Загружается, подождите...

Глутаргін (Glutargin)


міжнародна та хімічна назви: Arginine glutamate;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, з плоскоюповерхнею, рискою і фаскою;

склад: 1 таблетка містить аргініну глутамату 0,25 г; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовують при захворюванняхпечінки.Гепатотропні препарати. Код АТС А05В А01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Глутаргін є сполученнямаргініну та глутамінової кислоти, які відіграють важливу роль у забезпеченнібіохімічних процесів нейтралізації і виведення з організму високотоксичногометаболіту обміну азотистих речовин – аміаку. Гіпоамоніємічні ефекти препаратуреалізуються шляхом активації знешкодження аміаку в орнітиновому циклі синтезусечовини, зв’язування аміаку в нетоксичний глутамін, а також підсиленнявиведення аміаку з центральної нервової системи та його екскреції з організму.Завдяки цим властивостям Глутаргіну знижуються загальнотоксичні, у тому числінейротоксичні, ефекти аміаку.Глутаргін виявляє також гепатопротекторну дію завдяки своїмантиоксидантним, антигіпоксичним і мембраностабілізуючим властивостям,позитивно впливає на процеси енергозабезпечення у гепатоцитах. При алкогольній інтоксикації Глутаргін стимулює утилізацію алкоголю вмонооксигеназній системі печінки, попереджує пригнічення ключового ферментуутилізації етанолу – алкогольдегідрогенази; прискорює інактивацію та виведеннятоксичних продуктів метаболізму етанолу в результаті збільшення утворення таокислення янтарної кислоти; знижує пригнічуючий вплив алкоголю на ЦНС зарахунок нейромедіаторних властивостей збуджуючої глутамінової кислоти. Завдякицим властивостям Глутаргін виявляє антитоксичні та витверезуючі ефекти. Глутаргін не виявляє ембріотоксичних, гонадотоксичних і мутагеннихефектів, не викликає алергічних та імунотоксичних реакцій.

Показання для застосування. Гострі та хронічні гепатити різноїетіології, отруєння гепатотропними отрутами (блідою поганкою, хімічними талікарськими речовинами), цироз печінки, лептоспіроз. Печінкова енцефалопатія,прекома та кома, що супроводжуються гіперамоніємією. Стан гострого алкогольногоотруєння легкої та середньої тяжкості, похмільний синдром, постінтоксикаційнірозлади, що спричинені вживанням алкоголю.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим по 3 таблетки(0,75 г) 3 рази на добу протягом 15 днів, незалежно від прийому їжі. Занеобхідності доза препарату та курс лікування можуть бути збільшені до 20 днів.Вища разова доза становить 2 г, вища добова – 8 г.Для лікування алкогольного отруєння призначають по 4таблетки (1,0 г) 4 рази на день з інтервалами 1–2,5 год, у наступні 2–3 дні –по 2 таблетки (0,5 г) 3 рази на добу. При алкогольному отруєнні тяжкогоступеня, після курсу лікування ін’єкційними препаратами Глутаргіну, призначаютьтаблетки Глутаргіну – по 3 таблетки (0,75 г) 2 рази на добу протягом 20 днів.Для профілактики алкогольної інтоксикації – 2 г за 60–120 хв до прийомуалкоголю.

Побічна дія. Зрідка може спостерігатися відчуття легкогодискомфорту у ділянці дшлунково-кишкового тракту і нудота безпосередньо після застосування препарату, що минаєсамостійно.

Протипоказання. Відносним протипоказанням є станпропасниці, підвищена збудливість та психотичні реакції з бурхливим перебігом,тяжкі порушення фільтраційної (азотовидільної) функції нирок.

Передозування. Симптоми: біль у ділянці грудноїклітки, атріовентрикулярна блокада. У цих випадках необхідно внутрішньовенневведення кортикостероїдів.

Особливості застосування. При призначенні пацієнтам з порушеннями функційендокринних залоз слід враховувати, що препарат стимулює секрецію інсуліну тагормону росту.Досвід застосування у дітей, вагітних та в періодгодування груддю недостатній.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні амінофілінпотенціює підвищення концентрації ендогенного інсуліну у крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світламісці при температурі не вище 25 0С. Зберігати у недоступному длядітей місці.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z