілізатори), із антигіпертензивними засобами.Застосування інгібіторів МАО необхідно припинити за 2 тижні до прийомупрепаратів, які містять фенілефрин.При одночасному застосуванні з барбітуратами, дифеніном,карбамазепіном, рифампіцином, індукторами макросомальних ензимів печінкизбільшується ризик гепатотоксичності парацетамолу;При одночасному застосуванні парацетамолу із зидовудином підвищуєтьсятоксичність обох медикаментів; частіше відмічають гранулоцитопенію.Аскорбінова кислота збільшує всмоктування пеніциліну, зменшує діюгепарину і антикоагулянтів непрямої дії, при одночасному застосуванні ізсаліцилатами збільшується ризик появи кристалурії.Під час лікування Грипофлексом 750 слід утримуватись від вживанняалкоголю, через можливе підсилення його дії. Алкоголь знижує терапевтичну діюпарацетамолу, а також може призвести до розвитку гострого панкреатиту.

Умови зберігання.Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі 15 оС– 25 °С.

Термін придатності. 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z