Загружается, подождите...

Глікостерил ф 5 (Glycosteril f5)


основніфізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина;склад: 100 мл розчину містять натрію хлориду – 0,8 г; калію хлориду– 0,0298 г; кальцію хлориду – 0,0242 г; магнію хлориду – 0,0254 г; фруктози –5,0 г;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для корекції порушеньелектролітного балансу. Електроліти з вуглеводами. Код АТС В05В В02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Плазмозамісний ізотонічний сольовийрозчин, що містить збалансований склад необхідних організму іонів і фруктозу.Препарат компенсує втрату рідини, електролітів і, частково, енергії, відновлюєводно-сольовий баланс. Фруктоза стимулює утворення глюкози і глікогену впечінці, підсилює надходження глюкози до клітини. Метаболізм фруктозиздійснюється незалежно від інсуліну, і при її застосуванні рівень глюкози вкрові не підвищується, що важливо при лікуванні хворих на цукровий діабет.Фруктоза проявляє виражену антикетогенну дію, має незначну діуретичну дію, щодає змогу застосовувати підвищені добові дози, має специфічний ефект на обмінбілків, що виявляється в заощадженні амінокислот за рахунок їхнього меншоговикористання в глюконеогенезі.

Показання до застосування. Ізо- і гіпотонічна дегідратація внаслідокнестримного блювання, профузної діареї, кишкової непрохідності, перитоніту;первинне заміщення плазми при втратах крові, опіках; для часткової компенсаціїпотреби у вуглеводах, у тому числі у складі комплексної терапії у хворих нацукровий діабет і при інших порушеннях утилізації глюкози, за умови нормальногокислотно-лужного стану крові або зрушеннях його у лужну сторону.

Спосібзастосування та дози.Внутрішньовенно краплинно, 3 мл/кг за годину, тобто 210 мл/година при масі тіла70 кг. Максимальна доза – 30 мл/кг на добу (1,5 г фруктози/кг на добу), але небільш 2000 мл/доба. Максимальна швидкість інфузії – 5 мл/кг за годину, тобто350 мл/година при масі тіла 70 кг.

Побічна дія. Набряки, тахікардія, лактоацидоз, гіперурикемія,алергічні реакції.

Протипоказання. Набряки, гіперволемія, чутливість до фруктози,інтоксикація метанолом, гіперлактатемія, гіпертонічна дегідратація,метаболічний ацидоз.

Передозування. Введення препарату увеликих дозах може викликати розвиток гіпергідратації, хлоридного ацидозу.Лікування: припинення прийому препарату,симптоматична терапія.

Особливості застосування. З обережністю застосовуютьпрепарат при нирковій та/або печінковій недостатності. Лікування проводити підконтролем водного балансу.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Препарат не можна змішувати з фосфат- і карбонатвміснимирозчинами.

Умови і термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25оС.Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z