Загружается, подождите...

Глюкоза (Glucose)


міжнародна та хімічна назви:декстроза;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний абоз ледь жовтуватим відтінком розчин; теоретична осмолярність - 555 мосм/л;енергетична цінність - 1680 кДж/л (400 ккал/л);

склад: 1 л розчину містить глюкозизневодненої 100 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини длявнутрішньовенноговведення. Вуглеводи. Код АТС В05В А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Розчиндекстрози має плазмозамінну, гідратуючу, метаболічну та дезінтоксикаційну дію.Підтримує об’єм циркулюючої крові та поповнює об’єм втраченої рідини.У процесіметаболізму глюкози у тканинах виділяється значна кількість енергії, яканеобхідна для життєдіяльності організму. Фармакокінетика. Після введення швидкорозподіляється у тканинах організму.

Показання для застосування. Гіпоглікемія;дегідратація в післяопераційний період, унаслідокблювання, проносу;детоксикаційна інфузійна терапія;колапс, шок;застосовується для приготування розчинів ліків.

Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньовеннокраплинно, струминно. Швидкість введення - 60 крапель за хвилину (2,5мл/кг масипротягом години); максимальна добова доза глюкози для дорослих - 1,5 г - 3,0г/кг маси тіла.

Побічна дія. Можлива гіперглікемія.

Протипоказання. Цукровий діабет,гіперглікемія.

Передозування. Гіперглікемія. Лікування:припинення інфузії, введення підшкірно малих доз інсуліну.

Особливості застосування. Для підвищення осмолярності10 % розчин глюкози можна комбінувати з ізотонічним розчином натрію хлориду.Для більш повного та швидкого засвоювання глюкози можна ввести підшкірно 4 - 5ОД інсулину на 1 г глюкози. З обережністю розчин застосовують для введенняхворим з наявністю лактатацидозу.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Взаємодіяз іншими лікарськими засобами не описана.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурівід 15 до 25 °С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z