Загружается, подождите...

Глікодин (Glycodin)


основні фізико-хімічні властивості: прозора коричневого кольору рідина зхарактерним запахом;

склад: 5 мл сиропу містять: декстрометорфану гідроброміду 10 мг, терпінгідрату10 мг, левоментолу 3,75 мг;допоміжні речовини: сахароза, гліцерин, карамель, метилгідроксибензоатнатрію, пропілгідроксибензоат натрію, пропіленгліколь, лимонна кислотамоногідрат, натрію сахарин, фруктова смакова добавка ВВА, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, що містять протикашльовізасоби та експекторанти. Код АТС R05F A02.

Фармакологічні властивості. Глікодин – комбінований сироп від кашлю,який чинить протикашльову, відхаркувальну та пом’якшуючу кашель дії. Чиннийсклад активних компонентів та їх мінімальне дозування впливає на всіпатогенетичні ланки кашльового рефлексу, що забезпечує швидкий ефект при кашлюбудь-якого походження.Фармакодинаміка. Декстрометорфан підвищує поріг чутливості кашльовогоцентру довгастого мозку, не призводячи при цьому до пригнічення дихальногоцентру. Він чинить протикашльову та седативну дії, не спричиняє ефекту звиканнядо препарату і не має знеболювальної дії.Терпінгідратпідвищує секреторну функцію епітеліальних залоз дихальних шляхів, збільшуєоб’єм секреції і знижує в’язкість секрету, що виділяється. Також гіперпродукціяслизу діє як захисний фактор, що обволікає запалену слизову оболонкуреспіраторних органів.Левоментол маєпомірну спазмолітичну та заспокійливу дію, що знижує подразнення дихальнихшляхів. Полегшує стан при проявах симптомів гострого риніту, фарингіту,ларингіту та бронхіту.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо дія декстрометорфанупочинається через 30 хв і триває протягом 6 год. Декстрометорфан повністюабсорбується із шлунково-кишкового тракту і в печінці перетворюється наметаболічні форми трьох типів, які варіюють у відсотковому відношенні між собоюу різних людей, але мають однакову з декстрометорфаном фармакологічну дію.Максимальної концентрації у плазмі декстрометорфан досягає через 2 год. Прицьому рівень метаболізованих форм у відсотковому відношенні завжди перевищує рівеньвихідного декстрометорфану. До 45% декстрометорфану може екскретуватися зсечею, зберігаючи широку варіабельність у показниках екскреції між окремимиформами метаболітів у різних пацієнтів.Терпінгідратшвидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту після прийому внутрішньо.Препарат циркулює в крові у незміненому вигляді і виводиться через дихальнішляхи, з сечею і потом, надаючи їм специфічного запаху. Частина препаратузазнає в організмі окислення і виводиться з сечею у вигляді фенолів разом з глюкуроновоюкислотою.Левоментолшвидко абсорбується в шлунку. Виділяється з сечею та жовчю як глюкоронід.

Показання для застосування.Гострі і хронічні захворювання органів дихання, що супроводжуютьсясухим непродуктивним кашлем; продуктивний кашель у початковій стадії;подразнюючий вологий кашель, що порушує загальний стан та сон хворого;симптоматичний кашель будь-якого походження;післяопераційний період, для усунення кашльового синдрому післяпорожнинних операцій.

Спосіб застосування та дози.Дорослим: 1мірна ложечка (5 мл) 3 - 4 рази на добу. Дітям від 1 до 3 років - ¼мірної ложечки 2-3 рази на добу, від 4 до 6 років - ¼ мірної ложечки 3 -4 рази на добу, від 7 до 14 років - ½ мірної ложечки 3 - 4 рази на добу,з 14-річного віку – 1 мірна ложечка 3 - 4 рази на добу.Термін лікуваннязазвичай становить 3 - 4 дні, та залежно від етіології, ступеня тяжкості кашлюта локалізації захворювання, може бути подовжений до 1 тижня.

Побічна дія. Випадки побічної дії при застосуванні препаратуГлікодин спостерігаються у поодиноких випадках. При підвищеній чутливості докомпонентів препарату можуть з’явитися алергічні реакції (висипання на шкірі).У такому разі необхідно терміново припинити приймання препарату і звернутися долікаря. Іноді при вживанні препарату з молоком може спостерігатися легкасонливість, нудота, свербіж, кропив’янка.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Передозування. Передозування Глікодину прогностично не єнебезпечним. Випадки, які потребували медичного втручання, спостерігалися приприйманні препарату у дітей віком до 10 років, коли доза препарату перевищуваларекомендовану у 20 - 50 разів. Ці випадки характеризувалися збудженням ЦНС,диспептичними розладами, але не седативним ефектом і пригніченням центрудихання. Таким чином, імовірність появи побічних реакцій при випадковомупередозуванні препарату дуже низька. Існує специфічний антидот Налоксон, якийможе застосовуватися при передозуванні у 100 і більше разів.

Особливості застосування. При появі ознак сонливості пацієнтам, якізастосовують препарат, слід утриматися від керування автомобілем та роботи зіскладними механізмами. Оскільки досвід застосування у періоди вагітності талактації, а також у дітей до 1 року відсутній, препарат не призначається.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не було відмічено достовірної взаємодіїдекстрометорфану, що входить до складу препарату, з іншими препаратами, завинятком синергічної взаємодії з наркотичними протикашльовими препаратами таіншими лікарськими засобами, які пригнічують центральну нервову систему.Не виключенаможливість взаємодії декстрометорфану з інгібіторами моноамінооксидази. Тому упацієнтів, які приймають інгібітори моноаміноксидази, Глікодин бажановиключити.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі 15 - 25°С. Термін придатності – 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z