Загружается, подождите...

Грипколд (Gripcold)


основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі, плоскі таблетки з можливими ледь помітними вкрапленнями світло-сірого кольору, з фаскою танасічкою наодній стороні;

склад: 1 таблетка містить парацетамолу 500 мг, хлорфеніраміну малеату 2 мг,фенілпропаноламіну гідрохлориду 25 мг, кофеїну безводного 30 мг;допоміжні речовини: натрію метилпарагідроксилбензоат, бензойна кислота,натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, крохмаль,полівінілпіролідон К-30.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група.Аналгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінаціїбез психолептиків. Код АТС N02ВЕ51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Фармакологічні властивостітаблеток зумовлені діючими речовинами, які входять до їх складу. Парацетамол забезпечує аналгетичну та жарознижуючу дію за рахунокпригнічення синтезу простагландинів. Хлорфеніраміну малеат виявляє виражені антигістамінні властивості.Кофеїн сприяє розширенню судин і поліпшенню кровообігу в головномумозку, потенціює дію парацетамолу.Фенілпропаноламінугідрохлорид збуджує альфа - адренорецептори, звужує судини, зменшує набряк ігіперемію слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і придаткових пазух носа. Фармакокінетика. Парацетамол швидко і майже повністю абсорбується ізшлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі кровідосягається через 2 години після прийому. Парацетамол метаболізується упечінці і виводиться головним чином із сечею у формі глюкуронідних і сульфатнихкон'югатів. Менше 5% виводиться у незміненому вигляді. Період напіввиведеннястановить 1 - 4 години. Препарат рівномірно розподіляється по всіх рідинахорганізму, приблизно 25% його зв'язується з білками плазми.Хлорфеніраміну малеат швидко абсорбується із шлунково-кишкового трактуірозподіляється по всіх тканинах організму. Приблизно 25% зв'язується збілкамиплазми. Фенілпропаноламіну гідрохлорид метаболізується у печінці і кишечнику. Кофеїн швидко абсорбується і розподіляється по всіх тканинах і рідинахорганізму, включаючи ЦНС, ембріональні тканини і грудне молоко. Віншвидкометаболізується і виводиться із сечею. Період напіврозпаду у плазмідорівнюєприблизно 3 годинам. 70% дози виводиться з сечею і лише 3% залишаєтьсяу незміненому стані.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострихреспіраторних та інфекційно-запальних захворювань: усунення високоїтемператури, головного болю, міалгії, болю в горлі, набряку слизової оболонкиносової порожнини, ринореї, підвищеного сльозовиділення, свербежу слизовоїоболонки очей та носа.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям після 12 років препаратпризначають приймати по 1-2 таблетки 3-4 рази на добу, після їди. Максимальнадобова доза – 8 таблеток. Курс лікування препаратом становить 4 - 7 днів.

Побічна дія. Побічна дія таблеток зумовлена діючими речовинами,які входять до їх складу. Парацетамол може спричинювати шкірні алергічні реакції (висипання,свербіж, почервоніння), розлади шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання,біль в епігастральній області), анемію, змінювати клітинний склад периферійноїкрові.Побічними ефектами фенілпропаноламіну гідрохлориду може бути відчуттятривоги, тремор, безсоння, збудження або слабкість, сплутаність свідомості,зниження апетиту, диспное, підвищення пото- та слиновиділення, порушеннявиділення сечі.Хлорфеніраміну малеат може спричинити сонливість.Кофеїн, стимулюючи центральну нервову систему, може спричинюватизбудження, тахікардію, артеріальну гіпертензію.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,кардіоваскулярні порушення (тахікардія, гіпертензія), глаукома, вагітність ілактація, діти до 12 років, печінкова та ниркова недостатність, вродженагіпербілірубінемія (синдроми Жильбера, Дубіна-Джонсона, Ротора), дефіцитглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, виражена анемія, лейкопенія, підвищеназбудливість, виражений атеросклероз, літній вік, ішемічна хвороба серця,гіпертиреоз, гіпертрофія передміхурової залози, цукровий діабет тяжкогоперебігу.

Передозування. Передозування препарату може спричинити шкірніалергічні реакції (висипання, свербіж, почервоніння), порушення функціїсерцево-судинної системи (тахікардія, гіпертензія), печінки (біль у правомупідребер’ї), відсутність або зниження апетиту, нудота, блювання, сонливість абобезсоння. При перших ознаках передозування припинити застосування препарату.Терапія - симптоматична.

Особливості застосування. Таблетки Грипколдне можна застосовуватиособам, робота яких пов’язана з підвищеною увагою (водій, диспетчер та ін.).Седативний ефект препарату може потенціюватись алкоголем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Таблетки Грипколд не можна застосовуватиразом з амантадином, амілоридом, антацидами,ацетилсаліциловою кислотою,атенололом, каптоприлом, хлорамфеніколом, циметидином, кодеїном, скополаміном,пропіфеназоном, снодійними, транквілізаторами, іншими психотропними засобами, зз препаратами, які містять парацетамол. З обережністю призначають у сполученніз інгібіторами МАО.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі не вище 25ºС. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z