Загружается, подождите...

Гліцин (Glycin)


міжнародна назва: Glycine;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, солодкуваті насмак;

склад: 1 таблетка містить кислоти амінооцтової в перерахуванні на 100%речовину - 0,1 г;допоміжні речовини: метилцелюлоза водорозчинна, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на нервову систему. Код АТС N07Х Х10**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Гліцин являє собою заміннуамінокислоту (природний метаболіт), є нейромедіатором гальмівного типу дії тарегулятором метаболічних процесів у центральній нервовій системі, зменшуєпсихоемоційне напруження, підвищує розумову працездатність. Виявляєнейропротекторну, антистресову, седативну дію, поліпшує метаболізм мозку,нормалізує сон. Сприяє знешкодженню токсичних продуктів окислення етиловогоспирту, зменшує абстинентний синдром, знижує патологічний потяг до алкоголю. Не спричиняє звикання.Фармакокінетика. Легко проникає у більшість біологічних рідин і тканинорганізму, у тому числі у головний мозок. Швидко руйнується у печінцігліциноксидазою до води та вуглекислого газу. Накопичення гліцину в тканинах невідбувається.

Показання

для застосування. Гліцин призначається дітям і дорослим прилікуванні астенічних станів, вегето-судинних дистоній, для підвищення розумовоїпрацездатності (як засіб, що покращує розумові процеси та здатність сприймати ізапам’ятовувати інформацію), при психо-емоційному напруженні, підвищенійроздратованості, при депресивних станах, для нормалізації сну, як засіб, щопослаблює потяг до алкоголю, зменшує явища абстиненції; при різнихфункціональних та органічних захворюваннях нервової системи (порушеннямозкового кровообігу, інфекційні захворювання нервової системи, наслідкиперенесених черепно-мозкових травм, перинатальні та інші форми енцефалопатій, утому числі алкогольного генезу).

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують сублінгвально.Практично здоровим дітям, підліткам, дорослим при затримці розумовогорозвитку, при психо-емоційному напруженні, при зниженні розумової працездатності,пам’яті, уваги, при девіантних формах поведінки Гліцин призначають по 1таблетці (0,1 г) 2 - 3 рази на добу протягом 15 - 30 днів. Добова доза - 0,3 г.Сублінгвальне застосування препарату спричиняє утруднення призастосуванні його для лікування дітей до 3 років. Дітям старше 3 років з підвищеною збудливістю, емоційною лабільністю тапорушенням сну призначають по 0,1 г (1 таблетка) 2 - 3 рази на добу, курслікування - 7 - 14 днів. За необхідності курс лікування повторюють.Дорослим при астено-невротичному синдромі препарат призначають по 2таблетки 3 рази на добу протягом 20 - 30 днів.При порушеннях сну призначають по 0,05 - 0,1 г (1/2 - 1 таблетка) за 20хв до сну.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості можливийрозвиток алергічних реакцій.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість препарату.

Передозування. Про клінічні прояви передозування відомостейнемає.

Особливості застосування. Пацієнтам зі схильністю до гіпотензії Гліцинпризначають у менших дозах і за умови регулярного контролю артеріального тиску.При його зниженні нижче звичайного рівня прийом препарату припиняють.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Гліцин знижує токсичністьантиконвульсантів, антипсихотичних засобів, антидепресантів. При поєднанні зіснодійними, транквілізаторами та антипсихотичними засобами посилюється ефектгальмування центральної нервової системи.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі не вище 30 0 С. Термінпридатності – 2 роки і 6 місяців.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z