Загружается, подождите...

Гордокс (Gordox)


міжнародна назва: апротинін;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або трохи забарвлений прозорийрозчин, практично без механічних домішок;

склад: 1мл розчину містить 10 000 КІОД апротиніну; допоміжні речовини: натрію хлорид, спирт бензиловий, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Інгібітори фібринолізу. Апротинін. Код АТС B02АВ01

Фармакологічні властивості. Апротинін є інгібітором калікреїну.Апротинін блокує активність протеолітичних ферментів, зокрема, калідиногенази,трипсину, плазміну і деяких плазміногенних активаторів.Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення концентраціяпрепарату в крові швидко знижується в результаті того, що Гордокс добрепроникає в екстрацелюлярний простір. Виводиться із сечею.

Показання для застосування. Лікування первинної гіперфібринолітичноїкровотечі. Допоміжне лікування тяжкого гострого панкреатиту, тяжкого хронічногорецидивуючого панкреатиту, післяопераційного і травматичного панкреатиту.

Спосіб застосування та дози. Дорослим: (з масою тіла 70 кг) початковадоза становить 500 000 КІОД апротиніну внутрішньовенно, повільно (максимальна швидкість5 мл/хв.) у положенні хворого лежачи. Для збереження досягнутого рівня в кровівведення продовжується у вигляді тривалої краплинної інфузії (200 000 КІОДкожні 4-6 годин). Добова доза становить не менше 1 000 000 КІОД. Післяполіпшення клінічної картини і лабораторних параметрів добову дозу можнапоступово зменшити до 500000 КІОД.Дітям: добова доза становить 20 000 КІОДапротиніну на кілограм маси тіла на добу.

Побічна дія. Реакції підвищеної чутливості. Рідко можутьзустрітися нудота, блювання, понос, м’язовий біль, зміна артеріального тиску.

Протипоказання. Дисеміноване внутрішньосудинне згортаннякрові (ДВЗ-синдром), підвищена чутливість до апротиніну, I триместр вагітності.

Передозування. Можуть виникати різні алергійні реакції, у томучислі анафілактичний шок. У цих випадках уведення препарату необхідно терміновоприпинити і призначити симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Діюча речовина має білкове походження іполіпептидну структуру, тому може діяти як антиген.Для виявлення підвищеної чутливості довведення початкової дози необхідно внутрішньовенно ввести 1 мл тест-дози після10 000-кратного розведення. З появою алергічної реакції на тест-дозу препаратне можна застосовувати. Якщо під час уведення препарату внутрішньовенноабо у вигляді інфузії виникають реакції підвищеної чутливості абонепереносимості, введення препарату необхідно негайно припинити.У другому та третьому триместрах вагітності препаратможе бути призначений тільки після ретельного зважування користі/ризику відзастосування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Заборонено вводити разом з інфузійнимирозчинами, що містять декстран (посилення реакцій підвищеної чутливості).Спільне застосування з кортикостероїдами, живильними розчинами, щомістять амінокислоти і ліпіди, не допускається через їхню хімічну несумісність.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15-300С. Термін придатності – 5 років
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z