Загружается, подождите...

Глюталіт (Glutalit\)


основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули білого кольору.Вміст капсул –порошок білого або майже білого кольору з легким запахом;

склад

:одна капсула містить 0,3 г літію γ-гідроглутамінату;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, магній стеариновокислий.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Нормотимічні препарати . N05A NO2.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Іонилітію змінюють транспорт іонів натрію у нейронах, збільшують внутрішньоклітиннедезамінування норадреналіну, що зменшує його вільну кількість, збільшуютьчутливість нейронів до дії дофаміну. Глутамінат у значних кількостяхзнаходиться у мозковій тканині і бере участь у процесах переамінування ізв’язування аміаку, що значно підвищує терапевтичний ефект іонів літію.Внаслідок цього препарат має виражений нормотимічний ефект.Фармакокінетика.Препаратдобре всмоктується з тонкого кишечнику і рівномірно розподіляється в організмі.Проходить через гематоенцефалічний бар’єр і плаценту. Виявляється в грудномумолоці в період лактації. Виділяється нирками шляхом фільтрації. 4/5 йогореабсорбується. Період напіввиведення становить приблизно 24 год. При зменшеннінадходження іонів натрію в організм спостерігається збільшення періодунапіввиведення літію.

Показання для застосування. Маніакально-депресивний психоз, періодичніформи шизофренії, депресії в похилому віці, лікування афективних порушень ухворих на хронічний алкоголізм.

Спосіб застосування і дози. Дорослим рекомендується застосовувати як початковута підтримуючу дозу по 1 капсулі 2 рази на день вранці та ввечері після прийомуїжі, запиваючи водою по півсклянки. Для підсилення терапевтичного ефекту дозуможна збільшити, але вона не повинна перевищувати максимально допустиму, якастановить – 2,1 г на добу. Після досягнення терапевтичного ефекту дозу знижуютьдо підтримуючої. Обов’язкове періодичне визначення концентрації літію в плазмікрові; максимально допустима концентрація – 1,6 моль/л.

Побічна дія. Препарат добре переноситься. В окремих випадкахможливий незначний головний біль і нудота. При великих токсичних дозах можутьвиникати такі побічні ефекти, як сонливість, діарея, блювання, запаморочення,тремор, атаксія, нечітке зорове сприйняття, шум у вухах.

Протипоказання Порушення видільної функції нирок, серцево-судиннізахворювання з явищами декомпенсації та порушеннями провідності міокарда,вагітність, період лактації, дисфункція щитоподібної залози.

Передозування. Для лікування гострого або хронічного отруєннявикористовують натрію гідрокарбонат і форсований діурез (еуфілін, діакарб,сечовина); гемо- і перитоніальний діаліз. При перевищенні максимальнодопустимої концентрації літію в крові (1,6 моль/л) може спостерігатися м’язоваслабкість, тремор, поліурія, спрага, порушення серцевого ритму.

Особливості застосування. Лікування Глюталітом необхідно проводити під контролемконцентрації літію в крові за умови нормального стану видільної функції печінкита нирок. Препарат необхідно обережно застосовувати при епілепсії та придефіциті натрію і води в організмі (застосування діуретиків, інтенсивнепотовиділення, діарея, гіпонатріємія).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування Глюталіту здіуретичними, або нестероїдними протизапальними препаратами може призвести допідвищення концентрації літію в крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище + 25 0С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z