Загружается, подождите...

Глікостерил ф 10 (Glycosteril f10)


основніфізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина;

склад: 100 мл розчину містять:натрію хлориду - 0,8 г; калію хлориду - 0,0298 г; кальцію хлориду - 0,0242г;магнію хлориду - 0,0254 г; фруктози - 1 0,0 г;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для корекції порушеньелектролітного балансу. Електроліти з вуглеводами. Код АТС В05В В02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Плазмозамісний ізотонічний сольовийрозчин, що містить збалансований склад необхідних організму іонів та фруктозу.Препарат компенсує втрату рідини, електролітів і енергії, відновлює водно-сольовийбаланс. Фруктоза стимулює утворення глюкози і глікогену в печінці, підсилюєнадходження глюкози до клітин. Метаболізм фруктози здійснюється незалежно відінсуліну, і при її застосуванні рівень глюкози в крові не підвищується, щоважливо при лікуванні хворих на цукровий діабет. Фруктоза проявляє вираженуантикетогенну дію, має незначну діуретичну дію, що дає змогу застосовуватипідвищені добові дози, має специфічний ефект на обмін білків, що виявляється взаощадженні амінокислот за рахунок їх меншого використання в глюконеогенезі.

Показання до застосування. Якзасіб для парціальногопарентерального харчування при ізо- і гіпотонічній дегідратації внаслідокнестримного блювання, профузної діареї, кишкової непрохідності, гостроїмасивної крововтрати, при опіках, шоку, колапсі; для компенсації потреби увуглеводах, у тому числі при цукровому діабеті й інших порушеннях утилізаціїглюкози, за умови нормального кислотно-лужного стану крові або порушеннях йогоу лужну сторону.

Спосібзастосування і дози.Внутрішньовенно краплинно, 2,5 мл/кг за годину, тобто 180 мл/година при масітіла 70 кг. Максимальна доза – 15 мл/кг на добу (1,5 г фруктози/кг на добу),але не більше 1000 мл/доба. Максимальна швидкість інфузії – 2,5 мл/кг загодину, тобто 180 мл/година при масі тіла 70 кг.

Побічна дія. Набряки, тахікардія, лактоацидоз, гіперурикемія,алергічні реакції.

Протипоказання. Набряки, гіперволемія, непереносимість фруктози,інтоксикація метанолом, гіперлактатемія, гіпертонічна дегідратація, метаболічнийацидоз.

Передозування. Введення препарату увеликих дозах може викликати розвиток гіпергідратації, хлоридного ацидозу.Лікування: припинення прийому препарату,симптоматична терапія.

Особливості застосування. З обережністю застосовують препарат принирковій та/або печінковій недостатності і при підвищеній осмолярностісироватки крові. Лікування проводити під контролем водного балансу. Незастосовується в педіатрії за відсутності клінічних випробувань.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Препарат не можна змішувати з фосфат- і карбонатвміснимирозчинами.

Умови і термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0С.Термін придатності – 1 рік.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z