Загружается, подождите...

Глобіген (Globigen)


основні фізико-хімічні властивості: капсули із твердогожелатину, з прозорим тілом і червоною кришечкою розміром “0”, заповнені сумішшюгранул червоного, білого, коричневого, жовтого, чорного та рожевого кольору;

склад: 1 капсула містить заліза,одержаного із заліза карбонілу, 100 мг, кислоти фолієвої 1,5 мг,ціанокобаламіну (вітамін В12) 15 мкг, натрію селеніту 24 мкг, щоеквівалентно елементарному селену 10 мкг, α-токоферолу ацетату (вітамін Е)15 мг, цинку сульфатмоногідрату 61,8 мг, що еквівалентно елементарному цинку22,5 мг; допоміжні речовини: протеїну гідролізат, целюлозамікрокристалічна, лактоза, натрію кроскармелоза, крохмаль, барвник кармозин.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби.Препарати заліза. Різні комбінації. Код АТС В03А Е10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Глобіген – це комбінованийпрепарат. До складу препарату Глобіген входить заліза карбоніл. Препарат поповнює дефіцит іонів заліза в організміпри залізодефіцитних анеміях різного генезу та стимулює еритропоез. Залізовходить до складу гемоглобіну, забезпечує транспорт кисню у тканини, єкофактором багатьох ферментних систем. Потреба у залізі збільшується під часвагітності та лактації, при великих за об’ємом місячних та у дівчатпубертатного віку, у дітей в період активного росту, при хронічних кровотечах,а також при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуютьсяпорушенням процесів всмоктування заліза. При курсовому лікуванні настаєпоступова регресія клінічних симптомів (слабкість, втомлюваність, запаморочення,тахікардія, хворобливість, сухість шкірних покривів) і лабораторних показниківанемії. Заліза карбоніл на відміну від інших солей заліза містить 98 % чистогозаліза, не токсичний, легко засвоюється, не спричинює запорів. Ціанокобаламін(вітамін В12) необхідний для синтезу ДНК і визрівання еритроцитів.Фолієва кислота після трансформації в організмі у фолінієву кислоту бере участьу реакціях синтезу нуклеотидів, разом із вітаміном В12 регулюєпроцес визрівання еритроцитів, необхідна для здійснення реакцій клітинногоімунітету. Вітамін Е (α-токоферолу ацетат) – природнийантиоксидант. Захищає різні речовини від окислення. Бере участь у біосинтезігему та білків, проліферації клітин, тканинному диханні та інших процесахклітинного метаболізму, упереджує гемоліз еритроцитів, перешкоджає збільшеннюпроникності стінок капілярів, впливає на функцію та будову поперечносмугастихм’язів (у т. ч. й серцевого м’яза). Токоферол покращує живлення таскорочувальну активність міокарда. Селен – це мікроелемент, що є суттєвою частиноюферментної системи глутатіонпероксидази, впливає на активність ферменту.Глутатіонпероксидаза захищає внутрішньоклітинні структури від пошкоджуючої діївільних кисневих радикалів, які утворюються як при обміні речовин, так і підвпливом зовнішніх факторів, у т. ч. іонізуючого випромінення. Нестача ворганізмі селену може призвести до розвитку кардіоміопатії (хвороба Кешана) таінших серцево-судинних захворювань. Цинку сульфатмоногідрат як мікроелемент входить доскладу ряду ферментів, сприяє збільшенню рівня АТФ, підвищує синтез білка інуклеїнових кислот, покращує процеси кровотворення, регенерації тканин,потрібної для нормальної активності лімфоїдної тканини. Цинк бере участь увідновленні клітин і формуванні кісткової тканини. Необхідний для забезпеченняпроцесу продукції енергії шляхом розщеплення вуглеводів в організмі. Цинкпідвищує опірність організму до застудних захворювань. Фармакокінетика.Фармакокінетика препарату зумовлена сукупною дією його компонентів.

Показання для застосування. Залізодефіцитна анемія,анемія, пов’язана із аліментарною недостатністю заліза. Застосовується дляпрофілактики залізодефіцитної анемії, а також жінкам у періоди вагітності тагодування груддю, при хронічній крововтраті (гемороїдальні кровотечі, пептичнівиразки у стадії ремісії, гіперменорея), анкілостомоз, донорство.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12років - по 1 капсулі 1 - 2 рази на добу, після їди Тривалість лікування всередньому становить 1 - 3 місяці.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції,нудота. Спостерігається забарвлення калу в чорний колір.

Протипоказання. Підвищена чутливість добудь-якого компонента препарату, гемохроматоз, гемолітична анемія, анеміїнезалізодефіцитного генезу, цироз печінки, гостра ниркова недостатність. Дітидо 12 років.

Передозування. Нудота, біль вепігастральній ділянці та інші симптоми подразнення шлунково-кишкового тракту,запаморочення, зниження артеріального тиску. Специфічним антидотом приотруєннях солями заліза є дефероксамін, який призначають внутрішньо тапарентерально. При гострому отруєнні для зв’язування заліза, яке не всмокталосяіз травного тракту, призначають внутрішньо 5 - 10 г дефероксаміну кожні 3 - 12годин. Дефероксамін можна вводити у м’яз 1 г на добу у вигляді 10 % розчину.

Особливості застосування. Лікування залізодефіцитноїанемії слід проводити під контролем рівня гемоглобіну та вмісту заліза усироватці крові. Неефективність терапії може бути зумовлена недостатністюкровообігу, хронічним алкоголізмом, полі-гіпо/авітамінозом.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При прийомі Глобігену одночасно із метилдопою, пеніциліном, препаратамихінолінового ряду, тетрациклінами може знизитись абсорбція зазначенихпрепаратів. Одночасне вживання препарату із тироксином може призвести дозбільшення рівня тиреотропіну в крові. При одночасному прийомі Глобігену та антациднихзасобів може зменшитись абсорбція заліза.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей, в сухому, захищеному від світла місці при температурі до +25 °С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z