Загружается, подождите...

Грипфлю (Gripflu)


основні фізико-хімічні властивості: тверді, круглі, плоскі таблеткиз лінією розлому та фаскою на одній стороні, білого або майже білого кольору;

склад: 1 таблетка містить: парацетамолу -500 мг, хлорфеніраміну малеату - 2 мг, фенілефрину гідрохлориду – 10,0 мг, кофеїну – 30 мг; допоміжніречовини: крохмаль,метилпарабен, пропілпарабен, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, талькочищений, барвник еритрозин.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики таантипіретики. Парацетамол у комбінації з іншими препаратами (без психолептиків).Код АТС N02ВЕ51.

Фармакологічні властивості. Аналгезуюча діяпарацетамолу поширюється на центральну і периферичну нервову системи, алемеханізм дії повністю не встановлений. Жарознижувальна дія опосередкованавпливом на регулюючі центри гіпоталамусу. В терапевтичних дозах парацетамолвиявляє незначний вплив на серцево-судинну систему.Хлорфеніраміну малеат належить догрупи блокаторів Н1-рецепторів. Має помірно виражену седативну таМ-холіноблокуючу дії. Інгібує біологічні ефекти гістаміну: зменшує симптомиалергічного риніту, чхання, ринорею, подразнення у глотці. Фенілефринугідрохлорид зумовлює зменшення набряку та гіпереміїслизової оболонки верхніх дихальних шляхів та синусів.Кофеїн перш за все впливає нацентри вищої нервової діяльності. Кофеїн безпосередньо стимулює серцевудіяльність і підвищує силу скорочення міокарда.Фармакокінетика. Фармакокінетичні властивості Грипфлю обумовлені фармакокінетикою кожного інгредієнта препарату.Парацетамол швидко і майже повністю адсорбується ізшлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягаєтьсячерез 2 години після прийому. Він метаболізується у печінці і виводиться,головним чином, з сечею у формі глюкуронідних і сульфатних кон’югатів. Менше 5%виводиться у незміненому вигляді. Період напіввиведення коливається від 1 до 4год. Препарат рівномірно розподіляється по всіх рідинах організму, приблизно25% його зв’язується з протеїнами плазми крові.Хлорфеніраміну малеат швидко абсорбується із шлунково-кишковоготракту і розподіляється по всіх тканинах організму. Приблизно 25% зв’язується зпротеїнами плазми. Фенілефринлегко всмоктується після перорального прийому,пікові концентрації у плазмі досягаються через 1 - 2 год; середній час напіввиведення 2-3 год. Фенілефрин значно метаболізується в організмі,виводиться переважно з сечею.Кофеїн швидко абсорбується і розподіляється по всіхтканинах і рідинах організму, включаючи ЦНС, ембріональні тканини і груднемолоко. Він швидко метаболізується і виводиться з сечею. Період напіврозпаду уплазмі дорівнює приблизно 3 год. 70% дози виводиться з сечею.

Показання для застосування. Грипфлю застосовується як допоміжний засіб у лікуваннівірусних інфекцій верхніх дихальних шляхів, які супроводжуються набрякомслизової оболонки носа, підвищенням температури тіла та головним болем, болем ум’язах.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше12 років призначають по одній таблетці 3 - 4 рази на добу, але не більше 4таблеток протягом доби. Курс лікування не повинен перевищувати 7 діб.

Побічна дія. Убільшості випадків препарат переноситься добре.Побічні ефектипарацетамолу звичайно слабко виражені. При довготривалому застосуванні,особливо у великих дозах, можливі гепатотоксична дія, анемія, метгемоглобінемія.Іноді виникають висипання та інші алергічні шкірні реакції.Побічними ефектами, що звичайно пов’язані зкофеїном, є подразнення шлунково-кишкового тракту і стимуляція центральноїнервової системи. Побічні ефекти фенілефрину

- артеріальна гіпертензія, тахікардія.Побічними ефектамихлорфеніраміну малеату є нудота, блювання або біль у кишечнику.

Протипоказання. Підвищена чутливість доодного з компонентів препарату. Препарат не призначається жінкам під час вагітності та в періодлактації, а також пацієнтам з артеріальною гіпертензією та серцевими хворобами.Тяжкі порушення функції печінки. Дитячий вік до 12 років.

Передозування. Не перевищуватирекомендовану дозу. При передозуванні препаратом можливі виникнення симптомів збоку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, відчуття дискомфорту вепігастральній ділянці, прискорене серцебиття, тремор, головний біль,запаморочення, порушення сну. Лікування симптоматичне. При значному перевищеннідози (більше 10 г парацетамолу) – введення метионіну через 8 – 9 год післяпередозування та ацетилцистеїну – через 12 год.

Особливості застосування. Якщо висока температуразберігається протягом 3 днів і більше або виникає знову, а біль не припиняєтьсябільше 5 днів, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Ефектдії парацетамолу посилюється при його комбінації з кодеїном, аскорбіновоюкислотою, скополаміном, хлорфенаміном, пропифеназоном та кофеїном. Приодночасному застосуванні барбітуратів, трициклічних антидепресантів, а такожалкоголю можливе збільшення періоду напіввиведення парацетамолу. Нерекомендується застосовувати Грипфлю одночасно з іншими препаратами, якімістять парацетамол.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурів захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z