Загружается, подождите...

Солодки корені (Glycyrrhizae radices)


міжнародна назва: Glycyrrhiza glabra;

основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочки волокнистих кореніврізної форми, які проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм. Колірсвітло-жовтий, бурувато-жовтий, бурий. Запах відсутній. Смак солодкий,приторний, слегка подразнюючий;порошок крупний: шматочки волокнистих коренів різної формисвітло-жовтого, бурувато-жовтого, бурого кольору, які проходять крізь сито зотворами діаметром 2 мм. Запах відсутній. Смак солодкий, приторний, слегкаподразнюючий;

склад: солодки корені.

Форма випуску. Корені.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі та застуднихзахворюваннях. Код АТС: R05C A23.

Фармакологічні властивості. Корені солодки містять тритерпенові сапоніни –гліциризин і кислоту гліциризинову, флавоноїди (ліквіритин, рамноліквіритин,ізокверцитрин, рутин, сапонаретин, уралозид, астрагалін та інші, всього 27флавоноїдів), стерини, аспарагін, вільну кислоту гліциретинову, кумарини(умбеліферон, герніарин), кислоту аскорбінову та інші сполуки. Цей комплексбіологічно активних сполук виявляє відхаркувальні, обволікаючі і пом’якшуючікашель властивості. Водні витяжки з коренів солодки мають сечогінну,протизапальну, спазмолітичну, антигістамінну, противиразкову дію, регулюютьводно-сольовий обмін в організмі.

Показання для застосування. Захворювання дихальних шляхів (бронхіт,пневмонія, бронхіальна астма, бронхо-ектатична хвороба); запальні захворюваннянирок і сечового міхура (пієліти, пієлонефрити, цистити); виразкова хворобашлунка і дванадцятипалої кишки.

Спосіб застосування та дози. 10 г (1 столова ложка) коренів вміщують вемальований посуд, заливають 200 мл (1 стакан) гарячої кип’яченої води,закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 30 хв. Охолоджують прикімнатній температурі 10 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженоговідвару. Об’єм відвару доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають утеплому вигляді по 1-2 столові ложки 3-4 рази на день, за 30 хв до їди. Діти зарекомендацією лікаря, залежно від віку - від 1 чайної до 1 столової ложки 3-4рази на день, за 30 хв до їди. 3фільтр-пакети вміщують в скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1склянка) окропу, закривають і настоюють 15-20 хв. Дорослі приймають у тепломувигляді по 1/3 склянки 3 рази на день, за 30 хв до їди. Діти за рекомендацієюлікаря, залежно від віку – від 1 десертної до 2 столових ложок 3 рази на день,за 30 хв до їди. Тривалістькурсу лікування визначає лікар з урахуванням характеру, ступеня тяжкості таособливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичногоефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Тривале вживання (більше 2 місяців) може викликатипорушення сольового обміну і утворення набряків. При появі побічних реакційприпинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Протипоказання. Органічні ураження серця (міокардит, перикардит,інфаркт міокарду), артеріальна гіпертензія; вагітність та період лактації.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Приготовану водну витяжку – у прохолодному(8-15°С) місці не більше 2 діб. Термін придатності - 5років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z