Загружается, подождите...

Грипго (Gripgo)


основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки, що мають форму капсули,білого кольору;

склад: 1 таблетка містить парацетамолу 500 мг, кофеїнубезводного 30 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг, хлорфеніраміну малеату 2 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна,натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BE51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Грипго® – цекомбінованийлікарський засіб, дія якого зумовлена компонентами, що входять до його складу.Парацетамол – це аналгетик-антипіретик, який має жарознижуючі і знеболюючівластивості, що пов’язано з впливом парацетамолу на гіпоталамічний центртерморегуляції і його можливістю інгібувати синтез простагландинів. Кофеїн – це алкалоїд групи метилксантинів, якийбезпосередньо стимулює дихальний і судинний центр головного мозку, поліпшуєфізичний і емоційний стан пацієнтів, завдяки чому зменшуються прояви астеніїпри інфекційних захворюваннях. Збільшує аналгезуючий ефект парацетамолу. Фенілефрину гідрохлорид – симпатоміметичний засіб,який зменшує набряк і гіперемію у верхніх відділах дихальних шляхів і синусах,що сприяє поліпшенню носового дихання. Стимулює переважноальфа-адренорецептори, завдяки чому відбувається звуження периферичних судин ізменшення їх проникності, зменшується утворення слизистого секрету. Хлорфеніраміну малеат – антигістамінний засіб, якийзменшує алергічний компонент інфекційного захворювання. Конкурентно блокуєгістамінові H1-рецептори і перешкоджає розвитку ефектів гістаміну,усуває нежить, свербіж у носі, різь в очах. Фармакокінетика. Фармакокінетичні властивості Грипго®зумовлені фармакокінетикою кожного інгредієнта препарату. Парацетамол швидко імайже повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальнаконцентрація його в плазмі досягається через 10 - 60 хв після пероральногозастосування. Приблизно 25% парацетамолу зв’язується з білками плазми.Парацетамол метаболізується в печінці і виводиться переважно із сечею у виглядіглюкуронідних і сульфатних кон’югатів. У незміненому вигляді виводиться менше5%. Період напіввиведення становить 1 - 4 год. Кофеїн швидко абсорбується і розподіляється по всіхтканинах і органах організму, включаючи ЦНС, ембріональні тканини і груднемолоко. Він швидко метаболізується і виводиться переважно з сечею (70%). Фенілефрин швидко всмоктується після пероральногозастосування, пікові концентрації в плазмі досягаються через 1 - 2 год, рівеньвсмоктування – 70%, період напіввиведення – 2 - 3 год, виводиться переважно зсечею.Хлорфеніраміну малеат швидко абсорбується із шлунково-кишковоготракту і розподіляється по всіх тканинах організму. Приблизно 25% зв’язується зпротеїнами плазми.

Показання для застосування. Лікування симптомів грипу і інших гострихреспіраторних вірусних захворювань, таких як пропасниця, головний біль,закладеність носа, риніт, синусит, біль у горлі, біль в очах, біль у м’язах,кашель.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначаютьпо 1 таблетці 3 - 4 рази на добу. Максимальна добова доза – 4 таблетки. Тривалістькурсу лікування – не більше 3 - 5 діб.

Побічна дія. Алергічні реакції на шкірі, кропив’янка, свербіж, утяжких випадках – анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк, сонливість,нудота, блювання, біль у животі, сухість у роті, збудження, тривожність,підвищення артеріального тиску, тахікардія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз.Переважно у пацієнтів літнього віку можливі запор і затримка сечовипускання.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентапрепарату, недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, тяжкі захворюванняпечінки, нирок і крові, тяжка артеріальна гіпертензія, тиреотоксикоз, хронічнийалкоголізм; дитячий вік до 12 років; вагітність і лактація.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, сухість у роті, носі тагорлі, біль у ділянці шлунка або печінки, пітливість, порушення дихання,сплутаність свідомості, брадикардія, артеріальна гіпертензія, тахікардія,аритмія, почервоніння обличчя. В тяжких випадках розвивається печінкованедостатність і кома.Лікування: промивання шлунка і призначеннясорбентів, у разі необхідності проводиться симптоматична терапія. Антидотомпарацетамолу є ацетилцистеїн, метіонін.

Особливості застосування. З обережністю призначають при схильності добрадикардії, серцевій недостатності, ішемічній хворобі серця, атеросклерозі,артеріальній гіпертензії, гіпертрофії передміхурової залози, людям літньоговіку.У пацієнтів з патологією системи крові необхідноконтролювати аналізи крові. Під час лікування препаратом Грипго®вживання алкогольних напоїв категорично забороняється.Немає остаточних даних щодо безпеки застосуванняпрепарату в період вагітності і лактації. Під час прийому Грипго® слід додержуватиобережності при керуванні транспортними засобами і роботі з потенційнонебезпечними механізмами через можливість зниження швидкості реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід призначати Грипго®одночасно з іншими препаратами, що містять парацетамол, і з іншиминестероїдними протизапальними засобами.Ризик розвитку гепатотоксичної дії підвищується приодночасному застосуванні барбітуратів, дифеніну, карбамазепіну, рифампіцину,зидовудину і інших індукторів мікросомальних ферментів печінки. Барбітуратиослаблюють жарознижуючий ефект парацетамолу.Не слід одночасно застосовувати препарат зтрициклічними антидепресантами, інгібіторами МАО і протягом 14 днів після їхвідміни через можливість посилення гепатотоксичного ефекту парацетамолу. Нафоні резерпіну можливо підвищення артеріального тиску. Алкалоїди ріжківпосилюють аритмогенність. При одночасному прийомі метоклопраміду, домперидонуабо холестираміну знижується всмоктування парацетамолу.Флуконазол, кетоконазол, мексилетин і тербінафінможуть помірно збільшувати концентрацію кофеїну в плазмі з можливим посиленнямйого ефекту і токсичності. Препарат посилює ефект непрямих антикоагулянтів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомумісці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z