Загружается, подождите...

Грипмакс ніч (Gripmaxnight)


основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: м’які, прозорі желатинові капсули зеленогокольору, овальної форми, з надрукованим білою харчовою фарбою 74;

склад: 1 капсула містить парацетамолу 250 мг, псевдоефедрину гідрохлориду 30мг, декстрометорфану 10 мг, доксиламіну 6,25 мг;допомiжнi речовини: поліетиленгліколь, пропіленгліколь, коллідон,желатин, сорбітол, гліцерин, вода дистильована, барвники жовтий, синій.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Парацетамол у комбінаціях з іншими препаратами безпсихолептиків. Код АТС – N02BE51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Властивості препарату Грипмакс® Нічвизначаються наявними у складі парацетамолом (анальгетик і жарознижуючийзасіб), псевдоефедрином (судинозвужуючий компонент), декстрометорфаном(протикашльовий засіб) і доксиламіном (антигістамінний компонент із седативнимефектом). У комплексі всі ці складові симптоматично полегшують перебігзастудних захворювань та грипу.Парацетамол має жарознижуючу і помірну анальгетичну дію. Він блокуєциклооксигеназу (ЦОГ) тільки у центральній нервовій системі, впливаючи нацентри болю і терморегуляції. У вогнищах запалення клітинні пероксидазинейтралізують вплив парацетамолу на ЦОГ, спричиняючи відсутність протизапальноїактивності. Внаслідок відсутності впливу на синтез простагландинів упериферичних тканинах не має негативного впливу на водно-сольовий обмін (невикликає затримку натрію і води) та слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.Псевдоефедрuн звужує судини слизової оболонки носа і глотки, зменшує їїнабряк і секрецію слизу, через що полегшує носове дихання.Декстрометорфан підвищує кашльовий поріг у кашльовому центрі, чимпригнічує сухий кашель, обумовлений подразненням слизової оболонки носоглоткита бронхів.Доксиламін блокує гістамінові Н1-рецептори,виявляє седативну і М-холинолітичну дію. Завдяки значному седативно-снодійномуефекту полегшує засинання, збільшує тривалість сну.Фармакокінетикапрепарату не досліджувалася.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування застуднихзахворювань і грипу у нічний час.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям з 15 років внутрішньо по1-2 капсули раз на добу перед сном, зазвичай протягом 3-5 днів. Термінлікування не повинен перевищувати 7 днів поспіль.

Побічна дія. Препарат у рекомендованих дозах зазвичай добресприймається. Зрідка можуть спостерігатися сонливість удень, сухість у роті,нудота. Ці явища зникають після закінчення лікування. При виникненні алергічнихпроявів (шкірний висип, свербіж, кропив’янка тощо), артеріальної гіпертензії,тахікардії, запаморочення, болю в епігастрії прийом препарату треба негайноприпинити. При значному перевищенні доз і терміну лікування виникає загрозагепатотоксичної та нефротоксичної дії, гемолітичної / апластичної анемії,панцитопенії.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість будь-якого зкомпонентів препарату. Препарат не застосовується при виражених порушеннях функції печінки абонирок, важких ступенях артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця. З обережністю застосовувати при синдромі Жильбера, дефіцитіглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворюваннях крові, у пацієнтів похилого віку,ослаблених і виснажених, а також у алкоголіків.Тільки за рекомендацією лікаря приймати пацієнтам, хворим настенокардію, артеріальну гіпертензію, глаукому, цукровий діабет, іззахворюваннями щитовидної залози, гіперплазією передміхурової залози, емфіземоюлегень.

Передозування. У пацієнтів з функціональною недостатністю печінкита нирок передозування парацетамолу може загрожувати пошкодженням печінки іускладнюватися нирковою недостатністю (тубулярний некроз).Передозування псевдоефедрину викликає збудження, артеріальнугіпертензію, порушення ритму серця. Передозування декстрометорфану спричиняє запаморочення, сонливість,порушення зору, порушення координації рухів і утруднення дихання.Передозування доксиламіну характеризується сонливістю, запамороченням,мідріазом.Першими ознаками передозування препарату Грипмакс® Ніч можнавважати нудоту, блювання, анорексію, значну сонливість і різке погіршеннязагального самопочуття. Гостре передозування вимагає термінового лікарськогоогляду, промивання шлунка з подальшим призначенням ентеросорбентів, метіоніну,N-ацетилцистеїну, гепатопротекторів і симптоматичних засобів.

Особливості застосування. Не перебiльшувати рекомендовані дози і термінлікування. Якщо після 3-х днів лікування загальний стан хворого має тенденціюдо погіршення, з’являються нові симптоми або зростає вираженість попередніх,необхідне ретельне обстеження для своєчасного уточнення діагнозу. Утримуватися від вживання алкоголю під час прийому препарату. Не рекомендується застосування препарату під час вагітності аболактації. Не рекомендується дітям до 15 років.Оскільки складові препарату Грипмакс® Ніч можуть впливати напсихомоторні реакції, слід утримуватися від керування автотранспортом і роботиз потенційно небезпечними механізмами після його прийому.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У разі застосування препарату Грипмакс®Ніч разом із будь-якими іншими лікарськими засобами обов’язкова консультаціялікаря.Забороняється застосовувати Грипмакс® Ніч під час тапротягом мінімум 2-х тижнів після закінчення лікування інгібіторами МАО. Неприймати одночасно з барбітуратами, протиепілептичними та протипаркінсонічнимизасобами, дигідроерготаміном, рифампіцином, хлорамфеніколом, метилдопою,флюокситином або галоперидолом. Сполучати прийом препарату Грипмакс® Ніч із метоклопрамідом,домперидоном, холестираміном і варфарином варто тільки у разі з’ясованоїтерапевтичної потреби. Не слід використовувати капсули Грипмакс® Нічодночасно з іншими препаратами, що містять такі самі діючі речовини.

Умови та термін зберігання. Зберігати у місці, недоступному для дітей,захищеному від світла і вологи, при температурі до 30°C. Термін придатності - 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z