Загружается, подождите...

Грипмакс (Gripmax)


основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: м’які, прозорі желатинові капсулиоранжевого кольору, овальної форми, з надрукованим білою харчовою фарбою 4900;

склад: 1 капсула містить парацетамолу 250 мг, псевдоефедрину 30 мг,декстрометорфану 10 мг;допомiжнi речовини: поліетиленгліколь, пропіленгліколь, коллідон,желатин, сорбітол, гліцерин, вода дистильована, барвник жовтий.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Парацетамол у комбінаціях з іншими препаратами безпсихолептиків. Код АТС – N02BE51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Властивості препарату Грипмакс®визначаються наявними у складі парацетамолом (анальгетик і жарознижуючийзасіб), псевдоефедрином (судинозвужуючий компонент) і декстрометорфаном(протикашльовий засіб). У комплексі всі ці складові симптоматично полегшуютьперебіг застудних захворювань та грипу.Парацетамол має жарознижуючу і помірну анальгетичну дію. Він блокуєциклооксигеназу (ЦОГ) тільки у центральній нервовій системі, впливаючи нацентри болю і терморегуляції. У вогнищах запалення клітинні пероксидазинейтралізують вплив парацетамолу на ЦОГ, спричиняючи відсутність протизапальноїактивності. Внаслідок відсутності впливу на синтез простагландинів упериферичних тканинах не має негативного впливу на водно-сольовий обмін (невикликає затримку натрію і води) та слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.Псевдоефедрuн звужує судини слизової оболонки носа і глотки, зменшує їїнабряк і секрецію слизу, через що полегшує носове дихання.Декстрометорфан підвищує кашльовий поріг у кашльовому центрі, чим пригнічуєсухий кашель, обумовлений подразненням слизової оболонки носоглотки та бронхів.Грипмакс® протидіє симптомам, властивим більшості застуднихзахворювань, гострих респіраторних інфекцій і грипу: Фармакокінетикапрепарату не досліджувалася.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування застуднихзахворювань і грипу.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям з 12 років внутрішньо по1-2 капсули не більше, ніж 4 рази на добу протягом 3-5 днів. Препаратприймається залежно від вираженості симптомів застуди, але добова доза неповинна перевищувати 8 капсул, а термін лікування – 7 днів поспіль.

Побічна дія. Препарат у рекомендованих дозах зазвичай добресприймається. Зрідка можуть спостерігатися сухість у роті, збудливість,безсоння, нудота. Ці явища зникають після припинення лікування. При виникненніалергічних проявів (шкірний висип, свербіж, кропив’янка тощо), артеріальноїгіпертензії, тахікардії, запаморочення, болю в епігастрії прийом препаратутреба негайно припинити. При значному перевищенні доз і терміну лікування виникає загрозагепатотоксичної та нефротоксичної дії, гемолітичної / апластичної анемії,панцитопенії.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість будь-якого зкомпонентів препарату. Препарат не застосовується при виражених порушеннях функції печінки абонирок, важких ступенях артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця. З обережністю застосовувати при синдромі Жильбера, дефіцитіглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворюваннях крові, у пацієнтів похилого віку,ослаблених і виснажених, а також у алкоголіків.Тільки за рекомендацією лікаря приймати пацієнтам, хворим настенокардію, артеріальну гіпертензію, глаукому, цукровий діабет, іззахворюваннями щитовидної залози, гіперплазією передміхурової залози, емфіземоюлегень.

Передозування. У пацієнтів з функціональною недостатністю печінкита нирок передозування парацетамолу може загрожувати пошкодженням печінки іускладнюватися нирковою недостатністю (тубулярний некроз).Передозування псевдоефедрину викликає збудження, артеріальнугіпертензію, порушення ритму серця. Передозування декстрометорфану спричиняє запаморочення, сонливість,порушення зору, порушення координації рухів і утруднення дихання.Першими ознаками передозування препарату Грипмакс® можнавважати нудоту, блювання, анорексію, блідість і різке погіршення загальногосамопочуття. Гостре передозування вимагає термінового лікарського огляду,промивання шлунка з подальшим призначенням ентеросорбентів, метіоніну,N-ацетилцистеїну, гепатопротекторів і симптоматичних засобів.

Особливості застосування. Не перебiльшувати рекомендовані дози і термінлікування. Якщо після 3-х днів лікування загальний стан хворого має тенденціюдо погіршення, з’являються нові симптоми або зростає вираженість попередніх,необхідне ретельне обстеження для своєчасного уточнення діагнозу. Утримуватися від вживання алкоголю під час прийому препарату. Не рекомендується застосування препарату під час вагітності аболактації.Оскільки складові препарату Грипмакс® можуть впливати напсихомоторні реакції, дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом іроботі з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У разі застосування препарату Грипмакс®разом із будь-якими іншими лікарськими засобами обов’язкова консультаціялікаря.Забороняється застосовувати Грипмакс® під час та протягоммінімум 2 тижнів після закінчення лікування інгібіторами МАО. Не прийматиодночасно з барбітуратами, протиепілептичними та протипаркінсонічними засобами,дигідроерготаміном, рифампіцином, хлорамфеніколом, метилдопою, флюокситином абогалоперидолом. Сполучати прийом препарату Грипмакс® із метоклопрамідом,домперидоном, холестираміном і варфарином варто тільки у разі з’ясованоїтерапевтичної потреби. Не слід використовувати капсули Грипмакс®одночасно з іншими препаратами, що також містять парацетамол.

Умови та термін зберігання. Зберігати у місці, недоступному для дітей,захищеному від світла і вологи, при температурі до 30°C. Термін придатності - 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z