Загружается, подождите...

Грандаксин (Grandaxin)


міжнародна та хімічна назви: tofizopam;1-(3,4-диметокси-феніл)-5-етил-7,8-диметокси-4 метил-5Н-2,3-бензодіазепін;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглі, плоскі, зі зрізаноюфаскою, білого або сірувато-білого кольору, без або майже без запаху, згравіруванням на одному боці маркування GRANDAX, на іншому боці - насічка;

склад: 1 таблетка містить 50 мг тофізопаму;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна,желатин, кислота стеаринова, магнію стеарат, тальк, крохмаль картопляний.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анксіолітики. Код АТС N05B A23.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Тофізопам відноситься до транквілізаторів –анксіолітиків. При цьому препарат не викликає міорелаксації та седативногоефекту. Препарат регулює психовегетативні реакції, а також має помірнупсихостимулюючу активність.Фармакокінетика. При пероральному застосуванні швидко і майже повністюабсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація у кровідосягається протягом 1-1,5 год. Зв’язування з білками плазми крові – 50 %. Препарат не кумулює в організмі. Його метаболіти не маютьфармакологічної активності. Головним чином (60 %) виводиться з сечею і меншоюмірою (40%) у вигляді метаболітів – з калом. Період напіввиведення – 6 - 8 год.

Показання для застосування. Препарат застосовують в психіатрії і неврології:для лікування слабких психіатричних розладів, які характеризуютьсянапруженням, вегетативними порушеннями, слабким та помірним відчуттям тривоги,відсутністю мотивації, втомлюваністю, апатією, неактивністю внаслідок неврозів(особливо виснажуючий невроз), реактивною депресією, неврастенією, сексуальноюневрастенією;в терапії: для зниження проявів вторинних невротичних розладіввнаслідок первинного захворювання, іпохондрії, крім того, для зменшеннявираженості симптомів клімактеричного періоду;при абстинентному синдромі: для зменшення вегетативних симптомів істану збудження при пределірію та делірію.

Спосіб застосування та дози. Звичайною дозою для дорослих є 1-2 таблетки 1-3рази на добу ( 50-300 мг на добу). Щоб уникнути погіршення засинання, останнюдобову дозу слід прийняти до 17 год. Тривалість лікування – 4-12 тижнів,включаючи час, необхідний для поступової відміни препарату; при абстинентномусиндромі для профілактики і лікування делірію – від кількох діб до 3 - 4тижнів.

Побічна дія. Шлунково-кишковий тракт: зниження апетиту, нудота, метеоризм, сухість уроті. В окремих випадках можлива жовтяниця. Центральна нервова система: головний біль, порушення сну, надмірнепожвавлення, гіперактивність, агресивність. Шкіра: екзантема, свербіж.Можливі також пригнічення дихання, біль у м’язах.Після зниження дози вказані симптоми здебільшого зникають.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого з компонентів, що входять до складупрепарату;некомпенсована дихальна недостатність або респіраторний дистрес;в анамнезі пацієнта – синдром припинення дихання в період сну, ранішеперенесена кома;агресивно-імпульсивна психопатія;вагітність і годування груддю.

Передозування. Симптоми: блювання, сплутаність свідомості, кома, пригнічення диханняі/або епілептичні напади.Лікування: промивання шлунка, введення активованого вугілля. Якантагоніст можна застосовувати флумазеніл (Анексат). Його не слід застосовуватипацієнтам за наявності гіперчутливості до бензодіазепінів або флумазенілу, занаявності епілепсії в анамнезі. Слід пильно контролювати фізіологічні параметрипацієнта та застосовувати симптоматичну терапію. При пригніченні диханнязастосовується штучна вентиляція легенів. Застосування стимуляторів ЦНС нерекомендується. При виникненні гіпотензії рекомендується перевести пацієнта вположення Тренделенбурга і ввести внутрішньовенно рідину. Якщо це не допомагає,можна ввести дофамін або норадреналін. Діаліз і форсований діурез недопомагають.

Особливості застосування. У разі появи реакцій гіперчутливості або вираженогопорушення сну введення препарату слід припинити.Необхідна обережність при лікуванні пацієнтів із затримкою психічногорозвитку, а також при порушеннях функції нирок і/або печінки.Перед початком лікування можливо буде потрібно перевірити функціюпечінки та нирок. Не рекомендується застосовувати Грандаксин® при хронічномупсихозі, фобії або нав’язливих станах.Необхідна обережність при лікуванні пацієнтів з порушенням особистості(психопатія), артеріосклерозом, епілепсією. Незважаючи на те, що Грандаксин®не викликає сонливості чи депресії і не впливає на увагу, вважається, що великідози можуть спричинювати гіперактивність та агресивність, тому обмеження вкеруванні автомобілем та іншими механічними засобами залежать відіндивідуальних особливостей хворого.Кожна таблетка Грандаксину® містить 92 мг лактози. Цепотрібно мати на увазі при лікуванні пацієнтів з непереносимістю лактози.Пацієнтам рекомендується утримуватися від вживання алкогольних напоївпід час лікування Грандаксином®.Досвіду застосування Грандаксину® у дітей немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. З обережністю слід застосовувати препарат разом з такими лікарськимизасобами:- аналгетиками, засобами загальної анестезії, антидепресантами, Н1-антигістамінними препаратами, снодійними, антипсихотичними засобами(посилюється їх дія, наприклад, седативний ефект, пригнічення дихання);- протигрибковими засобами (кетоконазол, ітраконазол) – підвищення діїтофізопаму;- клонідином, антагоністами кальцієвих каналів – посилюється ефекттофізопаму;- дигоксином – підвищується рівень дигоксину у крові;- варфарином – зменшується антикоагулянтний ефект останнього;- дисульфірамом, циметидином, омепразолом, пероральнимиконтрацептивними засобами – пригнічується метаболізм тофізопаму.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 15 оС до25 оС, у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z