Загружается, подождите...

Глюкози розчин 5% (Glucose solution 5 %)


міжнародна та хімічна назви: декстроза; glucose;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або ледь жовтувата рідина;осмолярність близько 286 мОсм/л;

склад: 100 мл розчину містять: глюкози – 5 г; допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота хлористоводнева, вода дляін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для парентерального живлення.Вуглеводи. Код АТС В05В А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Глюкоза забезпечує субстратне поповненняенерговитрат. Глюкози розчин 5 % ізотонічний відносно плазми крові і при йоговнутрішньовенному введенні добре поповнює об’єм циркулюючої крові при її втратіФармакокінетика.Привнутрішньовенному введенні ефект розвивається по мірі надходження препарату укров, поповнює організм рідиною та поживним матеріалом, короткочасно збільшуючиоб’єм циркулюючої крові, особливо при сильній дегідратації. Після введенняшвидко розподіляється у тканинах організму. Екскретується нирками.

Показання для застосування. Поповнення об’єму циркулюючої крові (придегідратації внаслідок кровотечі, проносу, при шоку, колапсі, опіках та ін.) ігіпоглікемія, яка виникає у хворих на цукровий діабет на фоні цукрознижаючоїтерапії; харчові токсикоінфекції, різні інтоксикації; як розчинник, за виняткомрозведення органопрепаратів, або інфузійне середовище для введення іншихлікарських засобів.

Спосіб застосування та дози. Глюкози розчин 5% вводять підшкірно,внутрішньовенно крапельно та у клізмах.Дорослим та дітям старшим 15 років підшкірно та внутрішньовеннокрапельно вводять 300 – 500 мл на добу, у поживних клізмах – від 300 – 500 млдо 1000 – 2000 мл на добу, бажано крапельно. Максимальна доза рідини длярутинного клінічного застосування не повинна перевищувати 2 л на 24 години, уразі шокового стану – максимум 2 л на годину. Максимальна добова доза Глюкозистановить 0,75 г/кг маси тіла на годину.Дітям у разі необхідності поповнення об’єму циркулюючої крові дозуванняГлюкози розчину 5 % проводять з урахуванням дефіциту рідини в організмі тадобової потреби в рідині дитини, що становить: у дітей до 1 року – 130-150мл/кг/добу; у дітей більше 1 року, як і у дорослих – 20-30 мл/кг/добу.Об’єм поживної клізми з Глюкози розчином 5 % повинен відповідати вікудитини у тій самій дозі, що для внутрішньовенних інфузій, бажано крапельно.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Цукровий діабет і різні стани, що супроводжуютьсягіперглікемією.

Передозування. Можливий розвиток гіперглікемії та гіпергідратації.При цьому у пацієнтів спостерігається сухість шкіри та слизових оболонок,зниження напрягу очного яблука, часте поверхневе дихання без запаху ацетону,тахікардія, аритмія, можливі втрата свідомості, підвищення температури тіла. Уразі передозування препарату призначають симптоматичне лікування та введенняпрепаратів звичайного інсуліну в дозі 0,1 ОД/кг внутрішньом’язово абовнутрішньовенно.

Особливості застосування. При тривалому внутрішньовенному застосуванніпрепарату необхідний контроль рівня цукру в крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не виявлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище +25°С.Заморожування препарату за умови зберігання герметичності пляшки не єпротипоказанням до використання. Незмочуваність внутрішньої поверхні пляшки неє протипоказанням до застосування препарату. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z